email:
swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać newsletter

Mistrzostwa Słubic w Lekkoatletyce

2018-08-16

11 maja 18 osób w trzech kategoriach wiekowych: dzieci młodsze, dzieci starsze i młodzicy wystartowali nasi uczniowie w Mistrzostwach Słubic w Lekkoatletyce. W każdej z nich zdobyli medale. Najmłodsi świetnie spisali się w skoku w dal: Lena Pawlak zajęła 3 miejsce, a Konrad Wesoły zdobył „srebro”. W najstarszej kategorii jedyną reprezentantką była Sandra Szczerbin, która wywalczyła 2 miejsce w skoku w dal oraz pierwsze w rzucie dyskiem. W najliczniej obsadzonej kategorii klas V-VI było również najwięcej medali: w skoku wzwyż dwie Zuzanny zajęły miejsca na podium, lepsza okazała się Zuzia Zbrożek, która z tym samym wynikiem, co koleżanka z klasy zajęła drugie miejsce, a Zuzia Mierzejewska była trzecia. Ta ostatnia doskonale pchnęła kulą wygrywając zawody, podobnie jak w rzucie dyskiem i zajmując drugie miejsce w rzucie oszczepem. Nowa dla nas konkurencja okazała się także szczęśliwa dla Jakuba Staszaka, który ją wygrał. Kuba wygrał też rywalizację w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Dwa drugie miejsca zdobył Seweryn Stań (pchnięcie kulą i rzut dyskiem), drugie były także: Maria Pietrow w rzucie dyskiem oraz Karolina  Smolińska w rzucie piłką palantową, natomiast jedyny tego dnia medal w konkurencjach biegowych zdobył Piotr Krajewski w biegu na 300 m. Gratulacje dla wszystkich!!!