Czwartek, 23 maja 2019
email:
swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać newsletter

Babimost Open - Golice górą!

2019-03-13

9 marca 16-osobowa ekipa wzięła udział w XXVII edycji Turnieju Badmintonowego BABIMOST OPEN. Nasi zagrali w pięciu różnych kategoriach, z czego w trzech stanęli na podium. Najlepiej spisały się tym razem najmłodsze dziewczęta. W kategorii dzieci zwyciężyła Maja Walczak, druga była Ola Stań, a trzecia Ola Żak. Niewiele zabrakło do wyjścia z grupy Kai Mierzejewskiej. W tej samej kategorii wśród chłopców drugie miejsce wywalczył Karol Alicki. Pozostałym zabrakło jeszcze troszkę treningu. W rywalizacji młodzików zadanie było bardzo trudne. Piotrek Kopczyński jak zwykle trafił do grupy z późniejszym zwycięzcą, na którego trafia od kilku miesięcy, a mógł zagrać z 20 innymi zawodnikami... Jego koledzy mieli nieco łatwiejszych przeciwników, ale im zabrakło nieco umiejętności. W najstarszej tego dnia kategorii - juniorkach dziewcząt - świetnie spisały się nasze eksportowe zawodniczki Sandra Szczerbin, która uległa tylko jednej ze starszych koleżanek zajmując drugą lokatę oraz Zuzia Mierzejewska, która przegrała z obydwoma wyżej wymienionymi i uplasowała się na trzeciej pozycji. Gratulacje dla wszystkich! Należy dodać, że na wszystkich tego typu turniejach badmintonowych, a w Babimoście  w szczególności, panuje świetna atmosfera. Dzieciaki, pomimo czasem kilkugodzinnego oczekiwania na swój mecz, świetnie się bawią, nawiązują znajomości, a nawet przyjaźnie, zdobywają doświadczenie oraz obycie w tego typu imprezach. Z naszej szkoły zawsze jedzie pokaźna grupa zawodników i wszyscy wracają zadowoleni, choć nie zawsze z trofeami. Bardzo fajnym elementem stały się również losowania nagród, w których nie tylko najlepsi mogą coś wygrać. Wśród nagród, które wylosowali nasi zawodnicy znalazły się m.in.: obraz, cztery wejścia na siłownię w Babimoście czy plecak. Na zakończenie trzeba wspomnieć, że wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu GOLICE WIND FARM z grupy ACCIONA oraz rodzicom uczestników. Dziękujemy!

Szkolny Konkurs Recytatorski

2019-03-13

Finał Lubuskiej Ligi Badmintona

2019-03-13

10 uczniów wzięło udział w finałowych rozgrywkach Lubuskiej Ligi Badmintona w Świebodzinie. Nasi pięknie walczyli w prawie wszystkich kategoriach, a najlepiej w końcowej klasyfikacji po czterech turniejach sklasyfikowani zostali: Karol Alicki – I miejsce, Lena Pawlak II miejsce, Sandra Szczerbin II miejsce, Aleksandra Stań IV miejsce. BRAWA!!! Pozostali w większości zajęli miejsca V-VIII. Każdy kto znalazł się w ósemce otrzymał atrakcyjną nagrodę. Warto było wziąć udział w aż czterech zawodach. Gratulacje!

Zdrowie najważniejsze

2019-03-13

Wie o tym klasa II, która przygotowała pyszny sok.

Konkurs piosenki niemieckiej i angielskiej

2019-03-13

Co roku w Szkole Podstawowej w Kunowicach organizowany jest konkurs piosenki niemieckiej. W tym roku uczestnicy konkursu śpiewali również piosenki angielskie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III: Ola, Ala i Kaja w piosence „ Lass uns heute Freunde sein” w języku niemieckim oraz duet uczennic klasy VII: Zuzia i Zuzia, które zaśpiewały mashup dwóch piosenek angielskich pod tytułem „Shape of Havana”. Uczennice z Golic prezentowały bardzo wysoki poziom. Kaja, Ola i Ala, które do konkursu zostały przygotowane w ramach projektu  „Poznaj Mowę Sąsiada” finansowanego przez Gminę Słubice, zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii zostawiając daleko w tyle konkurencję. Gratulujemy sukcesu!

Koncert "Poznajemy instrumenty - strunowa parada"

2019-03-13

25 lutego w czasie kolejnego spotkania z muzyką uczniowie mieli okazję posłuchać jak „na żywo” brzmią instrumenty strunowe. Przy pomocy dźwięków zaklętych w strunach arabskiej lutni, gitary flamenco, banjo, ukulele, silent gitar i kontrabasu oraz brzmienia cajonu posłuchaliśmy przepiękne utwory z różnych stron świata.

XIV Festiwal Piosenki Religijnej

2019-03-12

20 lutego na XIV Festiwal Piosenki Religijnej do Golic przybyły dzieci z kilku szkół w gminie i okolicznych miejscowości. Uczestnicy przygotowali przepiękne piosenki o tematyce religijnej, występowali soliści oraz zespoły z przedszkoli i szkół podstawowych. Poziom w tym roku był bardzo wyrównany, więc jury zdecydowało się na nagrodzenie wszystkich. A oto zwycięzcy: „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego nr 3 „Miś Uszatek”, „Załoga Boga” z SP nr 1 Słubice, Hanna Adamkiewicz z SP Golice, Marta Wilińska z SP Górzyca, klasa druga z SP Golicach. Miejsce drugie zajęli: „Załoga Boga” z SP nr 1 Słubice, Malwina Holeniewska z SP Kunowice. Miejsce trzecie zajęła Alicja Pietrow z SP Golice. Gratulacje dla wszystkich odważnych!

Dzień Seniora

2019-03-12

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole to szczególna uroczystość, na której wnuczęta mogą wyrazić dobro, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz mody dla „babci i dziadka” przygotowany przez klasę 5. Pokaz był prezentacją modnej odzieży na każdą okazję. Gościem specjalnym tego wieczoru – oprócz Burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i radnego oraz sołtysa – Rafała Mazurka, była Elżbieta Jaworowicz w rewelacyjnym wykonaniu Zuzi Zbrożek i klasy 7. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile. Wszystkim babciom i dziadkom serdecznie dziękujemy za przybycie, rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i słodkiego poczęstunku, Gminie Słubice za dofinansowanie, Panu Tomaszowi Pietrow za obsługę sprzętu, Stowarzyszeniu JESTEŚMY RAZEM za wsparcie organizacji imprezy, a RSP NOWA WIEŚ w Golicach za nieodpłatny wynajem sali.

Skarpeciaki drugoklasistów

2019-03-12

Bal przebierańców

2019-03-12

5 lutego wszyscy chętni uczniowie z klas II-IV i przedszkolaki świetnie bawili się na dwóch balach. Nie zabrakło bajkowych postaci, strażaków, policjantów i innych księżniczek, a zabawy proponowane przez panie spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Pomysłowość wszystkich robiła wielkie wrażenie.

Koncert "Z gitarą i sombrero - muzyczne o'le"

2019-03-12

Mariachi – rodzaj orkiestr popularnych w Meksyku. Taki rodzaj muzyki w naszej szkole przedstawił zespół „Los Amigos”.  Zostały przybliżone tradycja, stroje, instrumenty (vihuela, gitarra, guitaron, skrzypce) meksykańskie muzycy w swoim repertuarze mają zarówno kompozycje współczesne, jak i meksykańską muzykę ludową. Nazwa mariachi wzięła swój rodowód prawdopodobnie od meksykańskiego zniekształcenia francuskiego słowa mariage (ślub). Obecnie można ich spotkać przy rozmaitych okazjach. Ich muzyka jednak zachowała typowo taneczny charakter.

Jasełka i kolędowanie z mieszkańcami

2019-01-04

Początek stycznia to okres świąteczny, a więc czas sprzyjający kolędowaniu. Nasze przedszkolaki postanowiły ponownie pokazać przygotowane przez siebie Jasełka, a uczniowie starszych klas kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. W progach szkoły zagościli rodzice, dziadkowie oraz wielu mieszkańców Golic, Lisowa, Drzecina i nie tylko. Mamy nadzieję, że wszyscy mile spędzili piątkowe popołudnie. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do przybycia za rok! 

Jasełka i Wigilia przy najdłuższym stole

2019-01-04

Tradycją w naszej szkole jest „Wigilia przy najdłuższym stole”. Nazwę swoją zawdzięcza spotkaniu wszystkich uczniów podczas poczęstunku przy misternie ustawionych stolikach wzdłuż całego korytarza. Tego dnia nie mamy lekcji. Uczniowie spotykają się rano w klasach ze swoimi wychowawcami, a potem mamy piękną uroczystość. W tym roku jasełka przygotowały przedszkolaki. To prawdziwi aktorzy. Wystąpiły znakomicie. Wszystkie klasy śpiewały przeróżne piosenki świąteczne, pastorałki i oczywiście kolędy. Niektórzy też grali melodie kolęd na instrumentach. Po uroczystej akademii wspólnie zasiedliśmy do stołu. Bardzo smakowały oczywiście pierogi wykonane przez Panią Anetę i Monikę przy wsparciu Pani Reginy Stań (Babci Seweryna, Mikołaja i Fabiana). Dziękujemy. To było wspaniałe wprowadzenie w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Świąteczne pierniczki

2019-01-04

Kultywując tradycje świąteczne klasy II i IV - pod okiem pani Joanny - Żak piekły pierniki. Wszyscy uczniowie ochoczo zabrali się do świątecznych wypieków, zagniatali ciasto, wałkowali i wyciskali foremkami różnorodne kształty pierników. Najprzyjemniejsze było ozdabianie, pomysłów nie brakowało.

Wycieczka przedszkolaków Gorzowa

2019-01-04

13 grudnia z najmłodszymi dziećmi wybraliśmy się do „Manufaktury słodyczy – Babeczki i Cukiereczki” w Gorzowie Wlkp. Dzieci miały okazję zaobserwować jak powstają lizaki, a także same wykonały dla siebie lizaka. Następnie po słodkich eksperymentach udaliśmy się na warsztaty bożonarodzeniowe do „ Lubuskiego Muzeum im. Jana Dekerta” w Gorzowie Wlkp. To był bardzo emocjonujący dzień pełen wrażeń.

Święto witaminek

2019-01-04

Z okazji Święta Witaminek  11 grudnia wszyscy uczniowie brali udział w konkursach wiedzy o zdrowiu, każda klasa na swoim poziomie. Najlepsi okazali się: Damian I Paulina z klasy II, Ola z klasy III, Ala i Mariusz z klasy IV, Sebastian z klasy V, Nadia i Piotrek z klasy VI oraz Karolina z klasy VII. Przedszkolaki wykonywały witaminowe prace plastyczne. Najpiękniej udało się Oldze, Oktawii i Michałowi, Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Kółko teatralne przygotowało inscenizację o tematyce zdrowotnej, którą zaprezentowało na akademii szkolnej. Wszyscy przypomnieli sobie jak ważne w diecie każdego człowieka są warzywa i owoce. Z gazetki na korytarzu można było wyczytać miedzy innymi zasady zdrowego trybu życia. Klasy Młodsze w ramach programu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowały dwa zadania. Pierwsze to: Dbam o to co jem i jak spędzam czas, a drugie to: Jesteśmy aktywni, jak mieszańcy Turkusowej Planety. Na lekcji wychowania fizycznego uczyliśmy się jak aktywnie spędzać wolny czas, proponując ciekawe zabawy ruchowe dla dzieci i całych rodzin.

Badminton chłopców młodszych - finał wojewódzki

2019-01-04

Grupa śmierci, z której każda drużyna powinna wyjechać z medalem, a jednak któraś musiała odpaść. Tak można podsumować turniej młodszych chłopców w finale wojewódzkim badmintona. Trafiło na Golice. Piotrek i Kuba walczyli w dwóch pięknych, bardzo wyrównanych meczach ze Świebodzinem i Żarami. Niestety musieli uznać wyższość przeciwników. Mimo, że pozostałych sześć reprezentacji było wyraźnie słabszych, nasi nie mieli już okazji powalczyć o choćby brązowy medal... Szkoda naszych walecznych chłopaków, ale sport taki już jest, że czasami decyduje szczęście w losowaniu. Pozostał mecz o 7 miejsce z drużyną z Żagania, który dla odmiany, dwóch Piotrków z Kubą w rezerwie gładko wygrało 3:0… Okazało się, że Świebodzin wygrywa, Żary zajmują drugie miejsce. Pozostaje niedosyt i żal...

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców starszych - finał wojewódzki

2019-01-04

Czwarty dzień maratonu finałów wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem dla odmiany tenis stołowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Naszym dużo trudniej było dziś o sukces, ponieważ wiele grających szkół miało w swoich składach profesjonalistów. Karolina, Sandra, Oliwier i Kuba walczyli jednak dzielnie o każdą piłeczkę. Pozwoliło to dziewczętom zająć 11 miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na 14 pozycji. Gratulacje!

Badminton dziewcząt młodszych - finał wojewódzki

2019-01-04

Trzeciego dnia badmintonowych zmagań przyszedł czas na młodsze dziewczęta. W stawce 9 drużyn dobrym wynikiem byłoby dla Leny, Marysi i Julii wyjście z grupy, a ogromnym sukcesem medal. Reprezentantki naszej szkoły pokonane zostały w grupie przez drużynę z Lipinek Łużyckich (późniejsze srebrne medalistki), natomiast wygrały mecz z Bobrowicami. Awans do szóstki z drugiego miejsca to plan minimum. W fazie półfinałowej, podobnie jak starsze koleżanki, trafiły na ekipę z Żar. Niestety nie miały tyle szczęścia i umiejętności, by pokonać rywalki. Skończyło się tym razem na 4 miejscu, co należy uznać za sukces. Gratulacje!

Badminton chłopców starszych - finał wojewódzki

2019-01-04

Dzień po dziewczętach w szranki badmintonowe stanęli chłopcy z siódmej klasy. Pani Ela wylosowała dla nich - wydawałoby się - łatwą grupę, w której znaleźli się ze szkołami z Nowej Soli i Krosna Odrzańskiego. Rywale okazali się jednak silniejsi i Kuba z Oliwierem niestety odpadli z turnieju już po fazie grupowej. Zostali sklasyfikowani na dziewiątym miejscu w stawce dwunastu drużyn. Szkoda, ale obiecali, że w przyszłym roku z łatwością poprawią lokatę.

Badmintonistki znowu złote…

2019-01-04

To był trudny turniej, pełen niespodziewanych zwrotów akcji… Na starcie stanęło 11 drużyn – zwycięskich w zawodach powiatowych w całym województwie. Dla naszych dziewczyn rozpoczął się niespodziewanie gładko wygranym meczem z faworyzowanym Babimostem 3:0, następnie na drodze stanął zespół ze Szprotawy. Mecz z założenia wygrany Zuzia i Sandra przegrały, więc awans do kolejnej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca okazał się niemożliwy. Jeszcze drużyna z Bobrówka, którą nasze zgodnie z planem pokonały. W półfinałowej fazie pucharowej rozlosowane dla reprezentantek Golic zostały dziewczęta ze społecznej szkoły w Żarach. Mecz okazał się bardzo trudny, a decydujący był debel wygrany przez nasze dziewczyny. W taki sposób reprezentantki SP Golice kolejny raz znalazły się w trzydrużynowej fazie finałowej. Niesione falą i pewnością zdobytego medalu nasze pokonały kolejny faworyzowany zespół – SP 1 Sulęcin. Tutaj szacunek należy się Sandrze, która pokonała odwieczną rywalkę – Weronikę po ciężkim meczu, Zuzia wygrała drugiego singla i mimo przegranego tym razem debla nasze były górą. Do zdobycia złotego medalu, o którym na początku nawet nikt nie marzył, potrzebne było jeszcze zwycięstwo z wcześniejszymi pogromczyniami – reprezentacją Szprotawy. Tym razem goliczanki nie pozostawiły złudzeń rywalkom, wygrywając pojedynek 3:0. Huśtawka, którą Sandra, Zuzia i Karolina - zawodniczka rezerwowa, zafundowały sobie i opiekunce, mogła przyprawić o palpitacje serca. Na szczęście wszystko szczęśliwie się skończyło. Gratulacje dla wszystkich! 

Konkurs ornitologiczny - "Ptaki PN Ujście Warty"

2019-01-04

Konkurs ornitologiczny Ptaki PN Ujście Warty - Jakub Grześkowiak Oliwier Karczewski wzięli udział w konkursie wiedzy Ptaki Parku Narodowego Ujście Warty. Przygotowywali się indywidualnie pod kierunkiem P. Justyny Przekorackiej. W tym konkursie nasza szkoła brała udział po raz pierwszy i nie okazał się on dla nas łatwy. Ale jak to mówią, pierwsze koty za płoty. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i w przyszłym roku spróbujemy ponownie.

Czytanie ze słodziakami

2019-01-04

Klasy młodsze uczestniczyły w akcji „Czytaj z nami Słodziakami”. Szkoła otrzymała informację o realizacji programu wraz z kartami dla dzieci, znaczkami i nagrodami w postaci książek i oczywiście  pluszowych misi – Słodziaków. Wszyscy w ciągu 21 dni czytali codziennie przez przynajmniej 10 minut. Rodzice potwierdzali wykonanie zadania własnoręcznym podpisem, a w szkole  uczniowie otrzymywali naklejki. Na zakończenie akcji rozlosowano wspomniane już nagrody.  Z wywiadu z rodzicami wiemy, że to był dobry sposób na zachęcenie dzieci do czytania.

Koncert – "Blacha to brzmi dumnie, czyli o trąbce, puzonie i tubie"

2019-01-04

Trzecie spotkanie w ramach koncertu edukacyjnego organizowanego przez LBK Orfeusz odbyło się pod hasłem – „Blacha” – to brzmi dumnie, czyli o trąbce, puzonie i tubie. Królowa Muzyka opowiedziała słuchaczom jak z metalowej rurki i blaszanych kapeluszy wyczarowała trzy niezwykłe instrumenty: trąbkę, puzon i tubę.

Spotkanie ze strażakiem

2019-01-04

Dzieci młodsze brały udział w spotkaniu ze strażakiem pt. „Czujka”. Pan strażak przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu. Wcześniej uczniowie wykonywali zadania na kartach pracy, w których przypominali sobie numery alarmowe, zasady wzywania pomocy i poznawali zagrożenia pożarowe. Na zakończenie spotkania w drodze losowania jeden z uczestników otrzymał czujkę przeciwpożarową. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem działania takich czujek i poproszone, by zachęcić rodziców do ich zakupu, bo życie ludzkie jest wartością najwyższą.

„Każdy inny – wszyscy równi” – zajęcia z psychologiem

2019-01-04

W dniu 3 grudnia obchodzony jest dzień osób niepełnosprawnych. W związku z tym, uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w zajęciach uświadamiających. Mieli okazję poczuć się jak osoby niesłyszące, niewidzące, z niedowrażliwieniami i innymi dysfunkcjami. To doświadczenie na pewno na długo zapadnie im w pamięci. Zajęcia zorganizowała szkolna psycholog - Joanna Pusz. Dziękujemy.

Mikołajki

2019-01-04

Wszystkie klasy zaangażowały się w szkolne mikołajki. Do młodszych przyszedł z prezentami prawdziwy Święty Mikołaj, zapewne byli bardzo grzeczni. Starsi wzajemnie obdarowywali się przygotowanymi niespodziankami. Było radośnie i wesoło. To miły zwyczaj, więc warto kultywować taką tradycję, bo kto nie lubi dostawać prezentów?

Dzień Śpiocha

2019-01-04

Wszystkie klasy zaangażowały się w szkolne mikołajki. Do młodszych przyszedł z prezentami prawdziwy Święty Mikołaj, zapewne byli bardzo grzeczni. Starsi wzajemnie obdarowywali się przygotowanymi niespodziankami. Było radośnie i wesoło. To miły zwyczaj, więc warto kultywować taką tradycję, bo kto nie lubi dostawać prezentów?

Dzień Pluszowego Misia

2019-01-04

Dnia 28 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z tego dnia:) z jakimi misiaczkami mamy do czynienia na co dzień.

Andrzejki

2019-01-04

Zabawy andrzejkowe odbyły się pod znakiem ciekawych wróżb, tańców i zabaw przy muzyce 29-30 listopada. Młodszym uczniom czas organizowały panie wychowawczynie, natomiast Samorząd Uczniowski przygotował wiele propozycji rozmaitych zadań dla starszaków. Wszyscy świetnie się bawili.

Europejski Dzień Języków

2019-01-04

W środę 21 listopada  uczniowie  i nauczyciele wzięli udział w Szkolnym konkursie z okazji Dnia Języków Obcych. Konkurencje w jakich uczniowie musieli się wykazać to m. in. quiz z wiedzy o krajach europejskich, quiz ze znajomości słówek, praca plastyczno –techniczna przedstawiająca flagę państwa europejskiego, plakat informacyjny, znajomość innych języków oraz Mini Playback Show. Cały konkurs przebiegał w bardzo wesołej atmosferze. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni oceną i słodkim poczęstunkiem oraz dyplomem, który wręczyła Pani Dyrektor.

Dzień postaci z bajek

2019-01-04

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i nie wiem czy wiecie jest to dzień urodzin Walta Disney ’a. W naszej szkole to święto odbyło się z lekkim opóźnieniem - 20 listopada. Tego dnia dzieci z przedszkoli i uczniowie ze wszystkich klas przebrali się za bajkowe postacie. Podczas apelu szkolnego każda klasa prezentowała swoje stroje a pozostali mieli za zadanie odgadnąć z jakiej bojki są ci bohaterowie. Były też inscenizacje i piosenki.

Piotruś i Wilk

2019-01-04

15 listopada uczniowie klasy III i IV wybrali się na przedstawienie muzyczne do Filharmonii we Frankfurcie. Po przybyciu na miejsce wysłuchali krótkiego wprowadzenia dotyczącego baśni „Piotruś i Wilk”. Pani wyjaśniła, w jakie postacie będą wcielały się konkretne instrumenty, opowiedziała także, jak wygląda orkiestra. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały aktora, który czytał baśń o dzielnym Piotrusiu oraz partii smyczków – Piotrusia, fletu – ptaszka, klarnetu – kota, fagotu – dziadka, oboju – kaczuszki, rogów - wilka oraz bębnów – myśliwych. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, prowadząca zapraszała także na inne koncerty w filharmonii, a ponieważ nie trwało to zbyt długo, dzieci wybrały się jeszcze na krótki spacer po Frankfurcie. Wycieczkę zakończyliśmy „obżarstwem” w pączkarni przy moście granicznym.

Wycieczka klasy 7 do Gorzowa

2019-01-04

13 listopada klasa siódma wybrała się na świetną wycieczkę do Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszym punktem była nowość dla wszystkich - Escape Room. Są to pokoje zagadek. Do poszczególnych weszły grupy od 2 do5 osób i miały za zadanie wydostać się z nich w ciągu godziny rozwiązując zagadki i otwierając kłódki oraz tajne przejścia. Trzy grupki starały się bardzo i jedna z nich rzeczywiście była bardzo blisko wyjścia, jednak jeszcze nie tym razem. Emocji po otwarciu drzwi było co niemiara i chyba każdy postanowił, że jeszcze kiedyś spróbuje pokonać pokój zagadek. Kolejne punkty wycieczki: park Trampolin - FUN JUMP, basen w SŁOWIANCE czy komedia w kinie razem wzięte nie dostarczyły tylu wrażeń, co ESCAPE ROOM. Było świetnie! 

Koncert "Z pieśnią przez dzieje Polski"

2019-01-04

Kulminacją obchodów 100-lecia niepodległości w Golicach był koncert "Z PIEŚNIĄ PRZEZ DZIEJE POLSKI" 11 listopada, który – dzięki uprzejmości proboszcza ks. Czesława Grzelaka – odbył się w miejscowym kościele. Można powiedzieć, że scenariusz był bardzo podobny do koncertu z 10 listopada ze Stadionu Narodowego, tylko w Warszawie było odrobinę więcej widzów, no i technologią nas przebili... Natomiast zaangażowanie wykonawców i wzruszenie oglądających było równie ogromne. Koncert rozpoczął się odśpiewaniem wszystkich zwrotek Hymnu Narodowego w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu", następnie przywitali wszystkich: dyrektor szkoły – Teresa Wieczorek-Kudryk oraz prowadzący – Joanna Żak, która przygotowała wydarzenie i Roman Kudryk. Podczas występów mogliśmy usłyszeć pieśni i piosenki z różnych okresów historii naszego kraju od czasów zaborów do współczesności. Zaprezentował się chór złożony z uczniów naszej szkoły, a na instrumentach zagrali: Maria Seweryn, Kaja i Zuzanna, ponadto wystąpili soliści: Hania i Wiktor, którzy przepięknie odśpiewali swoje piosenki, a także uczniowie klasy drugiej. W koncercie wzięli udział nie tylko uczniowie. Bardzo duże wrażenie wywarł na widzach jeden z najstarszych mieszkańców Golic – Józef Mazurek, który wyrecytował fragment naszej epopei narodowej – „Pana Tadeusza”. Pamięć godna podziwu, usłyszeliśmy spory kawałek pierwszej księgi. W piosence „Taki kraj” można było ujrzeć „nową” mieszkankę naszej miejscowości – Natalię Wieczorek. Przepiękny głos z pewnością będziemy chcieli usłyszeć także przy innych okazjach. Piosenkę z repertuaru Jacka Kaczmarskiego „Mury” wykonała Elżbieta Mierzejewska, która akompaniowała sobie na gitarze. Koncert dostarczył wszystkim – zarówno wykonawcom, jak i oglądającym – wielu wrażeń, a także wzruszeń, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Po ostatnim utworze mieszkańcy nie chcieli opuszczać kościoła z nadzieją, że może jeszcze jakiś utwór… Pani dyrektor pożegnała jednak gości, a małym artystom wręczyła słodki upominek, jednocześnie zapraszając na kolejne wydarzenia.

Niepodległościowy Festiwal Badmintona

2019-01-03

Kolejnym sposobem na uczczenie 100-lecia niepodległości Polski był XX Niepodległościowy Festiwal Badmintona 10 listopada w Świebodzinie. Nasi uczniowie w liczbie 19 aktywnie włączyli się w czterozwrotkowy Hymn odśpiewany w licznym gronie uczestników z Sulęcina, Nowego Tomyśla, Nowogrodu Bobrzańskiego, Babimostu i oczywiście Świebodzina. Następnie przystąpili do gier turniejowych, w których najlepiej spisali się: Sandra Szczerbin, która wygrała w kategorii 7-8 klasa i III gimnazjum, Ola Żak - drugie miejsce w najmłodszej kategorii dziewcząt, Ala Pietrow i Bartek Grześkowiak - czwarte miejsca w swoich rywalizacjach. Pozostali też walczyli dzielnie. Gratulacje! Dziękujemy Świebodzin!

Biegi Uliczne o Puchar Słubic

2019-01-03

Niepodległość można uczcić na wiele sposobów. 13 osób z naszej szkoły postanowiło pokonać siebie i przeciwników na trasie 29 Narodowych Biegów Niepodległości o Puchar Słubic. Siebie pokonali wszyscy. Natomiast przeciwników najlepiej pokonali Bartosz Grześkowiak z klasy 3 i Kacper Bobkiewicz z klasy 4 - obaj wygrali w doskonałym stylu swoje rywalizacje. BRAWO! Ponadto w pierwszej jedenastce znaleźli się: siostry Zbrożek - Julia i Paulina, Ola Żak oraz Bartosz Staszak. Świetnie wypadł też nasz absolwent - Hubert , który zajął ósme miejsce. Gratulacje należą się wszystkim.

Akademia "Poetycko o Niepodległej". Rekord dla Niepodległej.

2019-01-03

9 listopada uczniowie z każdego przedziału wiekowego zaprezentowali piosenki oraz utwory poetyckie związane bezpośrednio z tematyką patriotyczną i narodowowyzwoleńczą. Nasi uczniowie i pracownicy wzięli udział także w akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Oczywiście - jak nakazuje tradycja w naszej szkole - a capella.

Śniadanie daje moc

2019-01-03

Od 8 listopada czynnie braliśmy udział w akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami przygotowywały wspólnie pełnowartościowe śniadanie w szkole. Dbano o higieniczne przygotowanie, kulturalne spożywanie i odpowiednią jakość kanapek. Na każdej pojawiły się nieodzownie warzywa.  Wszystkim bardzo smakowało, pachniało w całej szkole i nikogo nie ciągnęło do słodyczy. I tak w praktyce poznawaliśmy zdrowe odżywianie.  Poznawaliśmy też 10 zasad zdrowego trybu życia. Klasy II-III, a także „Zerówka” dodatkowo realizowały program Zdrowo jem, więcej wiem – edycja jesienna. Poznawały wartości odżywcze warzyw i owoców. Klasa II przygotowała także przedstawienie kukiełkowe „Na straganie” Wszyscy zwrócili też uwagę na ważną rolę wody w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu każdego człowieka. Wykonane karty pracy i ulotki informacyjne dzieci zaniosły do domu, by przypomnieć poznane wiadomości o wodzie swoim rodzicom. Ciszy nas, że coraz więcej dzieci do szkoły przynosi czystą wodę i wielu z nich przypomina, że należy czytać etykiety, by poznać skład kupowanych produktów.

Koncert polskich pieśni

2019-01-03

„Najpiękniejsza jest muzyka polska..” w stulecie odzyskania niepodległości, pod takim tytułem odbył się koncert LBK Orfeusz. Kalejdoskop muzyczny: pieśni patriotyczne, piosenki dziecięce, popularne melodie, muzyka ludowa oraz utwory Chopina, Wieniawskiego i Ogińskiego. Artyści wykonywali utwory z towarzyszeniem fortepianu i skrzypiec.

Wycieczka – przedstawienie „Złodziej czasu”

2019-01-03

29 października uczniowie klas 5-7 mieli możliwość uczestniczyć w przedstawieniu „Złodziej czasu”. Spektakl był o tym, jak marnujemy swój czas przed ekranem smartfona lub komputera, a ważne rzeczy przelatują obok nas. Wielu uczestnikom dało to wiele do myślenia, oby nie zostało zbyt szybko zapomniane. Podczas wycieczki młodzież odwiedziła także galerię OKNO, gdzie obejrzała ciekawą wystawę zdjęć.

Zajęcia plastyczne - sowy

2019-01-03

Zabawy STWORKI-POTWORKI

2018-12-07

30-31 października wszyscy chętni do dobrej zabawy wzięli udział w akcji pod hasłem „Stworki, potworki”- dzień przebierańców- zabawa taneczna, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Pomysłowe stroje, ciekawe konkurencje i świetna muzyka sprawiły, że czas przeznaczony na wspólną zabawę zleciał w mgnieniu oka.

Wycieczka MAJALAND

2018-12-07

30 października młodsi uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę szkolną do parku rozrywki „Majaland” w Kownatach. Uczniowie byli zachwyceni gdyż do woli mogli korzystać z 25 rozmieszczonych na 2h atrakcji, spotkać swoje ulubione postacie z bajki. Pogoda tego dnia była piękna więc mogliśmy korzystać z dobrodziejstw które były na zewnątrz tego parku.  Poza tym poznali zasady ruchu drogowego, przypomnieli sobie najważniejsze znaki drogowe co pozwoli im odpowiednio zachowywać się na drodze. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni, w „Majalandzie” każdy znalazł coś miłego dla siebie. Serdecznie polecamy.

Ciekawe zajęcia - makiety miast

2018-12-07

Bezpieczna zerówka

2018-12-07

25 października uczniowie z oddziału zerowego wzięli udział w konkursie „ Bezpieczna zerówka”, który został zorganizowany przez Powiatową Komendę Policji w Słubicach. Głównym celem konkursu było wykazanie się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań oraz udzielania pomocy rówieśnikom w  trudnych sytuacjach. Konkurs zakończył się sukcesem. Szkoła Podstawowa w Golicach zajęła I miejsce. Gratulujemy zwycięzcom.

Powiatowe zawody w tenisie stołowym

2018-12-07

Przerwy na czytanie

2018-12-07

25-26 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych tych dniach uczniowie wzięli udział w akcji czytelniczej, mimo iż akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie dla placówek z województwa lubuskiego odbyła się 11 maja 2018 r. wydarzenie to odbywało się u nas właśnie w październiku. Przerwa na czytanie” odbyła się pod hasłem „Czytaj czasopisma”, to  pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Chodziło o  pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcenie do sięgnięcia po czasopismo w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w tej akcji przyczyni się do rozpropagowania wśród nich „mody na czytanie”.

Lubuska Liga Młodzieży w Badmintonie

2018-12-07

16 Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce

2018-12-07

5 października 10 osób z naszej szkoły wzięło udział w 16 Mistrzostwach Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce na słubickim stadionie. Wszyscy dzielnie walczyli o rekordy życiowe, a także rekordy szkoły. Najlepiej w ekipie spisali się: Jakub Grześkowiak, który – mimo tego, że nie zdobył miejsca na podium – osiągnął świetny (jak na nietrenującego) wynik 47,95, Zuzanna Mierzejewska – druga w rzucie piłką palantową oraz Jakub  Staszak – trzeci w rzucie dyskiem. Gratulacje!

Ważne gazetki

2018-12-07

Na szkolnych korytarzach zawsze można znaleźć ważne informacje oraz ciekawostki

Kiermasz książki

2018-12-07

Balonowe trzeciaki

2018-10-27

Historia blisko nas

2018-10-27

Dzień Bezpiecznego Komputera

2018-10-27

Z lekkoatletyką z pan brat

2018-10-27

W październiku rozpoczęły się  w naszej szkole zajęcia lekkoatletyczne. W okresie jesienno zimowym uczniowie pracować będą nad sprawnością ogólną, natomiast wiosną ćwiczyć będą technikę poszczególnych konkurencji. 5 października wzięli już udział w 16 Mistrzostwach Dzieci i Młodzieży w lekkiej atletyce, a za kilka miesięcy postarają się poprawić osiągnięte wówczas wyniki. Życzymy powodzenia! 

Dzień Edukacji Narodowej

2018-10-25

Koncert - waltornia

2018-10-25

PZU Odblaski

2018-10-25

Klasa II i III wzięły udział w  zajęciach przeprowadzonych przez wychowawców  w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. Zajęć dotyczących bezpieczeństwa nigdy nie jest za dużo. A te dotyczyły bezpieczeństwa uczniów na drogach. Każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową  „Niestraszka”. Wierzymy, że bezpieczne powroty dzieci do domu to nie kwestia szczęścia. To nasza wspólna odpowiedzialność.

XX Golicka Mila

2018-10-25

28 września 2018 r. Szkoła Podstawowa w Golicach zorganizowała kolejną "Golicką Milę", której celem jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim propagowanie biegów masowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. XX – jubileuszowa edycja "Golickiej Mili" była kolejnym sukcesem organizacyjnym, cieszącym się bardzo dużym zainteresowaniem wśród biegaczy z naszej gminy i nie tylko. Piękna pogoda sprawiła, że kolejny raz cieszyliśmy się z imponującej frekwencji. Na starcie w 20 biegach obejmujących poszczególne kategorie wiekowe stanęła godna podziwu liczba 595 biegaczy. Z zapartym tchem podziwialiśmy zmagania wszystkich zawodników, jednakże to grono najmłodszych amatorów biegania zagwarantowało nam niezapomniane emocje. Było bardzo wesoło! Oprócz zdrowej rywalizacji sportowej był również czas na zabawę i odpoczynek przy gorącym poczęstunku, jakim była pyszna grochówka przygotowana przez miejscową spółdzielnię rolniczą. Ponadto, dla chętnych czekały również inne smakołyki w postaci pysznych wypieków, hot-dogów, czy popcornu, przygotowanych przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Golicach. Warto w tym miejscu podkreślić, że dużym atutem "Golickiej Mili" jest fakt, iż jest to impreza prorodzinna, w którą angażują się rodzice uczniów oraz absolwenci szkoły. Uroczystej ceremonii wręczenia pucharów oraz nagród dokonali organizatorzy oraz zaproszenie goście m.in.: Burmistrz Słubic – Tomasz Ciszewicz i Marcin Jabłoński – Starosta Słubicki, radni miejscy i powiatowi oraz sponsorzy. Na szczególne słowa uznania i podziękowania zasługują organizatorzy "Golickiej Mili" za duży wkład pracy społecznej w przygotowaniu i sprawnego przeprowadzeniu zawodów, a także sponsorzy, dzięki którym można było zakupić atrakcyjne nagrody i przygotować gorący poczęstunek dla startujących zawodników.

Wycieczka rowerowa trzeciaków

2018-10-25

 20 września klasa III z wychowawcą zorganizowała sobie wycieczkę rowerową. Aby nikt im nie powiedział „ Cudze chwalicie swego nie znacie” wybrali się do Lasek Lubuskich na wcześniejsze zaproszenie jednego z rodziców. Celem wycieczki było m.in. poznanie okolic swojej miejscowości. Po za tym mogli przypomnieć sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym, uświadomić konieczność dbania o środowisko naturalne. Ważnym celem było również kształtowanie zamiłowania do aktywnego spędzania czasu. Poprzez tę wycieczkę dzieci  bardziej się zintegrowały i wzmocniły więzi koleżeńskie. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy bardzo milo ugoszczeni, za co bardzo dziękujemy pani Asi. Wycieczka bardzo się udała ,a uczniowie byli bardzo zadowoleni. Podczas całej wycieczki byli nadzwyczaj ostrożni i odpowiedzialni. Serdecznie polecamy.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

2018-10-25

19 września cała społeczność szkolna wzięła udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami byli uczniowie klas starszych. Osoby, które uzyskały największą liczbę głosów utworzyły zarząd samorządu. Przewodniczącym został Seweryn Stań, a w zarządzie  znaleźli się również: Zuzanna Zbrożek – zastępca oraz Natalia Wieliczko, Oktawia Jermakowicz i Aleksandra Stań. Do pracy w Samorządzie Uczniowskim  zgłosiło się wiele chętnych osób. Opracowaliśmy już plan pracy i z wielkim zapałem zabieramy się do działania.

Przerwa dla aktywnych

2018-10-19

W ramach Tygodnia Wychowania 17-21 września uczniowie przypominali sobie z wychowawcami prawa i obowiązki ucznia i budowali klasowe regulaminy zachowania. Ruszyliśmy z akcją organizowania pomocy koleżeńskiej. Rozpoczęliśmy ją pod nazwą „Niewidzialna Ręka”. Uczniowie wykonali własne papierowe dłonie i wymienili się nimi. W ciągu tygodnia dyskretnie pomagali wylosowanej osobie, a dobre uczynki zapisywali na papierowej łapce. Po tygodniu stworzyliśmy „Szkolne drzewo pomocnych dłoni” Zabawa miała uzmysłowić wszystkim, że obok nas są osoby którym mogę pomóc i że zrobić coś miłego wcale nie jest tak trudno. Uczestniczyliśmy tez w akcji „Przerwa dla aktywnych”, w której każdego dnia na trzeciej przerwie bawiliśmy się wspólnie na wesoło. Był tunel przyjaźni, gimnastyka dla ucznia i smyka, zabawa z piłką w „Sprytnego Jasia” i bieg przełajowy z przyjacielem za rękę. Przerwy dla aktywnych nie tylko ćwiczą kondycję fizyczną, ale też zachęcają do zgodnych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego w szkole.

Ciekawe zajęcia w klasie II - kreatywna wycinanka

2018-10-18

12 września klasa II miała ciekawą lekcję plastyki. W kilka chwil wykonali wspaniałą pracę pt. „Jabłko, gruszka”. Wystarczyło tylko kilka cięć i umiejętne złożenie elementów, a efekt wspaniały. To była prawdziwa kreatywna wycinanka.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

2018-10-18

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 przypadła w tym roku 3 września. Pani Dyrektor przywitała ciepło wszystkich uczniów, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły, przedstawiła kadrę pedagogiczną i zachęciła do wytężonej pracy.

Stypendia dla najlepszych

2018-10-18

30 sierpnia dwie uczennice naszej szkoły: Zuzanna Zbrożek i Zuzanna Mierzejewska wraz z rodzicami uczestniczyły w uroczystej sesji Rady Miejskiej, podczas której zostały wręczone stypendia dla wyróżniających się uczniów. Zuzia Zbrożek uzyskała najwyższą średnią w szkole w ubiegłym roku szkolnym, natomiast Zuzia Mierzejewska zdobyła dwa brązowe medale na szczeblu wojewódzkim. Gratulacje!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

2018-08-17

Apel kończący pracę w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczął się 22 czerwca jak zwykle częścią oficjalną i hymnem. Na początku głos zabrały dziewczęta z samorządu uczniowskiego, które zaprosiły na występy uczniów biorących udział w konkursach piosenki. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Teresa Wieczorek-Kudryk, która po krótkim przemówieniu zaczęła wręczanie nagród klasom młodszym oraz rodzicom i przyjaciołom szkoły. Następnie zaprezentowały się przedszkolaki i klasy młodsze z krótkimi występami. W kolejnej części pani dyrektor wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem i listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, którzy zapracowali na takie cenzurki. Na zakończenie miały miejsce prezentacje klas starszych i nagrody dodatkowe wręczyły panie: Joanna Żak za udział w kółkach: plastycznym i muzyczno-tanecznym i Elżbieta Mierzejewska – prezes UKS za zaangażowanie sportowe.

Wycieczka rowerowa trzeciaków oraz ciekawy wf i... wycieczka rowerowa piątaków

2018-08-17

13 czerwca cała klasa trzecia pod bacznym okiem wychowawczyni wybrała się na wycieczkę rowerową do Górzycy. W środę rano wszyscy uczniowie stawili się w szkole z rowerami i z wycieczkowym ekwipunkiem. Trasa przebiegała polnymi drogami i ścieżką rowerową po wale.  Pogoda dopisywała, zbierały się ciemne chmury, ale na szczęście nie padało. Na miejscu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy na wesoło. Powrót okazał się trochę dłuższy gdyż nogi były nieco zmęczone. Wszyscy zadowoleni wrócili cali i zdrowi do szkoły. Tego samego dnia na podobny pomysł wpadła klasa piąta, która bardzo lubi lekcje eksploracyjne (marszobiegi po trudnym terenie, wycieczki rowerowe). Na podwójnym w-f wybrali się więc w plener. Zaopatrzeni w sprawne rowery i kaski pojechali przez Pławidło nad Odrę, gdzie podziwiali piękny widok na położony na drugim brzegu Lebus. Po krótkim posiłku udali się w dalszą drogę częściowo zmieniając trasę. Okazało się jednak, że w pewnym miejscu droga… skończyła się. Wspólnie podjęli więc decyzję, że część trasy trzeba będzie pokonać przez pole, zamiast wracać. Była to ekstremalna podróż, ale wszyscy – łącznie z panią – cieszyli się przygodą.

Otwarte Mistrzostwa Górzycy w Lekkiej Atletyce

2018-08-17

8 czerwca na zaproszenie Dyrektora Kompleksu sportowego w Górzycy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Górzycy w Lekkiej Atletyce. Wystartowała spora grupa, w której znowu najlepiej spisała się Zuzanna Mierzejewska, która zajęła 3 miejsce w piłeczką palantową. Czwarty był Piotr Kopczyński w biegu na 60 m, choć dla na wszystkich był trzeci. Pozostali również starali się wypaść jak najlepiej, jednak musieli uznać wyższość przeciwników. Gratulacje!

Lekcja przyrody w plenerze "Różnorodność w okolicy"

2018-08-17

6 czerwca klasy 4-5 uczestniczyły w żywej lekcji przyrody pod nazwą „Różnorodność w okolicy”. Zajęcia zorganizowało Stowarzyszenie Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Lekcja odbyła się w terenie, w okolicach szkoły. Prowadząca w ciekawy sposób przybliżyła nam wiedzę o różnych gatunkach roślin i zwierząt znajdujących się w naszej okolicy.

Turniej Eliminacyjny w Piłce nożnej Dziewcząt

2018-08-17

6 czerwca reprezentacja piłkarska dziewcząt wybrała się do Świebodzina, by wziąć udział w turnieju eliminacyjnym do finału wojewódzkiego. Wyrównana stawka pięciu drużyn sprawiła, że wszystkie 10 pojedynków to bardzo wyrównane mecze. Jednak to golicka drużyna musiała uznać wyższość pozostałych zajmując piąte miejsce. W przyszłym roku nasze z pewnością się zrewanżują.

Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

2018-08-16

5 czerwca sześcioosobowa reprezentacja (Zuzanna Mierzejewska, Zuzanna Zbrożek, Karolina Smolińska, Jakub Staszak, Seweryn Stań i Piotr Krajewski) wzięła udział w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Sulęcinie. Każdy wystartował na miarę swoich możliwości i dał  z siebie, ile tylko możliwe. Pozwoliło to zająć lepsze i gorsze miejsca, a zależało to przede wszystkim od zaangażowania w pracę nad sobą w całym roku szkolnym. Tym samym najlepiej z golickich uczniów wypadła Zuzanna Mierzejewska, która zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą oraz zajęła 6 miejsce w skoku wzwyż, 12 również w skoku wzwyż była Zuzanna Zbrożek, Jakub Staszak zajął 15 miejsce, a Seweryn Stań 17 w pchnięciu kulą chłopców, Karolina Smolińska była 22 w rzucie piłeczką palantową, a Piotr Krajewski 23 w biegu na 300 m. Gratulacje dla wszystkich!

Dzień Dziecka z Mamą i Tatą

2018-08-16

Dzień dziecka w tym roku przebiegał pod hasłem: RADOSNY PIKNIK Z MAMĄ I TATĄ OKAZJI DNIA DZIECKA. Całość rozpoczęła się występami cyrkowymi. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na pokazy akrobatyczne oraz prezentację węża. Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne i rozłożyli przyniesione ze sobą kocyki piknikowe. Każdy szukał choć odrobiny cienia, bo skwar był ogromny tego dnia. Po krótkim wstępie nastąpił podział na 7 drużyn. Każda miała wymyślić dla siebie ciekawą nazwę, barwy oraz okrzyk. Tym sposobem mieliśmy: Czerwone Kobry, Walczące Bobry, Zebranych Niepokonanych, Tęczowych Kamikadze, Łatkowe Wojsko, Kosmodrony i Supa Strikas. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wymyślanie okrzyków i barw, było zabawnie i kolorowo. Wszystkie drużyny zostały za tę cześć nagrodzone słodkościami. Następnie każdy zespół miał za zadanie wziąć udział w trzech różnorodnych konkurencjach: torze przeszkód, wykonaniu plakatu na temat: „Tak wyglądam, gdy jestem szczęśliwy” oraz popisie wokalno-tanecznym karaoke. Jak można się było spodziewać zaangażowanie było ogromne, każdy chciał wypaść najlepiej, ale oprócz tego wszystkie drużyny świetnie się przy tym bawiły. Po podliczeniu punktacji, na wyróżnienie zasłużyły trzy drużyny: Zebrani Niepokonani, Czerwone Kobry oraz Walczące Bobry. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia były: pokaz i zajęcia pierwszej pomocy pod okiem strażaka – Pana Daniela, balonowy zawrót głowy  w wykonaniu Pani Ani, wata cukrowa kręcona przez Pana Tadka, bańki mydlane i malowanie twarzy. Jednym słowem: dla każdego coś miłego. Gdyby nie upał, który straszliwie doskwierał tego dnia, pewnie byłoby jeszcze przyjemniej.

Lekcja przyrodnicza o płazach

2018-08-16

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, przy współudziale finansowym gminy, realizuje obecnie projekt "Płazy Słubic".  W ramach projektu nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez panią Natalię Duer. Dowiedzieliśmy się m. in. ile gatunków płazów żyje w Polsce i w naszej gminie oraz jak odróżnić płazy od gadów. Pani Natalia uświadomiła nam również jakie zagrożenia czyhają na te zwierzęta i jak możemy im pomóc. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i nie mogli doczekać się następnych zajęć.

Konkurs plastyczny "Baśniolandia, kraina moich marzeń - w mojej ojczyźnie Polsce"

2018-08-16

Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała V edycję konkursu plastycznego „Baśniolandia, kraina moich marzeń – w mojej ojczyźnie Polsce”. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzeciej ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Gminy Słubice. Kacper Bobkiewicz zajął pierwsze miejsce, Ola Stań drugie, a Karol Alicki otrzymał wyróżnienie. Nagrodzone prace można obejrzeć w Bibliotece Publicznej Miasta Słubice.

Koncert bajanisty

2018-08-16

29 maja w ramach spotkań muzycznych organizowanych przez Lubuskie Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej z Zielonej Góry mogliśmy tym razem wysłuchać koncertu bajanisty – osoby, która gra na bajanie – instrumencie, który jest podobny do akordeonu, tylko zamiast klawiszy posiada guziki. Pan Roman, który ukończył znamienitą kijowską wyższą szkołę muzyczną zagrał dla nas klimatycznego walczyka z Paryża, a także piękne tango argentyńskie oraz kilka innych utworów. Ponadto prowadzący przeprowadził arcytrudne konkursy, w których wszyscy mieli problem z odpowiedziami. Mimo to koncert bardzo się podobał.

Powiatowe turnieje piłki nożnej

2018-08-16

24  maja reprezentacje szkoły dziewcząt i chłopców pojechały na Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej do Słubic. Obie drużyny dzielnie walczyły (panowie w grupie z SP 1 i SP 3 ze Słubic, a dziewczęta „każdy z każdym” z Rzepinem, Cybinką, Ośnem i Kunowicami), jednak z tarczą wracają dziewczęta, które wygrały trzy mecze i przegrały jeden zajmując drugie miejsce w turnieju za szkołą z Rzepina. Chłopcy, choć bardzo się starali, przegrali pojedynki z wyżej rozstawionymi przeciwnikami. Dziewczynkom gratulujemy awansu do dalszego etapu rozgrywek! BRAWO!

Konkurs piosenki „Śpiewać każdy może” pod hasłem DLA NIEPODLEGŁEJ

2018-08-16

W wyniku szkolnych eliminacji na konkursie „Śpiewać każdy może” pod hasłem  DLA NIEPODLEGŁEJ 24 maja w Szkole Podstawowej nr 2 naszą placówkę reprezentowało troje uczestników: Sara Borula z kl. I, Hanna Adamkiewicz z kl. II i Wiktor Mackiewicz z kl. III. Cala trójka zaprezentowała swoje utwory bardzo dobrze, śpiewali melodyjnie z wielkim przejęciem. Niestety nie  udało się zająć miejsca na podium. Jednak soliści wrócili z występów zadowoleni. Serdecznie im gratulujemy.

Wycieczka przedszkolaków i młodszych klas do Nowej Soli

2018-08-16

Przedszkolaki i uczniowie klas I- III 16 maja postanowiły pojechać na wycieczkę do  „Parku Krasnali” w Nowej Soli. W parku czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, ogromne postacie krasnali ogrodowych, mini zoo, dmuchane zamki, kino 8D, sala zabaw, przejazd kolejką i ciekawymi pojazdami o nazwie „bamber car”. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim, wróciliśmy do domu zmęczeni, ale szczęśliwi. Polecamy

Powiatowe zawody w trójboju

2018-08-16

15 maja w mistrzostwach powiatu w trójboju wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców, w których była cała klasa 4 oraz Nadia z klasy 5, spisały się na miarę swoich możliwości. Dziewczęta zajęły 6 pozycję, natomiast chłopcy 7 w gronie 8 szkół. Gratulacje!

Mistrzostwa Słubic w Lekkoatletyce

2018-08-16

11 maja 18 osób w trzech kategoriach wiekowych: dzieci młodsze, dzieci starsze i młodzicy wystartowali nasi uczniowie w Mistrzostwach Słubic w Lekkoatletyce. W każdej z nich zdobyli medale. Najmłodsi świetnie spisali się w skoku w dal: Lena Pawlak zajęła 3 miejsce, a Konrad Wesoły zdobył „srebro”. W najstarszej kategorii jedyną reprezentantką była Sandra Szczerbin, która wywalczyła 2 miejsce w skoku w dal oraz pierwsze w rzucie dyskiem. W najliczniej obsadzonej kategorii klas V-VI było również najwięcej medali: w skoku wzwyż dwie Zuzanny zajęły miejsca na podium, lepsza okazała się Zuzia Zbrożek, która z tym samym wynikiem, co koleżanka z klasy zajęła drugie miejsce, a Zuzia Mierzejewska była trzecia. Ta ostatnia doskonale pchnęła kulą wygrywając zawody, podobnie jak w rzucie dyskiem i zajmując drugie miejsce w rzucie oszczepem. Nowa dla nas konkurencja okazała się także szczęśliwa dla Jakuba Staszaka, który ją wygrał. Kuba wygrał też rywalizację w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Dwa drugie miejsca zdobył Seweryn Stań (pchnięcie kulą i rzut dyskiem), drugie były także: Maria Pietrow w rzucie dyskiem oraz Karolina  Smolińska w rzucie piłką palantową, natomiast jedyny tego dnia medal w konkurencjach biegowych zdobył Piotr Krajewski w biegu na 300 m. Gratulacje dla wszystkich!!!

Wycieczka Kraków i okolice

2018-08-16

W ostatnim tygodniu kwietnia spora grupa uczniów  klas II-VI wybrała się na czterodniową wycieczkę do Krakowa i okolic. Wszyscy podekscytowani wsiadali do autokaru, bo zapowiadało się fantastycznie. Dla starszaków sama podróż już była wydarzeniem, bo przecież jak tu spać, jeśli jest tyle ważnych tematów do przegadania… Mniejszym uczestnikom udało się przymknąć oko na parę godzin. A kiedy spało się najlepiej nastąpił pierwszy postój. Udało się zdążyć na najbardziej uroczysty moment poranka na Jasnej Górze, czyli odsłonięcie obrazu Matki Bożej – Królowej Polski. Na wszystkich zrobiło to wielkie wrażenie, nawet na tych, którym troszkę chciało się spać. Najwytrwalsi po Mszy Świętej wędrowali wokół ołtarza na kolanach z prośbami czy podziękowaniami do Matki Boskiej. Po krótkim zwiedzaniu Jasnej Góry wyruszyliśmy w dalszą podróż. Kolejnym punktem wycieczki był Ojcowski Park Narodowy. Tam oprowadzał nas już pan przewodnik, który spędził z nami cały dzień. Każdy z podziwem patrzył na ogromną Maczugę Herkulesa i z uwagą wysłuchał historii zamku na Pieskowej Skale. Następnie udaliśmy się na dość długi spacer po Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie podziwialiśmy Jaskinię Łokietka i przepiękne wapienne skały. Trochę zmęczeni udaliśmy się w dalszą podróż do Krakowa. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który oprowadził nas po Kazimierzu - Żydowskiej dzielnicy miasta. Bardzo zmęczeni całodziennym zwiedzaniem uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek. Drugi dzień zwiedzania to  Kraków: Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki z ołtarzem Witta Stwosza, podziemia Rynku Krakowskiego, Królewski Zamek - Wawel z Katedrą, Rynek Starego Miasta z murami obronnymi, a na zakończenie dnia Kopiec Kościuszki. Po prostu wielkie wrażenie! Nie da się opisać – trzeba zobaczyć! Ostatniego dnia przygotowana była chyba największa dla wszystkich atrakcja – całodzienny pobyt w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Zanim tam dojechaliśmy odwiedziliśmy miasto naszego Świętego Jana Pawła II – Wadowice. Spędziliśmy chwilę w kościele, w którym został ochrzczony i widzieliśmy jego dom rodzinny, który znajdował się nieopodal. Każdy mógł kupić sobie pamiątkę z miasta, w którym mieszał wielki Polak i zjeść papieską kremówkę. Energylandia przywitała nas słoneczną pogodą. Wrażenia niesamowite, każda atrakcja budziła zachwyt: karuzele, kolejki, roller coastery, spill water i wiele innych. Jednym słowem mówiąc dzień niezapomnianych przeżyć. Czwartego dnia zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, maszerując budzącą zachwyt wśród wszystkich uczestników trasą. Pani przewodnik opowiadała ze szczegółami historię całej kopalni, jak i poszczególnych punktów szlaku. Uczestnicy mogli sprawdzić czy ściany są słone oraz czy solanka jest „słońsza” od samej soli… Kopalnia była wspaniałym przystankiem podczas naszej wycieczki, a to jeszcze nie był koniec. Na zakończenie mieliśmy okazję odwiedzić Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, które jest najstarszym klasztorem w Polsce. Ważnym elementem pobytu w murach klasztornych były warsztaty pt. „W średniowiecznym skryptorium”, podczas których każdy mógł sprawdzić, jak pisano niegdyś księgi gęsim piórem średniowieczną czcionką. To były ostatnie punkty naszej podróży, która wszystkim pozostanie w pamięci na długie lata. Bo przecież najwspanialsze są wspomnienia z lat szkolnych…

Test trzecioklasisty

2018-08-16

26 kwietnia uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w ogólnopolskim badaniu umiejętności trzecioklasistów organizowanym przez wydawnictwo OPERON. Nasze dzieciaki bardzo starały się, by wypaść jak najlepiej.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

2018-08-15

W ramach akcji 10 wartości na 10 miesięcy - wartość na kwiecień „Ochrona przyrody” zorganizowaliśmy uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Kółko teatralne wystawiło inscenizację pt.: „Rozmowy drzew”, które świetnie tematycznie wkomponowało się we wcześniejsze sadzenie przez wszystkich uczniów drzew na terenie szkoły. Przedszkolaki i klasy młodsze również aktywnie uczestniczyły w apelu śpiewając ekologiczne piosenki. Wszyscy mogli wziąć udział w konkursie na wykonanie pracy technicznej z plastikowych odpadów - Zwierzaki cudaki”, no i oczywiście w konkursach wiedzy przyrodniczej. Autorzy najciekawszych prac i  zwycięzcy konkursów wiedzy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami niespodziankami. Gratulujemy!

Koncert „Jak to Jankiel na cymbałach grał”

2018-08-15

23 kwietnia w ramach spotkań muzycznych organizowanych przez Lubuskie Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej z Zielonej Góry odbył koncert muzyki huculskiej, który zaprezentował Orest Szarak z Kołomyi na Ukrainie. Koncert bardzo się uczniom podobał, a ciekawostki ze stron rodzinnych opowiadane przez pana Oresta były wysłuchiwane z zaciekawieniem. Czekamy z niecierpliwością na kolejny koncert.

Sadzenie drzewek na terenie szkoły

2018-08-15

20 kwietnia - przy okazji Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej postanowili zadbać o naszą planetę. Dzięki Panu Burmistrzowi - Tomaszowi Ciszewiczowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej - Mariuszowi Olejniczakowi, który osobiście dostarczył drzewka, okolica naszej placówki stanie się bardziej zielona. Uczniowie każdej klasy zaangażowali się bardzo, w posadzenie sporej ilości tuj, ozdobnych klonów oraz wiśni. Dzięki temu z pewnością będziemy bardziej dotlenieni, a okolica stanie się piękniejsza. Dziękujemy!

Konkurs recytatorski DLA NIEPODLEGŁEJ

2018-04-19

Czworo reprezentantów naszej szkoły (Kaja i Bartosz G. z klasy II oraz Maja i Alicja z klasy III) wzięło udział w konkursie recytatorskim DLA NIEPODLEGŁEJ organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kunowicach 18 kwietnia. Wszyscy przepięknie deklamowali przygotowane utwory, choć troszkę zjadała ich trema. Zdaniem jury na nagrodę w golickiej ekipie zasłużyła Kaja, która zajęła III miejsce w gronie 20 recytujących. BRAWO!!!

Konkurs "Polskie parki narodowe"

2018-04-19

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Karolina Smolińska, Oliwier Karczewski i Jakub Staszak pojechała na konkurs wiedzy o polskich parkach narodowych. W tym roku konkurs odbył się w Kostrzynie, a nie jak dotychczas w Sulęcinie. Organizatorem jak zawsze był Park Narodowy Ujście Warty. Mocno i efektywnie przygotowywaliśmy się pod okiem pani od przyrody. Nasz trud przyniósł oczekiwane rezultaty. Zajęliśmy pierwsze miejsce. Gratulujemy zwycięzcom!

Trzeciaki samodzielnie robią palmy wielkanocne

2018-04-19

KWIATOWE powitanie/poszukiwanie wiosny

2018-04-18

Pierwszego dnia wiosny, działo się wiele... Najwięcej czasu zajęło jednak szukanie owej pani. Alicja Karczewska i Oskar Gołaszewski postanowili poszukać jej w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach, gdzie recytowali WIERSZE ŚWIERSZCZA. Oskar zrobił to tak dobrze, że otrzymał nagrodę specjalną. Gratulujemy! Lena Pawlak, Mateusz Stań i Krystian Kutasiewicz poszukiwali w Urzędzie Miejskim, w którym brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM na etapie gminnym. Najlepiej szukała Lenka, która świetnie napisała test i zdobyła wiosenną nagrodę w postaci trzeciego miejsca. Dało jej to awans do etapu powiatowego. Gratulacje! Pozostali uczniowie musieli zadowolić się "zwykłym" szukaniem. Kwiatki musieli przygotować niestety samodzielnie, ponieważ spod śniegu przebijały się nieliczne przebiśniegi - ale przemarznięte... Jako, że było dość zimno, musieli się ogrzać przy ognisku i posilić ciepłą kiełbaską. Ci którzy poświęcili najwięcej czasu na szukanie, mogli cieszyć się piękną, wiosenną pogodą podczas piłkarskich zmagań.

WIERSZE ŚWIERSZCZA

2018-04-17

21 marca - Alicja Karczewska i Oskar Gołaszewski wzięli udział w konkursie w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach, gdzie recytowali WIERSZE ŚWIERSZCZA. Oskar zrobił to tak dobrze, że otrzymał nagrodę specjalną. Gratulujemy!

Spotkanie ze strażakiem

2018-04-17

16 marca uczniowie klas IV-VI  wzięli udział w spotkaniu ze strażakiem – panem Arturem Żałobą – zastępcą naczelnika golickiej OSP. Wysłuchali prelekcji, a następnie rozmawiali na poruszone tematy. Było sporo o pracy strażaków, działalności OSP oraz historii pożarnictwa. Na zakończenie chętne osoby wzięły udział w teście sprawdzającym przekazane informacje. Najlepiej spisał się Lena Pawlak z klasy czwartej, Mariusz Małyszek i Krystian Kutasiewicz – obaj z klasy szóstej. Troje najlepszych uczniów weźmie udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Gratulacje!

Rekolekcje w szkole

2018-04-06

Konkurs dla nauczycieli

2018-04-06

Nauczyciele z naszej szkoły przygotowali pracę na konkurs słubickiego oddziału ZNP pt. "Moja szkoła w niepodległej Polsce". Praca została doceniona przez jury konkursu i otrzymała wyróżnienie. Brawo! Oto efekt. (Zdjęcia w pełnej jakości, żeby można było poczytać, więc mogą długo się otwierać) 

Zima...

2018-04-06

W tym roku zimy było jak na lekarstwo, więc każdy śnieg był okazją do doskonałej zabawy, którą koniecznie trzeba było uwiecznić na zdjęciach.

Zdrowo i bezpiecznie na wsi

2018-04-06

Dzień ciekawostek

2018-04-06

W ramach akcji 10 wartości na 10 miesięcy w lutym realizowaliśmy wartość „Ciekawość poznawcza”. Wszyscy uczniowie wyszukali i przygotowali wybraną ciekawostkę z dowolnej dziedziny wiedzy, którą zaprezentowali na Festiwalu ciekawostek. Nasi uczniowie okazali się bardzo kreatywni, bo  prezentowane prace były bardzo pomysłowe i zaskakujące. Do wszystkich można było jeszcze wracać, bo przygotowano wystawę  na szkolnym korytarzu. To było  interesujące doświadczenie.

AKCJA ZIMA

2018-03-22

"Akcja zima 2018” była zorganizowana pod hasłem „Tropiciele zimowych przygód”. Celem akcji było zapewnienie dzieciom możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego tak, aby każdy uczestnik, bez względu na wiek i zainteresowania, mógł spędzić czas w miły i atrakcyjny sposób. Zajęcia odbywały się w od poniedziałku 12 II do piątku 16 II 2018 r. 4 godziny dziennie. Każdego dnia zajęcia prowadziło dwóch dyżurnych nauczycieli panie: Joanna Żak i Angelika Pudło. Akcja prowadzona była zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem. Zaproponowaliśmy uczestnikom wiele tematycznie zróżnicowanych zajęć. Były to m.in.: poranki filmowe, zajęcia plastyczne, witrażyki walentynkowe, rozgrywki w gry planszowe, warcaby, chińczyk, zajęcia kulinarne, podczas których dzieci robiły deser mleczno – owocowy z nasionami chia, zajęcia profilaktyczne: program Carex dla szkół  „Akademia czystych rąk”, „W klasie z Jasiem” , zdrowe odżywianie, dyskoteka karnawałowo - walentynkowa z konkursami i zabawami przy muzyce, rozmaite zajęcia sportowe, podchody, tenis stołowy i piłkarzyki, wycieczka do Słubic na lodowisko i do kina na film pt. „Między nami wampirami”. Każdego dnia do szkoły przychodziło ok. 12 osób w różnym wieku, ale głównie uczniowie klas I–III. Wszystkie zajęcia przyjmowane były przez uczniów z dużym zainteresowaniem. Całe ferie upłynęły w radosnej atmosferze. Zamierzone cele akcji zostały osiągnięte. Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywnie spędzone ferie i zapraszamy za rok.

Powiatowe turnieje koszykówki

2018-03-22

7 i 8 lutego w zaprzyjaźnionej szkole Kunowicach odbyły się turnieje koszykarskie. Ty razem ponownie lepiej spisali się chłopcy (dziewczynom nie do końca się to spodobało) i zajęli drugie miejsce. BRAWO ONI!!! W obu rozgrywkach brały udział cztery szkoły (Golice, Kunowice, Rzepin i SP 3 Słubice). Dziewczętom niestety nie udało się wygrać żadnego pojedynku, natomiast chłopcy stoczyli prawdziwy bój o pierwsze miejsce z gospodarzami, którym oczywiście "pomagały ściany". Gratulacje dla wszystkich! 

Żywa lekcja historii - "Jak Sobieski pod Wiedniem wojował"

2018-02-02

30 stycznia naszą szkołę odwiedzili panowie z Agencji Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Przebrani w stroje szlacheckie zaprezentowali nam, jak ubierano się w epoce Jana III Sobieskiego. Można było zobaczyć szlachcica i jego żonę, a także ubogą chłopkę z mężem. Następnie Kuba z klasy szóstej mógł przekonać się na własnej skórze, jak ubierał się do walki husarz, który walczył w polskiej skrzydlatej jeździe, a była ona naszą dumą narodową i legendą. Prowadzący przekazali naszym uczniom wiele ciekawostek, z których na zakończenie był konkurs z nagrodami – bitymi na miejscu monetami. Jedną z nich był napis z nagrobka hetmana Stanisława Żółkiewskiego – „Jakże słodko i zaszczytnie jest umrzeć za Ojczyznę”, inną nazwa szabli - batorówka. Lekcja zakończona została na świeżym powietrzu wystrzałem z pistoletu, co wzmogło efekt bardzo dobrego wrażenia końcowego.

Dzień Seniora

2018-01-30

Dnia 26.01.2018 r. o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej w Golicach, hucznie obchodziliśmy Dzień Seniora, zorganizowany w związku z przypadającymi pod koniec stycznia Dniem Babci i Dziadka. Uczniowie, we współpracy z nauczycielami i rodzicami przygotowali wspaniałe występy! W repertuarze znalazły się m.in.: recytacje pięknych wierszy, występy taneczne, scenki kabaretowe, koncerty życzeń i pokaz mody. Nasi najmłodsi uczniowie – przedszkolaki, przygotowali wzruszające scenki opowiadające o początkach znajomości naszych dziadków. Według nich, nasi bliscy poznali się już w przedszkolu! Propozycje uczniów klas I-III powodowały wiele wzruszeń i śmiechu. Wyjątkowy, poruszający taniec uczennic klasy II, zapewne na długo pozostanie w pamięci publiczności! Dzięki występom klasy czwartej i szóstej, nasi goście mogli powrócić wspomnieniami do młodzieńczych lat i posłuchać wspaniałych utworów z repertuaru Czerwonych Gitar, Katarzyny Sobczyk, Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka i Bohdana Smolenia. To właśnie uczniowie klasy szóstej spowodowali falę oklasków, największych braw i bisów! Należy podkreślić ogromny wkład pracy w przygotowania występów: oryginalne stroje, rekwizyty uczniów, gra aktorska! Nie zabrakło również konkursów dla naszych gości! Wybrane babcie musiały obrać jak najdłuższą skórkę jabłka, a dziadkowie w jak najkrótszym czasie nadmuchać balon! Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a pozostali goście słodkie upominki i laurki. Dzięki tak wyjątkowym wydarzeniom organizowanym w naszej szkole, możemy wraz z bliskimi nam osobami świętować te ważne w życiu chwile i piękne święta!

Bal karnawałowy

2018-01-30

Wszyscy chętni uczniowie i przedszkolaki świetnie bawili się na aż trzech balach. Pierwsze swoje przebrania zaprezentowały przedszkolaki już 11 stycznia. Nie zabrakło bajkowych postaci, strażaków, policjantów i innych księżniczek, a zabawy proponowane przez panie spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Natomiast 16 stycznia klasy I-III i IV-VI bawiły się na dwóch oddzielnych imprezach, a obie były bardzo kolorowe. Pomysłowość wszystkich robiła wielkie wrażenie.

Jasełka dla społeczności lokalnej

2018-01-06

Jasełka i wspólne kolędowanie to pierwsze w nowym roku wydarzenie, na które zaproszeni zostali mieszkańcy Golic, Lisowa i Drzecina. Uczniowie po raz drugi pokazali swe umiejętności aktorskie i wokalne, które prezentowali już podczas szkolnej Wigilii. Tym razem zaszczycił nas swą obecnością także ksiądz proboszcz Czesław Grzelak, który wspólnie z dziećmi śpiewał kolędy. Kto był z pewnością spędził miłe popołudnie.

Wigilia przy najdłuższym stole

2018-01-06

22 grudnia, tradycyjnie ostatniego dnia przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole atmosfera jest bardzo podniosła, a wszyscy ubrani są odświętnie. Pierwszym punktem dnia są spotkania klasowe, podczas których wszyscy dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia oraz śpiewają kolędy dokonując ostatnich szlifów na występ przed całą społecznością szkolną. Drugi punkt to jasełka, które w tym roku przygotowały czwartaki przy wsparciu trzeciaków (trzej królowie) pod okiem pani Doroty Wróbel. Było pięknie! Następnie każda z klas zaprezentowała swój repertuar świąteczny. Ostatni świąteczny akt tego dnia to wigilia przy najdłuższym stole, podczas której w bardzo przyjaznej atmosferze uczniowie składają sobie życzenia z kolegami z innych klas oraz wspólnie zasiadają do posiłku.

Koncert piosenek z filmów Disneya

2018-01-06

21 grudnia w ramach spotkań muzycznych organizowanych przez Lubuskie Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej z Zielonej Góry odbyło się Wielkie śpiewanie Walta Disneya. Usłyszeliśmy najpiękniejsze piosenki z filmów oraz bajek Walta Disneya, wyśpiewane przez wokalistów muzyki operowej oraz rozrywkowej były to między innymi piosenki z bajek: „Król Lew”’, „Kraina lodu”, „Pocahontas”. Koncert bardzo się uczniom podobał, z zaciekawieniem czekamy na kolejny.

Pierogi na szkolną Wigilię

2018-01-06

Pani Aneta wraz z mamą oraz Panią Moniką i Panem Waldkiem stanęli na wysokości zadania i ulepili na szkolny stół wigilijny całą masę pierogów, którymi zajadali się wszyscy.

Trzeciaki pieką pierniczki na święta

2018-01-06

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla każdego z nas. w kuchni unosi się zapach przygotowywanych potraw wigilijnych. Z tej okazji przedszkolaki zrobiły piękne, pyszne, kolorowe pierniczki. Także trzeciaki pod okiem wychowawczyni pani Joanny Żak postanowiły upiec pierniczki. Przepis znaleźli w Elementarzu dla klasy trzeciej. Z wielką ochotą zabrały się do pracy. Zagniatały ciasto, wałkowały, wycinały kształty oraz ozdabiały lukrem i kolorową posypką. Przygotowanie tych łakoci sprawiło wszystkim dużo radości. Oczywiście były to pierniki najsmaczniejsze na świeci, jak orzekli mali kucharze. W całej szkole unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Warto w ramach przygotowań świątecznych podtrzymywać tradycje Bożonarodzeniowe, które w codziennym pośpiechu powoli zanikają.

Spotkanie ze strażakiem

2018-01-06

Kolejnym ciekawym dniem okazał się poniedziałek 18 grudnia. Tego dnia odwiedził nas strażak i przeprowadził ciekawe zajęcia pod hasłem „Kręci nas bezpieczeństwo”. Na spotkaniu opowiadał jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w okresie grzewczym. Zademonstrował najnowszy sprzęt strażacki, który się wszystkim bardzo podobał.

Drugoklasiści na wycieczce mikołajkowej

2018-01-06

W tym roku klasa II otrzymała od Mikołaja bardzo ładny prezent, a mianowicie były to bilety do kina. 14 grudnia cała klasa pojechała na wycieczkę do Gorzowa na film animowany „Pierwsza Gwiazdka” który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Odwiedziliśmy również najstarszy i największy budynek gorzowskiego muzeum - „Spichlerz”. Serdecznie polecamy wizytę w muzeum, jest tam bardzo wiele ciekawych eksponatów do zobaczenia. Wycieczka bardzo się udała, dużą atrakcją okazał się przejazd pociągiem. Uczniowie tej klasy obiecali, że będą pilnie się uczyć i wzorowo zachowywać, by otrzymać taki prezent w przyszłym roku.

Tydzień witaminek, aktywne przerwy, zdrowotny konkurs plastyczny

2018-01-06

Cała szkoła uczestniczyła w programie prozdrowotnym pn. Święto witaminek. Z tej okazji w szkole przygotowano tematyczne gazetki ścienne, gdzie każdy mógł zapoznać się z ciekawostkami na temat zdrowia młodego człowieka. Podczas akcji realizowany był na lekcjach przyrody program: „Szkoła realizująca zalecenia europejskiego kodeksu walki z rakiem”. Klasa IV i V uczyła się jakie są zasady zdrowego odżywiania, jak wystrzegać się otyłości, o potrzebie spożywania 5 porcji warzyw i owoców dziennie i o konieczności uprawiania sportów. Dyskutowaliśmy także o koleżeństwie, dobrym wychowaniu i depresji wśród dzieci i młodzieży. Przez cały tydzień na trzeciej przerwie odbywała się akcja – Przerwa dla aktywnych, gdzie wszyscy brali udział w gimnastyce. Klasy młodsze realizowały zadania z programu „Zdrowo jem, więcej wiem”.  W konkursie plastycznym na zdrową przekąskę wyróżnienie zdobyła Weronika Cyganek z klasy I. Klasy II - V I uczestniczyły w konkursach wiedzy o zdrowiu. (każda klasa na swoim poziomie) Najlepiej wypadli: Aleksandra Żak i Hanna Adamkiewicz z kl. II, Maja Walczak i Alicja Pietrow z kl. III, Maja Mazurek z kl. IV, Oktawia Jermakowicz i Martyna Śliwińska  z kl. V oraz Sandra Szczerbin i Jakub Staszak z kl. VI. Kółko teatralne wystawiło inscenizację pt.: „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” i na zakończenie zaprosiło wszystkich do wspólnej gimnastyki ze „świeżakami”. Było zdrowo i bardzo radośnie.

Kiermasz książek

2018-01-06

W dniach 20.11. – 04.12. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Kiermasz Książek! W tych dniach uczniowie klas IV – VI sprzedawali książki, audiobooki i płyty, wspierając tym samym czytelnictwo naszych uczniów. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie kupowali książki, kolorowanki i płyty.

Cyrk w szkole

2018-01-05

Tuż po mikołajkach szkołę odwiedził cyrk. Za każdym razem gdy u nas jest, wszyscy świetnie się bawimy. Niesamowity jest klaun który potrafi rozweselić każdego, angażując uczniów z widowni do swoich sztuczek. Polecamy, w końcu śmiech to zdrowie.

Mikołajki

2018-01-05

6 grudnia rano dzieci z przedszkola wypatrywały przez okno czerwonego przybysza. Mikołaj się pojawił i rozdał dzieciom słodki poczęstunek. Przedszkolaki pięknie wyrecytowały mu wierszyk. Dodatkowo, z okazji mikołajek, przedszkolaki pojechały do kina w Słubicach na bajkę pt. "Potworna rodzinka". Pozostałe klasy Mikołaj oczywiście również odwiedził.

Zdolniachy z drugiej klasy

2018-01-05

Uczennica kl. II Aleksandra Żak w swej kategorii wiekowej zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Tenis”10” o Puchar Roberta Godlewskiego, który odbył się w Gorzowie Wlkp. Jak sama nagrodzona twierdzi na turnieju bardzo jej się podobało, poznała nowych kolegów którzy mają taką samą pasje jak ona. Ola to „mały J wielki człowiek” bardzo jesteśmy z niej dumni.
„Każdy inny wszyscy równi” - Alicja Karczewska uczennica kl. II wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie poProstu ze Słubic. Narysowała pracę na temat „Każdy inny wszyscy równi” i zdobyła II miejsce. Jak widać pracowitość popłaca. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w różnych konkursach bo warto!

Andrzejki w szkole

2018-01-05

Zabawy andrzejkowe odbyły się pod znakiem ciekawych wróżb, tańców i zabaw przy muzyce. Młodszym uczniom czas organizowały panie wychowawczynie, natomiast Samorząd Uczniowski przygotował wiele propozycji rozmaitych zadań dla starszaków, które były do wykonania. Było bardzo wesoło.

Ekologiczne przedstawienie przedszkolaków pt. "Ziemia to wyspa zielona"

2018-01-04

30 listopada przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu ekologicznym pt.” Ziemia to wyspa zielona”. Przedstawienie zostało nagrane przez telewizję HTS, następnie będzie brało udział w konkursie. Po udostępnieniu nagrania przez telewizję będzie można głosować na naszych podopiecznych.  Przedstawienie miało na celu wpoić dzieciom jak ważne jest segregowanie śmieci.

Spotkanie z Januszem Chomontkiem

2018-01-04

29 listopada naszą szkołę odwiedził Janusz Chomontek – polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Jest on członkiem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. Karierę wyczynową rozpoczął w 1989. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, kiedy pobił rekord 7 tys. odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy. Dziękujemy za spotkanie!

Europejski Dzień Języków

2018-01-04

24 listopada 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W tym dniu zostały przygotowane różne konkurencje dla wszystkich klas, w których uczniowie wykazali się wiedzą o krajach i językach obcych oraz talentem aktorsko-tanecznym. Uczniowie wykonywali flagi i plakaty informacyjne, brali udział w quizach oraz przedstawiali własną wersję videoclipów znanych piosenek. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się przygotowali dlatego dla nikogo nie zabrakło dyplomów za trzy pierwsze miejsca oraz symbolicznych nagród. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i świetne humory.

Dzień Misia u przedszkolaków

2018-01-04

Z policją o bezpieczeństwie - spotkanie z Panią Policjantką

2018-01-04

22 listopada - Wszyscy uczniowie wzięli udział w spotkaniu z panią policjantką, podczas którego poruszane były ważne tematy związane z bezpieczeństwem. Dzieci świetnie  odpowiadały na pytania dotyczące poruszania się w drodze do szkoły i ze szkoły oraz dowiedziały się jak postępować, gdy zaczepia nas ktoś obcy.

Koncert - dzwony, dzwonki i dzwoneczki

2018-01-04

W ramach spotkań muzycznych organizowanych przez Lubuskie Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej z Zielonej Góry odbyło się spotkanie autorskie z panem Marianem Łysakowkim - pedagogiem, podróżnikiem i kolekcjonerem dzwonków. Tematem dzisiejszego spotkania były „Dzwony, dzwonki i dzwoneczki” – wystawa dzwonków ze świata. Uczniowie mieli okazję posłuchać brzmienia różnorodnych dzwonów a nawet zagrać na nich. Dowiedzieli się wiele ciekawych informacji o dzwonkach (jak powstają, z jakiego materiału mogą być wykonane) a przede wszystkim, że dźwięk może mieć działanie terapeutyczne i lecznicze. Zajęcia bardzo się uczniom podobały, z zaciekawieniem czekamy na kolejne.

Warsztaty "Odra - nasza sąsiadka"

2018-01-04

15 listopada - Pani Natalia Duer z Fundacji DZIUPLA INICJATYW PRZYRODNICZYCH przyjechała do naszej szkoły z prelekcją pt. „Odra - nasza sąsiadka”. Po krótkim wstępie prowadząca zaproponowała konkurs z pytaniami, na które odpowiedzi będzie można znaleźć podczas prezentacji. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem wchłaniali informacje dotyczące naszej najbliższej wielkiej rzeki, a pani Natalia przekazała wiele ciekawostek geograficznych, a także o faunie i florze doliny Odry. Prawie wszyscy udzielili w związku z tym prawidłowych odpowiedzi na pytania i trzeba było wylosować nagrody. Poszczęściło się Kubie i Karolinie z klasy 6 i Piotrkowi z klasy 5. Gratulacje i dziękujemy!

Ciekawe zajęcia trzeciaków

2018-01-04

28.Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic

2017-11-11

W naszej szkole co rok znajduje się chętna grupa uczniów, którzy chcą uczcić tę ważną rocznicę w ruchu. Tym razem osób było 15, a 5 z nich może poszczycić się pozycją w pierwszej 11, która nagradzana była medalami. Są to: Ola Żak, Bartosz Grześkowiak, Bartosz Staszak, Kacper Bobkiewicz i Lena Pawlak. Gratulacje!

 

Akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości

2017-11-11

Śniadanie daje moc

2017-11-10

Spotkanie i warsztaty z Grzegorzem Trzmielewskim – człowiekiem z pasją

2017-11-06

„Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania”. Ta myśl  Sherry Argov zdaje się przyświecać absolwentowi naszej szkoły Grzegorzowi Trzmielewskiemu, który śmiało może być nazywany CHŁOPCEM Z ZAPAŁKAMI, bo to właśnie te małe patyczki towarzyszą mu od jakiegoś czasu w życiu codziennym. Dziewiętnastolatek z Drzecina, który obecnie uczy się w Zespole Szkół Budowlanych w Gorzowie Wlkp. odwiedził mury swojej podstawówki. Postanowił podzielić się z młodszymi kolegami swoim hobby. Przywiózł do Golic klika rozpoczętych projektów modeli budowanych z zapałek i z ogromną pasją wprowadzał w tajniki ich budowy od rysunku do wykończenia. Modelarz odpowiadał także na wiele pytań zadawanych przez zaciekawione dzieciaki, między innymi: ile zapałek wykorzystuje do budowy, gdzie je kupuje i jak dużo czasu zajmuje sklejenie jednego modelu? Następnie uczniowie mieli okazję – pod okiem eksperta – wykonać pracę plastyczną, która była połączeniem rysunku z wyklejaniem zapałkami niektórych jego elementów. Pomysły części dzieciaków naprawdę robiły duże wrażenie, być może ktoś „połknął zapałczanego bakcyla”.  Na zakończenie życzyliśmy Grzegorzowi, by jego pasja stałą się w przyszłości pracą, bo nie ma nic cenniejszego w życiu zawodowym, niż utrzymywać się z hobby.

Ciekawe zajęcia - technika w klasie 6

2017-11-06

Strrrraszna dyskoteka

2017-11-06

Koncert - instrumenty perkusyjne

2017-10-19

Pasowanie Pierwszaków - Dzień Edukacji Narodowej

2017-10-19

Trzeciaki balonowo

2017-10-19

Pierwszakowe impresje warzywne

2017-10-19

XIX Golicka Mila

2017-10-19

Pełną galerię zdjęć można zobaczyć pod linkiem

https://www.facebook.com/pg/Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Golicach-302461606791385/photos/?tab=album&album_id=482655772105300Szóstaki we mgle

2017-09-24

W piątek 22 września był piękny mglisty poranek (dla kierowców niekoniecznie piękny). Tajemnicza aura zachęcała do robienia zdjęć. Z okazji skorzystała klasa szósta i wybrała się na sesję na boisku szkolnym.

Dzień Kropki

2017-09-24

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

2017-09-24

Warsztaty - PTASIA AKADEMIA

2017-09-24

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego w SP Golice

2017-09-24

Cyrk w szkole

2017-08-23

21 maja na boisku szkolnym gościliśmy niezwykłych ludzi. Warsztaty cyrkowe poprowadzili słubiccy cyrkowcy. Projekt realizowany przez grupę cyrkową FUN-atycy, działającą przy SP 3 w Słubicach, bardzo spodobał się dzieciom, a także dorosłym, którzy licznie przybyli na spotkanie.

Konkurs Matematyczny Mat-Rzepka i Konkurs Piosenki Dziecięcej

2017-08-23

Konkurs Matematyczny Mat-Rzepka. 26 kwietnia  uczniowie klasy III Tomasz Roszak i Alan Fronczek zwyciężyli w klasowych eliminacjach konkursu matematycznego. W kwietniu reprezentowali naszą szkołę w konkursie Mat-Rzepka w Rzepinie. Starali się bardzo, ale nie udało się uzyskać tytułu laureata. Trochę przeszkodził nam stres. Kilkoro uczniów z innych szkół okazało się prawdziwymi matematycznymi omnibusami. My zdobyliśmy nowe doświadczenia i wyzwanie do dalszej pracy.
Konkurs Piosenki Dziecięcej 17 maja Paulina Smolińska, Alicja Pietrow i Lena Pawlak reprezentowały nas w konkursie piosenki dziecięcej w SP nr 2 w Słubicach. Wyróżnienie zdobyła Lena Pawlak z klasy III, świetnie wykonując piosenkę pt. „W trzeciej klasie”. Młodsze dziewczynki będą miały jeszcze szansę za rok. Trzymamy kciuki.
Zapisz

ACCIONA VOLUNTEER DAY

2017-08-23

Dnia 9 czerwca 2017r odbyło się spotkanie z panią Magdalena Liberadzką przedstawicielem firmy ACCIONA ENERGY POLAND. Dzieci oglądały film edukacyjny o 4 bohaterach chroniących ziemię przed zanieczyszczeniami. Rozmawiały o odnawialnych źródłach energii, a następnie tworzyły maski i bransoletki bohaterów, którymi chciałyby być.
Zapisz

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

2017-07-18

Zapisz

Ostatni apel w roku szkolnym

2017-07-18

Dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego zwykle odbywa się apel, podczas którego podsumowuje się ostatnie występy i osiągnięcia. Tym razem swoje osiągnięcia z legitymacji małych mistrzów zaprezentowali uczniowie klas I-III, Karol i Mikołaj zostali wyróżnieni za postawę Fair Play oraz omówione zostały ostatnie konkursy i zawody sportowe. 

Tor przeszkód - sprawdzian na kartę rowerową

2017-07-18

W ostatnich dniach roku szkolnego zwykle chętni uczniowie przystępują do sprawdzenia umiejętności niezbędnych w poruszaniu się po drogach. Po zdanych testach i bezbłędnym pokonaniu toru przeszkód otrzymują kartę rowerową. W tym roku uczestniczyło w sprawdzianie 14 uczniów głównie z klasy czwartej, ale była też szóstka trzeciaków, którzy także ukończyli 10 lat potrzebne do otrzymania dokumentu. Pozytywnie próbę (test+jazda) przeszło siedmioro z nich. Gratulacje! Pozostałych zapraszamy do ponownego podejścia w przyszłym roku.
Zapisz

Spotkanie z policją

2017-06-16

Festiwal Piosenki Religijnej

2017-06-16

Przedstawienia teatralne - efekt zajęć pozalekcyjnych

2017-06-16

GOLICKIE BADMINTONISTKI SZÓSTE W POLSCE! - nieco spóźniona, ale jakże ważna, galeria.

2017-06-16

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Golicach w składzie: Sandra Szczerbin i Zuzanna Mierzejewska wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Badmintonie Drużynowym, które odbyły się 22-23 marca w Głubczycach woj. opolskie. Nasze dziewczyny i chłopcy z Nowogrodu Bobrzańskiego (zwycięzcy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży) reprezentowali w tym turnieju województwo lubuskie. Głubczyce to kolebka polskiego badmintona. Z miasteczka mniejszego niż nasze Słubice wywodzi się pięcioro olimpijczyków w tej dyscyplinie sportu, więc można powiedzieć, że nasze dziewczyny trafiły do jaskini lwa. Jak do tego okazało się, że do naszej grupy trafiły dwie reprezentacje z tego miasta i jedna z Białegostoku, to nogi się nam ugięły. Na szczęście na początek okazało się, że nie taki lew straszny i udało się wygrać pierwszy pojedynek. Kolejne już nie pozostawiły złudzeń - wysoko przegrane dwa pojedynki sprawiły, że nasze dziewczyny zajęły trzecie miejsce w grupie i następnego dnia miały stoczyć pojedynek o piąte miejsce ze Szkołą Podstawową ze Straszęcina - mistrzyniami województwa podkarpackiego. Pojedynek stał na wyrównanym poziomie, jednak naszym dziewczynom zabrakło ogrania, które posiadało większość zespołów. Zawodnicy prawie wszystkich przybyłych drużyn trenują w profesjonalnych klubach. Zadecydowała gra deblowa, którą Zuzia i Sandra niestety przegrały. Jednak pierwszy wyjazd, który tak naprawdę miał być nagrodą dla dziewczyn i rozeznaniem na jakim poziomie jesteśmy, należy uznać za udany. Szóste miejsce w zawodach ogólnopolskich to olbrzymi sukces szkoły, której liczba uczniów zwalała z nóg większość nauczycieli i trenerów na zawodach. Na zakończenie trzeba wspomnieć, że należą się ogromne podziękowania głównemu sponsorowi-partnerowi ACCIONA ENERGY POLAND - GOLICE WIND FARM. Bez dofinansowania, które otrzymuje od tej wspaniałej firmy UKS Golice, wyjazd nie doszedłby do skutku. Ponadto ukłon w stronę Rodziców Zuzi i Sandry za zaangażowanie finansowe i mentalne.

Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej Dziewcząt

2017-06-16

Cztery dni po półfinale przyszedł czas na FINAŁ! Los sprawił, że ponownie pierwszy mecz golicka ekipa rozegrała ze Strzelcami. Tym razem postanowiły nie sprzedawać skóry zbyt tanio... Do ostatnich sekund prowadziły 2:1, jednak bramka samobójcza z rzutu rożnego sprawiła, że mecz zakończył się remisem. Nieco pogubione dziewczyny przystąpiły do kolejnych meczów. Zrezygnowane przegrały kolejne dwa i niestety odpadły z turnieju, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Jednak za sam udział w finale wojewódzkim należą się im ogromne gratulacje! 

Półfinał Wojewódzki w Piłce Nożnej Dziewcząt

2017-06-15

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wybrała się 5 czerwca do odległego Ciborza, by rozegrać tam półfinałowy turniej piłki nożnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Po wysoko wygranym meczu w powiatowej rywalizacji z Kunowicami dziewczyny jechały ze sporymi apetytami, ale wiedziały również, że będzie trudno. Obawy potwierdził pierwszy mecz ze Strzelcami Krajeńskimi, przegrany 0:6. następnie przyszedł czas na Kaławę. Po nerwowym początku okazało się, że mecz wcale nie jest tak trudny i we wspaniałym stylu 7:0 wygrała go... Sandra. Do sukcesu nie brakowało już wiele. W końcu bilans bramek już był na plus. Jednak by wyjść z drugiego miejsca w grupie należało wygrać mecz z Gorzowem. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i ponownie - dzięki Sandrze - ekipa z Golic mogła cieszyć się wysokim zwycięstwem (7:1). Można było świętować awans do finału wojewódzkiego! Na zakończenie nasze rozegrały jeszcze mecz z gospodyniami turnieju - drużyną Międzylesia. Choć nie był to tego dnia najważniejszy pojedynek, golickie dziewczyny potraktowały go bardzo poważnie i wygrały 3:1. Gratulacje!!!

Deszczowy Festyn Rodzinny

2017-06-15

Wycieczka na musical "Pinokio" do Filharmonii Gorzowskiej

2017-06-13

Kochanym Rodzicom - Trzeciaki

2017-06-11

Klasa III zorganizowała uroczyste spotkanie z rodzicami pod hasłem „Kochanym Rodzicom”. Przygotowaliśmy barwny program artystyczny, w którym znalazły się wiersze, życzenia, piosenki, tańce, inscenizacje no i oczywiście własnoręcznie wykonane prezenty. Każdy uczeń zaprezentował też próbkę swoich zdolności w programie „Mam talent”. Maja pokazała swój talent plastyczny, Kornelia taneczny, Lena i Wika gimnastyczny. Chłopcy również stanęli na wysokości  zadania. Tomasz I Nikodem wystawili scenkę kabaretową, Sebastian uzyskał prąd z cytryn, Mateusz Mazurek  częstował samodzielnie upieczonymi piernikami, Alan wykonał wspaniały model odrzutowca, Mateusz Stań okazał się znawcą klubów piłkarskich, a Konrad był niesamowity w rozpoznawaniu marek samochodów. Rodzice przygotowali poczęstunek, przy którym odpoczywali utrudzeni trzecioklasiści. Jednak niedługo, bo po chwili wszyscy rozegrali mecz piłki nożnej pod bacznym okiem taty Sebastiana. Na zakończenie odbyła się już zwykła wywiadówka i rodzice między innymi mogli zapoznać się z wynikami testu trzecioklasisty.

Spotkanie uczniów klasy 5 i ich rodziców z wychowawcą

2017-06-11

Uczniowie klasy piątej - jak zwykle - nie mogli doczekać się spotkania z rodzicami przy ognisku i na sportowo. Cały czas czekają na moment, w którym pokonają ich np. w meczu piłki nożnej. I są coraz bliżej, tym razem padł remis. Później rozegrany został mecz palanta, w którym drużyny były już mieszane (dzieci z rodzicami). Zabawa była przednia, a wynik bez znaczenia. Oprócz tego była prezentacja występów przed festynem rodzinnym, które zrobiły spore wrażenie na rodzicach. Wszyscy zgodnie uznali, że taka integracja powinna odbywać się przynajmniej dwa razy w roku.  

Wycieczka na barkę IRENA

2017-06-11

26 maja klasy młodsze wybrały się na warsztaty żeglarskie na przystani w Słubicach. Zajęcia zorganizowano na odrestaurowanej barce, która przypłynęła z Wrocławia. Spotkanie było bardzo ciekawe, bo można było z przewodnikiem zwiedzić statek i poznać historię żeglugi śródlądowej. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali urządzenia pokładowe i dowiadywali się o ich przeznaczeniu. Na koniec razem śpiewaliśmy szanty. To było ciekawe doświadczenie.
Zapisz

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej

2017-06-08

Reprezentacje szkoły z wielkim zapałem wzięły udział w Powiatowych Mistrzostwach w piłce nożnej. Zapał przełożył się na miejsce dziewczętom, które wygrały wysoko z SP Kunowice i tym samym zostały mistrzyniami powiatu, natomiast chęci chłopców niestety - najogólniej rzecz biorąc - nie przyniosły spodziewanego efektu. 

Nowe drzewka wokół szkoły

2017-06-08

W ostatnich dniach w Szkole Podstawowej w Golicach sadziliśmy drzewka. Piękne tuje stają w miejscach, gdzie do niedawna rosły wielkie topole, które zostały usunięte w ubiegłym roku, ponieważ stwarzały już niebezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że nowe rośliny, ufundowane z funduszu Rady Sołeckiej, przyjmą się w 100%. 

Cross Rowerowy Kunowicka Pętla

2017-06-08

19 maja cztery reprezentacje naszej szkoły wybrały się po raz jedenasty do Kunowic na Cross Rowerowy Kunowicka Pętla. Wszyscy na zawodach dawali z siebie tyle, że prawie spadali z rowerów na mecie. Nasi wcale nie byli gorsi, a pozwoliło to na zajęcie następujących pozycji: dziewczęta młodsze (Kaja Mierzejewska, Lena Pawlak, Wiktoria Kutasiewicz) - 3 miejsce, chłopcy młodsi (Mikołaj Stań, Kacper Bobkiewicz, Konrad Wesoły) - 2 miejsce, dziewczęta starsze (Maria Pietrow, Zuzanna Mierzejewska, Sandra Szczerbin) - 4 miejsce i chłopcy starsi (Piotr Krajewski, Mariusz Małyszek, Jakub Staszak) - 2 miejsce. W ogólnym rozrachunku (suma wszystkich czasów) SP Golice uplasowała się na drugim miejscu  za gospodarzami. Szczególne gratulacje należą się za postawę Fair Play uczniom klasy drugiej Karolowi Alickiemu, który nie mógł pojechać na zawody z powodu choroby, ale pożyczył swój rower Mikołajowi, by ten mógł się zrewanżować prezentem dla kolegi w postaci zdobytego medalu. Do jest dopiero KOLEŻEŃSKA POSTAWA! Brawo!!! 

Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

2017-06-07

12 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce. Wzięła w nich udział grupa dzieci z SP Golice. Zawodnicy startowali w dwóch grupach wiekowych: rocznik 2006 i młodsi oraz 2004-2005. W tej pierwszej doskonale spisał się Piotr Krajewski, który wygrał bieg na 400m, a w skoku w dal zajął drugie miejsce. Świetny czas biegu sprawił, że Piotrek mógł się cieszyć z pucharu dla najlepszego chłopca całych zawodów. Gratulacje! Pozostali trzecio- i czwartoklasiści spisali się dobrze, jednak już nikt nie stanął na podium. Wśród starszej grupy prym wiodła Sandra Szczerbin, która wygrała rzut piłeczką palantową i była czwarta w pchnięciu kulą, Jakub Staszak był trzeci w pchnięciu kulą, a Zuzia Mierzejewska byłą czwarta w rzucie piłeczką palantową i siódma w skoku w dal, a startujący drugi raz Piotrek z klasy czwartej w swoim kolejnym starcie był czwarty w biegu na 300m. Gratulacje! 

 

Powiatowy Turniej BRD

2017-06-07

Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Naszą placówkę reprezentowała, wyłoniona we wcześniejszych kwalifikacjach, drużyna w składzie: Karolina Smolińska, Zuzanna Mierzejewska, Jakub Staszak i Piotr Krajewski. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i bardzo dobrze spisali się w teście, jeździe po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego oraz w udzielaniu pierwszej pomocy. Lepiej od naszych spisała się tylko drużyna gospodarzy, więc reprezentacja SP Golice stanęła na drugim stopniu podium. Brawo!

Verus AOK Maraton

2017-06-07

Troje uczniów naszej szkoły, pod opieką rodziców, wzięło udział w wyścigu rowerowym dla dzieci, który był częścią imprezy pod nazwą Verus AOK Maraton. Zawody na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyniosły wiele emocji i kosztowały wszystkich mnóstwo wysiłku. Pierwsza jechała Kaja z klasy pierwszej i w stawce zawodniczek w roczniku swoim i starszym zajęła dobre siódme miejsce. Następnie do walki stanął Konrad z trzeciej klasy, który dzielnie walczył o pierwsze miejsce, jednak bezskutecznie. Podobnie Zuzia z klasy piątej, która niewiele przegrała z pierwszą zawodniczką. Gratulację za wspaniałą walkę. 

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-maja

2017-05-04

28 kwietnia odbył się uroczysty apel okazjonalny w wyniku obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, który przygotowali uczniowie klasy czwartej oraz piątej. Uroczystość skierowana była dla wszystkich uczniów szkoły oraz nauczycieli, którzy mogli oglądać krótki spektakl przybliżający wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji.

Akcja Ratunkowa

2017-05-04

Do niecodziennej sytuacji doszło 28 kwietnia na boisku szkolnym SP Golice. Na jego terenie wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po krótkim wywiadzie udało nam się dowiedzieć, że podczas akcji nastąpiło przekazanie osoby poszkodowanej z karetki do śmigłowca, który odtransportował ją do specjalistycznego szpitala. Mamy nadzieję, że ranny został uratowany.

Zapisz

Wycieczka dzień 4 - Warszawa

2017-05-04

Pałac Kultury i Nauki, Spotkanie ze znaną aktorką, Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Serce Chopina, Ogrody Biblioteki UW, Syrenka, Centrum Nauki Kopernik

Wycieczka dzień 3 - Warszawa

2017-05-04

Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej, Lotnisko im. Fryderyka Chopina, PGE Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego

Wycieczka dzień 2 - Warszawa

2017-05-04

Powązki, spotkanie w ACCIONA ENERGY POLAND, Stare Miasto, Zamek Królewski, Muzeum Wojska Polskiego, Sejm RP, spotkanie ze znanymi politykami, Łazienki Królewskie 

Wycieczka dzień 1 - Łódź

2017-05-04

19-22 kwietnia grupa dwudziestu sześciu uczniów wzięła udział w wycieczce szkolnej do Warszawy i Łodzi. Wszyscy bardzo podekscytowani wyjeżdżali w środę po Świętach Wielkanocnych w podróż. Program był bardzo napięty, ale udało się go zrealizować w całości. Pierwszy dzień to ŁÓDŹ i warsztaty – SKARPECIAKI w Centrum Turysty Księży Młyn oraz warsztaty animacyjne i zwiedzanie Muzeum Animacji SE-MA-FOR, a następnie dwie łódzkie osobliwości: ulica Piotrkowska i MANUFAKTURA. Drugiego dnia zwiedzaliśmy już Warszawę: najstarsza część Cmentarza Powązkowskiego, Stare Miasto, Zamek Królewski, Muzeum Wojska Polskiego, Sejm RP (niestety tylko z zewnątrz, ale za to udało się spotkać dwie znane postacie polskiej polityki: Krystynę Pawłowicz i Barbarę Nowacką) i Łazienki Królewskie. Trzeci dzień to również niezliczona ilość ciekawych miejsc. Odwiedziliśmy pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie, zobaczyliśmy Świątynię Opatrzności Bożej, Lotnisko im. F. Chopina, Stadion Narodowy, atrakcją była  przejażdżka metrem i niesamowite wrażenia w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na ostatni dzień niektórzy czekali najbardziej - i nie zawiedli się. Centrum Nauki Kopernik na wszystkich zrobiło wrażenie. Poza tym Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki, zmiana warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza, Kościół Świętego Krzyża z sercem Chopina i pomnik Mikołaja Kopernika. Spotkaliśmy również znaną aktorkę - Ewę Gawryluk. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury (jak na koniec kwietnia wiał mroźny i porywisty wiatr i było w te dni ok. 5-8oC) wycieczka była udana i wszyscy zdrowi stawili się w poniedziałek na lekcjach. A jak się później okazało w maju padał śnieg i było jeszcze zimniej…

Warsztaty deqoupage

2017-05-04

10 kwietnia z okazji Świąt Wielkanocnych spora grupa uczniów oraz przedszkolaki wykonywała piękne ozdobne jaja za pomocą techniki Decoupage. Praca była nieco rozciągnięta w czasie, bo trzeba było czekać w poszczególnych etapach, aż ozdoba przeschnie, jednak efekt wszystkim bardzo się spodobał.

PARKI NARODOWE - konkurs

2017-04-10

30 marca w konkursie ”Polskie parki narodowe” w Sulęcinie reprezentował naszą szkołę zespół w składzie: Karolina Smolińska, Jakub Staszak i Jakub Grześkowiak. W zmaganiach uczestniczyło wiele chętnych szkół północnej części naszego województwa. Zawodnicy mieli do wykonania wiele zadań. Był test wiedzy i wiele zagadek  do rozwiązania. W tym roku nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i zajęła III miejsce. Wszyscy otrzymali nagrody pamiątkowe dyplomy. Do szkoły przywieźliśmy drzewko – sosnę górską- kosodrzewinę i budkę lęgową dla ptaków. Dzięki przygotowaniom i udziałowi w konkursie poszerzyliśmy swoją wiedzę przyrodniczą.

WIERSZE ŚWIERSZCZA - etap powiatowy

2017-04-10

Reprezentacja naszej szkoły pojechała na konkurs recytatorski „Wiersze Świerszcza” organizowany przez SP 1 w Słubicach. Alicja Pietrow, Kornelia Mazurek i Alan Fronczek zaprezentowali się wspaniale, podobnie jak wszystkie inne dzieci i jury miało twardy orzech do zgryzienia. Niestety naszym uczestnikom nie udało się zdobyć żadnej nagrody, ale i tak gratulacje, bo dla nich ważny był już sam udział.

ZDROWO JEM - WIĘCEJ WIEM

2017-04-10

3-7 kwietnia klasy młodsze uczestniczyły w kolejnym etapie programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Wiosenny temat to:  Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety i Klasowy ogródek ziołowy. Uczniowie rozmawiali o ważnej roli aktywności fizycznej w prawidłowym rozwoju młodego człowieka. Uczestniczyli w ciekawej lekcji wuefu na świeżym powietrzu. W klasie siali wiosenne roślinki, a na zakończenie  zmagali się z  krzyżówką podsumowującą temat. Rodzice na zebraniu również przypominali sobie, jak ważny jest ruch i wspólny aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Otrzymali ulotkę informacyjną – Wychowanie fizyczne – ważna lekcja. Mamy nadzieje, że poruszana tematyka i wiosna zmobilizuje wszystkich do uprawiania sportów.

Pierwsza pomoc - drugaki

2017-04-10

Drugaki uczą się ratować życie. 3 kwietnia klasa pod okiem wychowawczyni uczyła się, jak ratować życie osoby poszkodowanej. Każdy mógł własnoręcznie sprawdzić, czy dałby radę wykonać masaż serca, a Pani czuwała, by uczniowie robili to z zaangażowaniem i poprawnie.

Turniej Piłkarski o Puchar Tymbarka Z PODWÓRKA NA STADION - FINAŁ WOJEWÓDZKI DZIEWCZĄT

2017-04-10

31 marca dwie drużyny dziewcząt (młodsze – U-10 i starsze U-12) wzięły udział w Turnieju o Puchar Tymbarka „Z podwórka na stadion”, który odbył się w Kostrzynie nad Odrą. Wszystkie zawodniczki dzielnie walczyły o zwycięstwo w każdym meczu, jednak wśród starszych zabrakło Sandry, która podnosi zdecydowanie poziom całej drużyny, ale jest starsza o rok od koleżanek, natomiast młodsze jeden mecz wygrały i jeden przegrały. Nie wystarczyło to, by wejść do półfinału, gdyż zabrało bramek. Gratulacje!

Rekolekcje wielkopostne

2017-04-10

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w szkole i kościele.

Palmy wielkanocne

2017-04-10

Jak co roku rodzice ze stowarzyszenia „Jesteśmy razem” aktywnie zaangażowali się w akcję charytatywną robienia palm wielkanocnych. Do pracy przyłączyli się także uczniowie uczęszczający na kółko popołudniowe „Kuźnia Pomysłów” finansowane przez Gminę Słubice. W sumie zrobionych zostało około pięćdziesięciu palm. Zebrane pieniądze zasilą konto stowarzyszenia.

Powitanie wiosny

2017-04-10

Jak co roku w naszej szkole postanowiliśmy powitać wiosnę w sposób nietypowy. Podzieliliśmy się tego dnia na dwie drużyny (dziewczęta i chłopcy) i zorganizowaliśmy podchody. Zabawy było co niemiara, ponieważ dziewczyny wymyśliły sporo zadań, które stanowiły wyzwania dla chłopaków. Był więc taniec („kółko graniaste”), piosenka („Przez twe oczy zielone”), krzyżówka itp., a całość zakończyła się biegiem po zdrowie.

Skarpety nie do pary - Dzień Świadomości Zespołu Downa w SP Golice

2017-04-10

My również wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach. Tego dnia prawie wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły założyli skarpety nie do pary, które miały symbolizować solidarność z osobami dotkniętymi Zespołem Downa. Dwie różne skarpetki to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego osób borykających się z tą chorobą.

Zdrowo-owocowo w klasie czwartej

2017-04-10

WIERSZE ŚWIERSZCZA - etap szkolny

2017-04-10

13 marca - Wszystkie dzieci z klas I-III wzięły udział w szkolnych eliminacjach do konkursu recytatorskiego – „Wiersze Świerszcza” organizowanego przez SP 1 w Słubicach. Każdy starał się zaprezentować najlepiej, jak potrafi, ale tylko trzy osoby mogły reprezentować szkołę. Jury w osobach wychowawców zdecydowało, że będą to: Alicja Pietrow, Kornelia Mazurek i Alan Fronczek. Trzymamy kciuki!

Spotkanie ze strażakiem i szakolne eliminacje do turnieju "Młodzież zapobiega pożarom"

2017-04-07

Wszyscy uczniowie klas II-V wzięli udział w spotkaniu ze strażakiem – panem kapitanem Dawidem Wieczorkiem. Wysłuchali prelekcji, a następnie rozmawiali na poruszone tematy. Było sporo o pracy strażaków, działalności OSP oraz historii pożarnictwa. Na zakończenie chętne osoby wzięły udział w teście sprawdzającym przekazane informacje. Najlepiej spisał się Oliwier Karczewski z klasy V, a następnie spora grupa uplasowała się na drugiej pozycji z tą samą ilością punktów. Musiała więc nastąpić dogrywka, z której obronną ręką wyszli trzecioklasiści: Lena Pawlak i Mateusz Stań. Troje najlepszych uczniów weźmie udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Gratulacje!

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców

2017-04-07

Chłopcy niestety musieli uznać wyższość drużyn, które wzięły razem z nimi udział w Powiatowym Turnieju Koszykówki Chłopców. Nasi zajęli czwarte miejsce, ulegając SP 3 Słubice, SP Rzepin i SP Kunowice.

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt

2017-04-07

6 marca drużyna dziewcząt SP Golice zajęła drugie miejsce w Powiatowym Turnieju koszykówki. Nasze zawodniczki spisały się doskonale, przegrywając decydujące spotkanie z SP Kowalów tylko jednym punktem. Gratulacje!

Babimost Open

2017-04-07

Od kilku lat reprezentacja SP Golice bierze udział w turnieju badmintona BABIMOST OPEN. Nie mogło nas zabraknąć również w tym roku. Reprezentacja, choć nieco mniejsza niż w poprzednich latach, dzielnie spisywała się na babimojskich kortach. Do rozgrywek pucharowych udało się awansować kilku zawodnikom, jednak walkę o medale mogliśmy oglądać już tylko w wykonaniu Sandry Szczerbin. Zajęła ona drugie miejsce, ulegając tylko wyżej notowanej zawodniczce z Hamburga. Gratulacje!

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

2017-04-07

Lepiej od chłopców w turnieju piłki ręcznej 3 marca spisały się dziewczyny, które w gronie pięciu drużyn zajęły trzecie miejsce przegrywając tylko z faworyzowanymi uczennicami z SP 1 Słubice i Kowalowa.

Jak to było w czasach rycerskich?

2017-04-07

2 marca wszyscy uczniowie szkoły w Golicach mieli możliwość wziąć udział w żywej lekcji historii. Przyjechali na tę okazję do szkoły przygotowani w tym celu panowie, przebrani za rycerzy z okresu średniowiecza. Były demonstracje strojów i broni używanej w dawnych czasach. Każde z dzieci mogło namacalnie sprawdzić czy posługiwanie się dawnymi sprzętami było trudne, a niektórzy przymierzali hełmy i byli zakuci w dyby.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

2017-04-07

Reprezentacja chłopców, jak zwykle, dzielnie walczyła w turnieju w Słubicach. Jednak szóstoklasiści z innych szkół pokazali naszym piątakom, że muszą jeszcze popracować nad tą dyscypliną. Nasi zajęli siódme miejsce w turnieju, ale i tak byli zadowoleni z udziału.

„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

2017-04-07

28 lutego odbyło się spotkanie z panią z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Elżbietą Harban przybliżyło naszym uczniom problematykę używania środków chemicznych znajdujących się gospodarstwach rolnych i związanych z nimi wypadkami. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że dzieciom nie wolno przebywać w sąsiedztwie substancji niebezpiecznych, a jeśli już się zdarzy, to jak należy się zachować jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Dzień Śpiocha

2017-04-07

Samorząd Uczniowski podobnie jak w roku ubiegłym z własnej inicjatywy organizuje ciekawe przedsięwzięcia. Tym razem postanowili zorganizować „dzień śpiocha”. Wszystkie klasy podchwyciły temat i 24 lutego po szkolnych klasach i korytarzach snuły się śpiochy w szlafrokach i piżamach. Niektórzy to nawet z podusią i kocykiem spacerowali. Senna atmosfera udzieliła się także nauczycielom, którzy „ziewająco” prowadzili niektóre zajęcia. Na zakończenie dnia wybrano największych śpiochów, którymi zostali: Paulinka Zbrożek, Lena Roszak, Zuzia Zbrożek i Karolina Smolińska oraz pani Ela.

Kuźnia Pomysłów

2017-04-07

W czasie zajęć kółka został zrealizowany program profilaktyczny „Cukierki”. Celem programu jest przygotowanie dzieci do samodzielnego dokonywania wyborów zachowań właściwych dla własnego zdrowia i zdrowia innych ludzi. Uczniowi wspólnie przeczytali bajkę, wykonali wiele zabaw i różnorodnych zadań osnutych na kanwie bajki. Następnie każdy uczeń wykonał swoją książkę. Zajęcia przebiegały w atmosferze zrozumienia i szacunku do drugiej osoby. Zapisz

Mały Mistrz

2017-04-07

Pięknie prezentujemy się w firmowych koszulkach

Ferie w szkole

2017-02-08

Apel podsumowujący pierwsze półrocze

2017-02-06

Jak zwykle przed feriami 27 stycznia Pani Dyrektor zaprosiła społeczność szkolną na apel podsumowujący pierwszy semestr. Wyróżnieni uczniowie to: klasa I - Gołaszewski Oskar, Żak Aleksandra, Mierzejewska Kaja, Raniewicz Filip; klasa II - Walczak Maja, Pietrow Alicja, Stań Aleksandra, Alicki Karol, Stań Mikołaj, Bobkiewicz Kacper; klasa III - Roszak Tomasz, Pawlak Lena, Andrys Nikodem, Mazurek Mateusz, Cyganek Sebastian; klasa IV - Stań Seweryn 4,98, Kopczyński Piotr 4,92, Krajewski Piotr 4,77, Śliwińska Martyna 4,63, Jermakowicz Oktawia 4,56, Pietrow Maria 4,50; klasa V - Smolińska Karolina 4,90, Grześkowiak Jakub 4,85, Karczewski Oliwier 4,85, Staszak Jakub 4,77, Zbrożek Zuzanna 4,71; oddział przedszkolny - Zbrożek Paulina, Cyganek Weronika, Stań Fabian, Wasilewski Damian; punkt przedszkolny - Pieczątkiewicz Filip, Zając Oktawia Ivett.  100% frekwencją popisali się: klasa I - Grześkowiak Bartosz, Mierzejewska Kaja; klasa II -  Bobkiewicz Kacper, Mazurek Mariusz, Stań Mikołaj; klasa III - Wesoły Konrad, Mazurek Mateusz; klasa IV - Krajewski Piotr, Stań Seweryn; klasa V - Grześkowiak Jakub, Smolińska Karolina. GRATULUJEMY!!! Ponadto Pani Teresa Wieczorek uczuliła uczniów, by zachowywali zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych i wrócili wszyscy w lutym do szkoły oraz zaprosiła dzieci na Akcję Zima, która odbędzie się w Szkole Podstawowej w Golicach.

Podsumowanie akcji „LEŚNA SPIŻARNIA”

2017-02-06

Podczas podsumowania pracy szkoły za I półrocze odbyło się rozdanie nagród i dyplomów dla uczniów zaangażowanych w akcję „LEŚNA SPIŻARNIA” Bezkonkurencyjnym w zbieraniu kasztanów i żołędzi okazał się Filip Michałek z klasy I, który zebrał aż 568kg. Na drugiej pozycji uplasował się Kacper Bobkiewicz – 280kg, na trzecim miejscu znalazły się siostry - Paulina i Karolina Smolińskie – po 91kg, Ewa Bobkiewicz -  43kg, oraz Weronika Cyganek i Sebastian Cyganek – po 51kg. Pozostałe dzieci również chętnie brały udział w zbieraniu skarbów jesieni. Mateusz i Mariusz Mazurek po 42kg, Piotr Krajewski zebrał 40,4kg, Olga Krzemień – 10,6kg, Maja Walczak -16,5kg, Jakub Staszak – 7,5kg, Nikodem Andrys – 11,5kg, Kutasiewicz Wiktoria i Kaja Mierzejewska po – 4,5kg, Lena Pawlak i Maja Mazurek – po 9kg, Wszystkim przyrodnikom gratulujemy aktywności.

Kuźnia Pomysłów

2017-02-06

Bal karnawałowy

2017-02-06

W bieżącym roku szkolnym bal przebierańców dla przedszkolaków odbył się w godzinach zajęć 25 stycznia. Wszystkie dzieci już od samego rana w fantastycznych strojach brały udział w rozmaitych zabawach i konkurencjach. Uczniowie tuz po odbytych lekcjach również mieli swój bal przebierańców. Przybyli: muszkieterowie, księżniczki, wróżki, Indianie, strażacy, policjanci i wiele innych ciekawych postaci z bajek, baśni i nie tylko. Dzieci chętnie brały udział w tańcach i zabawach, specjalnie przygotowanych na tę okazję. Było wesoło, a impreza bardzo się wszystkim podobała. Szkoda tylko, że niektórzy nie do końca poczuli klimat karnawału i potrzeba było dodatkowej zachęty do tańca. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy wykażą się pasją do tańca i  zabawy.

W Europie jeździmy bezpiecznie – turniej BRD

2017-02-06

W ostatnim czasie jako szkoła systematycznie bierzemy udział w Turnieju "W Europie jeździmy bezpiecznie", jednak już dawno nie udało się odnieść sukcesu. Mieliśmy nadzieję, że może w tym roku damy radę awansować do finału...? Zuzia Mierzejewska, Kuba Staszak i Seweryn Stań dzielnie walczyli, niestety zabrakło 3 punktów... Zdobyliśmy 63/90 i zajęliśmy 18 miejsce w gronie 55 szkół z całego województwa.
Zapisz

DZIEŃ SENIORA

2017-01-31

W styczniu są dwa magiczne dni, o których nigdy nie zapominają dzieci ze Szkoły Podstawowej w Golicach. Każdego roku przygotowują dla wszystkich Babć i Dziadków wyjątkowe święto pod nazwą Dzień Seniora. Uroczystość organizowana jest w ramach kampanii Postaw na Rodzinę. W tym roku odbyło się ono  20 stycznia pod hasłem „Bardzo kocham moich Dziadków”. Swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz proboszcz Tadeusz Zgórski i nasz sołtys i radny jednocześnie pan Rafał Mazurek. Uroczystość przygotowana była przy wsparciu finansowym Gminy Słubice ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Samorząd Uczniowski witał dostojnych gości  słodkim upominkiem, który przygotowały niezawodne, jak zwykle mamy naszych uczniów. Dzieci pod nadzorem swoich pań zaprezentowały atrakcyjne programy artystyczne, które nagradzane były gromkimi brawami. Na wstępie swoimi wierszami i piosenką radowały serca swoich babć i dziadków wszystkie przedszkolaki. Bardzo podobały się również wiersze, skecze, piosenki i tańce klas I-IV. Klasa V, już tradycyjnie świetnie zaprezentowała się w skeczach kabaretowych , w tym roku pod nazwą Mam Talent.  Na zakończenie rozlosowano nagrody niespodzianki. Wszystkim udzielił się miły i radosny nastrój. To była wspaniała uroczystość. Składamy serdeczne podziękowania Gminie Słubice za wsparcie finansowe naszej uroczystości.

Cichy zabójca - CZAD - spotkanie ze strażakiem

2017-01-17

Spotkanie prewencyjne dotyczące CZADU przeprowadził w naszej szkole aspirant Kamil Wieczorek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Pan Kamil uświadamiał dzieci i nie tylko, jak ważne jest posiadanie czujników czadu, a także dymu w mieszkaniach, które ogrzewane są różnego rodzaju piecami. Dzieci bardzo uważnie i aktywnie słuchały pana Kamila i obiecały porozmawiać z dorosłymi o tym, że czujki są bardzo ważne w mieszkaniu, a pożar jest groźniejszy od złodzieja. Na zakończenie strażak, który jest także wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Golicach, zaprosił dziewczynki i chłopców, młodszych i starszych do wstąpienia w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej, która powstanie przy OSP Golice już wkrótce.
Zapisz

Przedstawienie świąteczne na bis

2017-01-17

Piękne świąteczne występy mogły zobaczyć również osoby, które nie dały rady przybyć na szkolną Wigilię. Dzieci postarały się ponownie wystąpić jak najlepiej, a ci którzy widzieli po raz drugi, twierdzą, że było nawet lepiej niż za pierwszym razem.

Wigilia przy najdłuższym stole

2017-01-17

Najdłuższy stół wigilijny i jasełka ze wspólnym kolędowaniem to wieloletnia tradycja, która ma miejsce w SP Golice podczas ostatniego przed świętami dnia nauki szkolnej. Wszyscy ubrani wówczas w odświętne stroje przychodzą do szkoły z opłatkiem i "potrawą" na wigilijny stół. Są to najczęściej owoce i słodkości, ale są też tacy, którzy przynoszą np. śledzika. Dzień wcześniej panie pracujące w szkole i mamy uczniów przygotowują pierogi z kapustą i grzybami. Jednak zanim wszyscy usiądą do stołu,  oglądają przygotowane starannie przez przedszkolaków - pod okiem pań: Magdy i Wiolety - jasełka. Następnie każda z klas prezentuje przygotowany pod okiem wychowawców repertuar. W tym roku można było także  usłyszeć popularne kolędy i piosenki świąteczne splecione przez panią Asię w montaż słowno-muzyczny, podczas którego usłyszeliśmy wiele o tradycjach bożonarodzeniowych, a także ciekawostki świąteczne. Następnie były życzenia od Pani Dyrektor i wszyscy zasiedli do stołu. Jak zwykle był to piękny dzień dla społeczności SP Golice.
ZapiszZapisz

Ciekawe zajęcia - drzewa genealogiczne

2017-01-16

Uczniowie klasy czwartej w ramach lekcji historii wykonali drzewa genealogiczne swoich rodów. Każdy musiał najpierw dokładnie sprawdzić historię swej rodziny, a niektórzy dowiedzieli się nawet jak mieli na imię ich pradziadkowie...

Pierniczki, pierniczki...

2017-01-16

Okres przedświąteczny to czas wzmożonych prac, które jak się okazuje mogą sprawić nie lada frajdę. Uczestnicy kółka Kuźnia Pomysłów postanowili upiec pierniczki, a następnego dnia za to samo zadanie wzięły się przedszkolaki. Wszyscy pracowali w pocie czoła, ale także z uśmiechem na twarzach.

Decoupage

2017-01-16

15 grudnia spora grupa uczniów oraz przedszkolaki wykonywała ozdoby świąteczne za pomocą techniki Decoupage. Praca była nieco rozciągnięta w czasie, bo trzeba było czekać w poszczególnych etapach, aż ozdoba przeschnie, jednak efekt wszystkim bardzo się spodobał.

Tydzień Witaminek

2017-01-16

12-16 grudnia cała szkoła uczestniczyła w programie prozdrowotnym pn. Święto witaminek. Z tej okazji w szkole przygotowano tematyczne gazetki ścienne, gdzie każdy mógł zapoznać się z ciekawostkami na temat zdrowia młodego człowieka. Podczas akcji realizowany był na lekcjach przyrody program:  „Szkoła realizująca zalecenia europejskiego kodeksu walki z rakiem” Klasa IV i V uczyła się jakie są zasady zdrowego odżywiania, jak wystrzegać się otyłości, o potrzebie spożywania 5 porcji warzyw i owoców dziennie i o konieczności uprawiania sportów. Na  zajęciach można było własnoręcznie przygotować i smakować sałatki i surówki z warzyw  owoców, owocowe szaszłyki i stworki. Przez cały tydzień na trzeciej przerwie odbywała się akcja – Przerwa dla aktywnych, gdzie wszyscy brali udział w gimnastyce. Klasy II - V uczestniczyły w konkursach wiedzy o zdrowiu. (każda klasa na swoim poziomie) Najlepiej wypadli: Maja Walczak i Kacper Bobkiewicz z kl. II, Mateusz Stań  i Tomasz Roszak z kl. III, Seweryn Stań i Nadia Stań z kl. IV oraz Jakub Staszak z kl. V. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy.

Finał Wojewódzki Badmintona Drużynowego Chłopców

2017-01-16

Dzień po dziewczętach do boju w finale wojewódzkim ruszyli chłopcy z SP Golice. Lubuska Olimpiada Młodzieży stała jednak w tym roku na bardzo wysokim poziomie i umiejętności naszych czwartoklasistów Piotra Kopczyńskiego, Jakuba Grześkowiaka (piątoklasista, ale młodszy rocznikiem) i Seweryna Stań nie wystarczyły jeszcze do nawiązania równorzędnej walki. Nasi walczyli najlepiej, jak potrafili "urywając" wszystkim przeciwnikom jak najwięcej punktów i mamy nadzieję, że będzie to doskonała lekcja przed kolejnymi turniejami. Gratulacje!!!

Finał Wojewódzki Badmintona Drużynowego Dziewcząt

2017-01-16

14 grudnia uczennice SP Golice obroniły złoty medal z ubiegłego roku w Badmintonie Drużynowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja w składzie: Sandra Szczerbin, Zuzanna Mierzejewska i Karolina Smolińska dały z siebie wszystko i po raz drugi stanęły na najwyższym stopniu podium zostając mistrzyniami województwa. Szczególne gratulacje i podziękowania należą się Sandrze, która wspięła się na wyżyny swych niesamowitych umiejętności. Gratulacje!!!

Turnieje eliminacyjne w badmintonie

2017-01-16

23 i 24 listopada reprezentacje uczniów naszej szkoły w składach: Sandra Szczerbin, Zuzanna Mierzejewska i Karolina Smolińska oraz Piotr Kopczyński, Jakub Grześkowiak i Seweryn Stań wzięły udział w turniejach eliminacyjnych w badmintonie drużynowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W świebodzińskiej hali poradzili sobie bardzo dobrze. Dziewczęta wygrały swoją rywalizację i na pewno wezmą udział w finale wojewódzkim 14 grudnia, natomiast chłopcy zajęli trzecią pozycję i muszą poczekać na wyniki innych turniejów kwalifikacyjnych.

Mikołajkowy Turniej Badmintona

2017-01-04

10 grudnia reprezentacja naszej szkoły (oraz jeden absolwent) wzięła udział w towarzyskim Mikołajkowym Turnieju Badmintona w Nowogrodzie Bobrzańskim. Bardzo przyjemna atmosfera zawodów w tym mieście sprawia, że dzieci chętnie biorą w nim udział. A jak do tego można zdobyć jeszcze puchar, to tym bardziej. A udało się to kilku osobom. Jak zwykle niezawodna była Sandra, która wygrała w swojej kategorii, a w tej samej Zuzia zajęła czwarte miejsce. Wśród chłopców najlepiej spisał się Kuba Grześkowiak, który zajął drugie miejsce, a w tej samej kategorii Piotrek Kopczyński był czwarty. Gratulacje!

Mali Mistrzowie nagrodzeni

2017-01-04

Mali Mistrzowie z Golic i ich nauczyciele zostali docenieni przez Szkolny Związek Sportowy Ziemia Lubuska i znaleźli się w gronie 20 szkół nagrodzonych za prezentację swojej pracy. Pani Ela wspólnie z kolegami z SP 1 Słubice i SP 3 Słubice miała okazję odebrać zestaw sprzętu, który był nagrodą dla dzieci uczestniczących w projekcie. Gratulacje przede wszystkim dla Małych Mistrzów.

Przedszkolaków wycieczka do słubic i Kunowic

2017-01-04

Dnia 7 grudnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Słubic, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Tam mogły zobaczyć jak funkcjonuje komenda od wewnątrz. Dzieci przymierzały strój strażacki. Następnie oglądały 3 różne wozy strażackie, mające różne funkcje oraz sprzęt w nich zawarty. Drugim etapem wycieczki były zabawy w Uśmiechniętej Planecie. Tam dzieci bawiły się w basenie z kulkami, skakały na trampolinie, chodziły po torze przeszkód itd. Wycieczka udała się znakomicie.

Ciekawe zajęcia - kryształki soli

2017-01-04

Szalone trzeciaki

2017-01-04

Anioły klasy III

2017-01-04

Spotkanie z kolejarzem

2017-01-04

Z okazji święta kolejarza, które przypada na 25 listopada, klasę drugą odwiedził kolejarz pan Dariusz Wasilewski – maszynista pociągów Intercity. Zapoznał uczniów z pracą kolejarzy, a w szczególności maszynistów. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i zadawali dużo ciekawych pytań. Pan Darek pokazał dzieciom wiele gadżetów związanych z koleją. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało pocztówkę z widokiem lokomotywy, malowankę, kredki i słodkość. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

Spotkanie z leśnikiem

2017-01-04

25 listopada na zajęcia kółka przyrodniczego zaprosiliśmy przedstawiciela Nadleśnictwa Rzepin. Pani w interesujący sposób przedstawiła nam ciekawostki z życia lasu. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni i zadawali mądre pytania. Dzięki spotkaniu uzupełniliśmy nasza wiedzę o lesie.

Światowy Dzień Misia w SP Golice

2017-01-04

Młodsi uczniowie tego dnia przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszaka, starsi przypominali sobie swoich dziecięcych przyjaciół od przytulania. Głównym celem obchodów tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Spotkanie przedszkolaków i ich rodziców z okazji Światowego Dnia Misia

2017-01-04

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji zostały zorganizowane „misiowe zabawy” na sali gimnastycznej. Dzieci przyszły ze swoimi rodzicami oraz ulubionymi pluszakami. Po wesołym powitaniu Pani Wioleta przeczytała historię powstania pluszowego misia. W tym roku miś obchodził 114 urodziny. Dzieci śpiewały sto lat z tej okazji. Zaprezentowały swoje misie. Odbyły się zabawy ze śpiewem: „Misie szare”, „Jadą, jadą misie”, „Jedna łapka, druga łapka”. Po krótkiej przerwie na „małe co nie co”, wszyscy razem oglądali znaną bajkę pt.: „Miś Uszatek”. Pani Magda przeprowadziła turniej, w którym dzieci odgadywały ze zdjęć imiona bajkowych misiów. Następnie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w wyścigach rzędów. Chętni rodzice rysowali misia z zamkniętymi oczami, próbowali słodkich smakołyków i zgadywali, co to jest. Na koniec wszystkie dzieci powiedziały swoim rodzicom wierszyk pt.: Miś”.

Zabawa andrzejkowa

2017-01-03

Zabawa andrzejkowa odbyła się pod znakiem ciekawych wróżb, tańców i zabaw przy muzyce. Samorząd Uczniowski przygotował wiele propozycji rozmaitych zadań, które proponował do wykonania uczestnikom zabawy. Było tak wesoło, że zapomnieliśmy o najbardziej popularnej wróżbie z układaniem butów. Nic straconego, powróżymy w przyszłym roku.

Spotkanie integracyjne w drugiej klasie

2017-01-03

Biegi Uliczne o Puchar Słubic

2017-01-03

Biegi Niepodległości o Puchar Słubic w wykonaniu uczniów SP Golice to przede wszystkim uczczenie święta narodowego. Liczna reprezentacja 10 listopada biegała dzielnie, a najlepiej spisał się Kacper Bobkiewicz z drugiej klasy, który zajął drugie miejsce, ponadto dwie osoby  osiągając miejsce w pierwszej 11 otrzymały pamiątkowe medale, a byli to: Piotr Krajewski (4 miejsce) i Sandra Szczerbin (miejsce 6). GRATULACJE dla WSZYSTKICH biegnących.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

2017-01-03

Uroczysta akademia w Szkole Podstawowej w Golicach miała miejsce 10 listopada. Uczniowie klas III-V przygotowali w ramach kółka przedstawienie pod okiem pani Joanny Żak. Było o tym, jak Polska straciła  niepodległość rozdarta między trzy kraje oraz jak długą i heroiczną walkę stoczyła, by ją odzyskać. Patriotycznie zaprezentowały się także przedszkolaki.

Śniadanie daje moc

2017-01-03

Wszyscy uczniowie i nasze przedszkolaki zaangażowali się w organizację wspólnego drugiego śniadania w szkole. Każdy przygotował produkty, pamiętając, żeby posiłek był pełnowartościowy. Oprócz chleba, serów, wędlin, jajek na naszych stołach królowały warzywa. Kanapki wyglądały bardzo apetycznie i smakowały wyjątkowo. Wszyscy wprost zajadali się własnoręcznie przygotowanymi smakołykami. Mamy nadzieję, że nauka zaowocuje tym, że każde drugie śniadanie będzie tak kolorowe, apetyczne i przede wszystkim zdrowe.

Dyskoteka Halloween

2016-11-22

28 października wszyscy chętni do dobrej zabawy, w liczbie ponad 20 osób, wzięli udział zabawie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Pomysłowe stroje i ciekawe konkurencje sprawiły, że czas między godzinami 16 a 19 zleciał w mgnieniu oka.

Halloween w przedszkolu

2016-11-22

Kawałek "żywej" orkiestry

2016-11-22

Na zaproszenie trzeciaków mających zajęcia dotyczące orkiestry, siostry Mierzejewskie udały się do nich z instrumentami, na których uczą się grać. Brzmiące "na żywo" saksofon i klarnet zrobiły na kolegach i koleżankach spore wrażenie, więc idąc za ciosem, Zuzia i Kaja zagrały jeszcze pierwszakom.  

Spotkanie z Panią Psycholog

2016-11-22

Spotkanie organizacyjno – zapoznawcze z nową osobą w naszej szkole odbyło się 24 października. Uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjnych podzieleni na dwie grupy: młodszą i starszą. Pani Joanna Pusz zdobyła sympatię uczniów, co pozwoli jej od listopada z przyjemnością rozpocząć pracę w naszej placówce.

Spacer do lasu klasy drugiej

2016-11-22

Rozpoznawanie drzew

2016-11-22

19 października klasa IV i V uczestniczyła w lekcji terenowej na temat rozpoznawania drzew i krzewów w najbliższej okolicy. Podczas spaceru poznaliśmy ciekawostki, dzięki którym nauczyliśmy się dokładnie rozpoznawać kilka gatunków drzew. Zajęcia prowadziła Pani z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych w Słubicach.

Projekt MAŁY MISTRZ

2016-10-25

Trzeci rok projektu Mały Mistrz to kolejna pierwsza klasa ucząca się, jak dbać o własne zdrowie i jak być coraz sprawniejszym. Pierwszaki ochoczo rozpoczęły zbieranie sprawności do swojej nowej legitymacji i z dużym zaangażowaniem wykonują wszystkie ważne zadania. Starsze klasy (II i III) także wykonały jesienne testy, by sprawdzić swoje postępy. Wszyscy bardzo starają się pokonać siebie sprzed jakiegoś czasu. Gratulacje!

Pasowanie na ucznia, Święto Edukacji

2016-10-24

13 października w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość. Przepięknie wykonany polonez rozpoczął jedno z ważniejszych wydarzeń w roku szkolnym - pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Golicach. Dziesiątka pierwszaków - po zdanym egzaminie - stała się pełnoprawną częścią społeczności szkolnej. Pani dyrektor Teresa Wieczorek po mianowaniu uczniów nagrodziła swoich pracowników. Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej nauczyciele oraz pracownicy obsługi odebrali z jej rąk życzenia i nagrody. To był bardzo miły dzień.

Turniej Piłkarski o Puchar Tymbarka Z PODWÓRKA NA STADION

2016-10-21

Dwie reprezentacje chłopców (młodsi z klas II-III i  starsi IV-V) wzięły udział w powiatowych rozgrywkach Turnieju Piłkarskiego o Puchar Tymbarka  Z PODWÓRKA NA STADION. Młodsi rozegrali mecze grupowe z Cybinką i Słubicami. Niestety nie udało się wygrać, ale walka była do ostatniego gwizdka. Jak się później okazało obie drużyny spotkały się w finale, który wygrali chłopcy z Cybinki. Starsza drużyna grała systemem „każdy z każdym” i mogła rozegrać aż cztery mecze. Ośno, Rzepin i dwie słubickie drużyny niestety również nie pozostawiły wątpliwości, że mała szkoła golicka ma niewielkie szanse, by mierzyć się z dużymi ośrodkami, jak równy z równym. Tylko jeden pojedynek do ostatniej minuty trzymał wynik 0:0, a i tak skończyło się porażką 0:1. Pozostałe mecze kończyły się wynikiem podobnym do rozgrywanego tego samego dnia meczu Legia Warszawa – Real Madryt. Należy jednak wspomnieć, że nasi uczniowie pomimo przegranych meczy walczyli do końca i z honorem kończyli pojedynki podając na koniec rękę przeciwnikowi, czego nie można powiedzieć o wszystkich rywalach.

Dzień Dziewczynki

2016-10-21

Kółko "Kuźnia Pomysłów"

2016-10-21

Kółko „Kuźnia Pomysłów” finansowane jest w ramach zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii przez gminę Słubice. Autorskie zajęcia Pani Joanny Żak są jednym z przedsięwzięć realizowanych w naszej szkole w jego zakresie. Zajęcia artystyczno-profilaktyczne odbywają się raz w tygodniu, dwie godziny w czwartek dla uczniów klas III-V.

Pipi i piraci

2016-10-20

Tydzien grzeczności

2016-10-20

W pierwszym tygodniu października zorganizowaliśmy w szkole  akcję pod nazwą „Tydzień grzeczności”. W ramach akcji: Przypominaliśmy sobie prawa i obowiązki ucznia  i dbaliśmy o ich przestrzeganie. Ustalaliśmy i doskonaliliśmy  klasowe regulaminy zachowania. Organizowaliśmy pomoc koleżeńską w klasach. Każdego dnia na trzeciej przerwie organizowaliśmy zabawy integracyjne na wesoło  dla wszystkich uczniów. Były to: balonik przyjaźni – bum, gimnastyka dla smyka, tunel – porywam przyjaciela, taneczna przerwa – zumba. Na zakończenie tygodnia grzeczności każdy uczeń wręczył wylosowanemu koledze z klasy własnoręcznie wykonany prezencik. To było przyjemne i sympatyczne podsumowanie akcji.