Wtorek, 25 czerwca 2019
email:
swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać newsletter
powiększ

Informacje ogólne

2014-02-18

Uniwersytet dla Rodziców

 

Już po raz czwarty, a po raz drugi z polskim udziałem, 11 października 2014 r. odbędzie się Uniwersytet dla Rodziców, wspólna impreza instytucji skupionych w Związku Rodzin we Frankfurcie n. Odrą, Urzędu Miejskiego w Słubicach oraz Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach. Nad całością czuwa Uniwersytet Ludowy (VHS) we Frankfurcie n. Odrą. Od 9.30 w budynku Uniwersytetu Europejskiego Viadrina rozpoczną się zajęcia dla rodziców, opiekunów i dziadków z Frankfurtu nad Odrą, Słubic i okolic. Udział w uniwersytecie jest bezpłatny, a zgłaszać można się telefonicznie lub pisemnie na kartach zgłoszeniowych, które od końca sierpnia będą dostępne w przedszkolach, szkołach, placówkach partnerskich i na stronie internetowej. Organizacja uniwersytetu jest możliwa dzięki dofinansowaniu  Ministerstwa Oświaty, Młodzieży i Sportu Brandenburgii i Funduszu Wspierania Rodzin Miasta Frankfurt n. Odrą, środkom pochodzącym z budżtu Gminy Słubice i Sparkasse Oder-Spree.

Uniwersytet dla Rodziców oferuje w zwartej formie informacje, wymianę i doradztwo na różnorodne tematy dotyczące wychowania, rozwoju dziecięcego i struktur rodzinnych. W wykładzie inauguracyjnym, który będzie tłumaczony na język polski, Alexander Scheidt przedstawi procesy uczenia się z naukowego punktu widzenia oraz sposoby wspierania tego procesu  przez rodziców i szkołę. Trzy warsztaty, które odbywać się będą w dwóch częściach- przed i po południu, prowadzone będą w języku polskim. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wymiany poglądów na różnorodne tematy i porozmawiania z ekspertami. W przerwie oferowany będzie bezpłatny obiad.

Szczegółowe informacje oraz opis warsztatów znajdują się na stronach internetowych https://www.vhs-frankfurt-oder.de/4.-frankfurter-elternuniversitaet
i www.edukacja.slubice.pl