Czwartek, 22 czerwca 2017
email:
swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać newsletter

Spotkanie z policją

2017-06-16

Festiwal Piosenki Religijnej

2017-06-16

Przedstawienia teatralne - efekt zajęć pozalekcyjnych

2017-06-16

GOLICKIE BADMINTONISTKI SZÓSTE W POLSCE! - nieco spóźniona, ale jakże ważna, galeria.

2017-06-16

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Golicach w składzie: Sandra Szczerbin i Zuzanna Mierzejewska wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Badmintonie Drużynowym, które odbyły się 22-23 marca w Głubczycach woj. opolskie. Nasze dziewczyny i chłopcy z Nowogrodu Bobrzańskiego (zwycięzcy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży) reprezentowali w tym turnieju województwo lubuskie. Głubczyce to kolebka polskiego badmintona. Z miasteczka mniejszego niż nasze Słubice wywodzi się pięcioro olimpijczyków w tej dyscyplinie sportu, więc można powiedzieć, że nasze dziewczyny trafiły do jaskini lwa. Jak do tego okazało się, że do naszej grupy trafiły dwie reprezentacje z tego miasta i jedna z Białegostoku, to nogi się nam ugięły. Na szczęście na początek okazało się, że nie taki lew straszny i udało się wygrać pierwszy pojedynek. Kolejne już nie pozostawiły złudzeń - wysoko przegrane dwa pojedynki sprawiły, że nasze dziewczyny zajęły trzecie miejsce w grupie i następnego dnia miały stoczyć pojedynek o piąte miejsce ze Szkołą Podstawową ze Straszęcina - mistrzyniami województwa podkarpackiego. Pojedynek stał na wyrównanym poziomie, jednak naszym dziewczynom zabrakło ogrania, które posiadało większość zespołów. Zawodnicy prawie wszystkich przybyłych drużyn trenują w profesjonalnych klubach. Zadecydowała gra deblowa, którą Zuzia i Sandra niestety przegrały. Jednak pierwszy wyjazd, który tak naprawdę miał być nagrodą dla dziewczyn i rozeznaniem na jakim poziomie jesteśmy, należy uznać za udany. Szóste miejsce w zawodach ogólnopolskich to olbrzymi sukces szkoły, której liczba uczniów zwalała z nóg większość nauczycieli i trenerów na zawodach. Na zakończenie trzeba wspomnieć, że należą się ogromne podziękowania głównemu sponsorowi-partnerowi ACCIONA ENERGY POLAND - GOLICE WIND FARM. Bez dofinansowania, które otrzymuje od tej wspaniałej firmy UKS Golice, wyjazd nie doszedłby do skutku. Ponadto ukłon w stronę Rodziców Zuzi i Sandry za zaangażowanie finansowe i mentalne.

Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej Dziewcząt

2017-06-16

Cztery dni po półfinale przyszedł czas na FINAŁ! Los sprawił, że ponownie pierwszy mecz golicka ekipa rozegrała ze Strzelcami. Tym razem postanowiły nie sprzedawać skóry zbyt tanio... Do ostatnich sekund prowadziły 2:1, jednak bramka samobójcza z rzutu rożnego sprawiła, że mecz zakończył się remisem. Nieco pogubione dziewczyny przystąpiły do kolejnych meczów. Zrezygnowane przegrały kolejne dwa i niestety odpadły z turnieju, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Jednak za sam udział w finale wojewódzkim należą się im ogromne gratulacje! 

Półfinał Wojewódzki w Piłce Nożnej Dziewcząt

2017-06-15

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wybrała się 5 czerwca do odległego Ciborza, by rozegrać tam półfinałowy turniej piłki nożnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Po wysoko wygranym meczu w powiatowej rywalizacji z Kunowicami dziewczyny jechały ze sporymi apetytami, ale wiedziały również, że będzie trudno. Obawy potwierdził pierwszy mecz ze Strzelcami Krajeńskimi, przegrany 0:6. następnie przyszedł czas na Kaławę. Po nerwowym początku okazało się, że mecz wcale nie jest tak trudny i we wspaniałym stylu 7:0 wygrała go... Sandra. Do sukcesu nie brakowało już wiele. W końcu bilans bramek już był na plus. Jednak by wyjść z drugiego miejsca w grupie należało wygrać mecz z Gorzowem. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i ponownie - dzięki Sandrze - ekipa z Golic mogła cieszyć się wysokim zwycięstwem (7:1). Można było świętować awans do finału wojewódzkiego! Na zakończenie nasze rozegrały jeszcze mecz z gospodyniami turnieju - drużyną Międzylesia. Choć nie był to tego dnia najważniejszy pojedynek, golickie dziewczyny potraktowały go bardzo poważnie i wygrały 3:1. Gratulacje!!!

Deszczowy Festyn Rodzinny

2017-06-15

Wycieczka na musical "Pinokio" do Filharmonii Gorzowskiej

2017-06-13

Kochanym Rodzicom - Trzeciaki

2017-06-11

Klasa III zorganizowała uroczyste spotkanie z rodzicami pod hasłem „Kochanym Rodzicom”. Przygotowaliśmy barwny program artystyczny, w którym znalazły się wiersze, życzenia, piosenki, tańce, inscenizacje no i oczywiście własnoręcznie wykonane prezenty. Każdy uczeń zaprezentował też próbkę swoich zdolności w programie „Mam talent”. Maja pokazała swój talent plastyczny, Kornelia taneczny, Lena i Wika gimnastyczny. Chłopcy również stanęli na wysokości  zadania. Tomasz I Nikodem wystawili scenkę kabaretową, Sebastian uzyskał prąd z cytryn, Mateusz Mazurek  częstował samodzielnie upieczonymi piernikami, Alan wykonał wspaniały model odrzutowca, Mateusz Stań okazał się znawcą klubów piłkarskich, a Konrad był niesamowity w rozpoznawaniu marek samochodów. Rodzice przygotowali poczęstunek, przy którym odpoczywali utrudzeni trzecioklasiści. Jednak niedługo, bo po chwili wszyscy rozegrali mecz piłki nożnej pod bacznym okiem taty Sebastiana. Na zakończenie odbyła się już zwykła wywiadówka i rodzice między innymi mogli zapoznać się z wynikami testu trzecioklasisty.

Spotkanie uczniów klasy 5 i ich rodziców z wychowawcą

2017-06-11

Uczniowie klasy piątej - jak zwykle - nie mogli doczekać się spotkania z rodzicami przy ognisku i na sportowo. Cały czas czekają na moment, w którym pokonają ich np. w meczu piłki nożnej. I są coraz bliżej, tym razem padł remis. Później rozegrany został mecz palanta, w którym drużyny były już mieszane (dzieci z rodzicami). Zabawa była przednia, a wynik bez znaczenia. Oprócz tego była prezentacja występów przed festynem rodzinnym, które zrobiły spore wrażenie na rodzicach. Wszyscy zgodnie uznali, że taka integracja powinna odbywać się przynajmniej dwa razy w roku.  

Wycieczka na barkę IRENA

2017-06-11

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej

2017-06-08

Reprezentacje szkoły z wielkim zapałem wzięły udział w Powiatowych Mistrzostwach w piłce nożnej. Zapał przełożył się na miejsce dziewczętom, które wygrały wysoko z SP Kunowice i tym samym zostały mistrzyniami powiatu, natomiast chęci chłopców niestety - najogólniej rzecz biorąc - nie przyniosły spodziewanego efektu. 

Nowe drzewka wokół szkoły

2017-06-08

W ostatnich dniach w Szkole Podstawowej w Golicach sadziliśmy drzewka. Piękne tuje stają w miejscach, gdzie do niedawna rosły wielkie topole, które zostały usunięte w ubiegłym roku, ponieważ stwarzały już niebezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że nowe rośliny, ufundowane z funduszu Rady Sołeckiej, przyjmą się w 100%. 

Cross Rowerowy Kunowicka Pętla

2017-06-08

19 maja cztery reprezentacje naszej szkoły wybrały się po raz jedenasty do Kunowic na Cross Rowerowy Kunowicka Pętla. Wszyscy na zawodach dawali z siebie tyle, że prawie spadali z rowerów na mecie. Nasi wcale nie byli gorsi, a pozwoliło to na zajęcie następujących pozycji: dziewczęta młodsze (Kaja Mierzejewska, Lena Pawlak, Wiktoria Kutasiewicz) - 3 miejsce, chłopcy młodsi (Mikołaj Stań, Kacper Bobkiewicz, Konrad Wesoły) - 2 miejsce, dziewczęta starsze (Maria Pietrow, Zuzanna Mierzejewska, Sandra Szczerbin) - 4 miejsce i chłopcy starsi (Piotr Krajewski, Mariusz Małyszek, Jakub Staszak) - 2 miejsce. W ogólnym rozrachunku (suma wszystkich czasów) SP Golice uplasowała się na drugim miejscu  za gospodarzami. Szczególne gratulacje należą się za postawę Fair Play uczniom klasy drugiej Karolowi Alickiemu, który nie mógł pojechać na zawody z powodu choroby, ale pożyczył swój rower Mikołajowi, by ten mógł się zrewanżować prezentem dla kolegi w postaci zdobytego medalu. Do jest dopiero KOLEŻEŃSKA POSTAWA! Brawo!!! 

Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

2017-06-07

12 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce. Wzięła w nich udział grupa dzieci z SP Golice. Zawodnicy startowali w dwóch grupach wiekowych: rocznik 2006 i młodsi oraz 2004-2005. W tej pierwszej doskonale spisał się Piotr Krajewski, który wygrał bieg na 400m, a w skoku w dal zajął drugie miejsce. Świetny czas biegu sprawił, że Piotrek mógł się cieszyć z pucharu dla najlepszego chłopca całych zawodów. Gratulacje! Pozostali trzecio- i czwartoklasiści spisali się dobrze, jednak już nikt nie stanął na podium. Wśród starszej grupy prym wiodła Sandra Szczerbin, która wygrała rzut piłeczką palantową i była czwarta w pchnięciu kulą, Jakub Staszak był trzeci w pchnięciu kulą, a Zuzia Mierzejewska byłą czwarta w rzucie piłeczką palantową i siódma w skoku w dal, a startujący drugi raz Piotrek z klasy czwartej w swoim kolejnym starcie był czwarty w biegu na 300m. Gratulacje! 

 

Powiatowy Turniej BRD

2017-06-07

Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Naszą placówkę reprezentowała, wyłoniona we wcześniejszych kwalifikacjach, drużyna w składzie: Karolina Smolińska, Zuzanna Mierzejewska, Jakub Staszak i Piotr Krajewski. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i bardzo dobrze spisali się w teście, jeździe po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego oraz w udzielaniu pierwszej pomocy. Lepiej od naszych spisała się tylko drużyna gospodarzy, więc reprezentacja SP Golice stanęła na drugim stopniu podium. Brawo!

Verus AOK Maraton

2017-06-07

Troje uczniów naszej szkoły, pod opieką rodziców, wzięło udział w wyścigu rowerowym dla dzieci, który był częścią imprezy pod nazwą Verus AOK Maraton. Zawody na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyniosły wiele emocji i kosztowały wszystkich mnóstwo wysiłku. Pierwsza jechała Kaja z klasy pierwszej i w stawce zawodniczek w roczniku swoim i starszym zajęła dobre siódme miejsce. Następnie do walki stanął Konrad z trzeciej klasy, który dzielnie walczył o pierwsze miejsce, jednak bezskutecznie. Podobnie Zuzia z klasy piątej, która niewiele przegrała z pierwszą zawodniczką. Gratulację za wspaniałą walkę. 

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-maja

2017-05-04

28 kwietnia odbył się uroczysty apel okazjonalny w wyniku obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, który przygotowali uczniowie klasy czwartej oraz piątej. Uroczystość skierowana była dla wszystkich uczniów szkoły oraz nauczycieli, którzy mogli oglądać krótki spektakl przybliżający wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji.

Akcja Ratunkowa

2017-05-04

Do niecodziennej sytuacji doszło 28 kwietnia na boisku szkolnym SP Golice. Na jego terenie wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po krótkim wywiadzie udało nam się dowiedzieć, że podczas akcji nastąpiło przekazanie osoby poszkodowanej z karetki do śmigłowca, który odtransportował ją do specjalistycznego szpitala. Mamy nadzieję, że ranny został uratowany.

Zapisz

Wycieczka dzień 4 - Warszawa

2017-05-04

Pałac Kultury i Nauki, Spotkanie ze znaną aktorką, Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Serce Chopina, Ogrody Biblioteki UW, Syrenka, Centrum Nauki Kopernik

Wycieczka dzień 3 - Warszawa

2017-05-04

Wilanów, Świątynia Opatrzności Bożej, Lotnisko im. Fryderyka Chopina, PGE Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego

Wycieczka dzień 2 - Warszawa

2017-05-04

Powązki, spotkanie w ACCIONA ENERGY POLAND, Stare Miasto, Zamek Królewski, Muzeum Wojska Polskiego, Sejm RP, spotkanie ze znanymi politykami, Łazienki Królewskie 

Wycieczka dzień 1 - Łódź

2017-05-04

19-22 kwietnia grupa dwudziestu sześciu uczniów wzięła udział w wycieczce szkolnej do Warszawy i Łodzi. Wszyscy bardzo podekscytowani wyjeżdżali w środę po Świętach Wielkanocnych w podróż. Program był bardzo napięty, ale udało się go zrealizować w całości. Pierwszy dzień to ŁÓDŹ i warsztaty – SKARPECIAKI w Centrum Turysty Księży Młyn oraz warsztaty animacyjne i zwiedzanie Muzeum Animacji SE-MA-FOR, a następnie dwie łódzkie osobliwości: ulica Piotrkowska i MANUFAKTURA. Drugiego dnia zwiedzaliśmy już Warszawę: najstarsza część Cmentarza Powązkowskiego, Stare Miasto, Zamek Królewski, Muzeum Wojska Polskiego, Sejm RP (niestety tylko z zewnątrz, ale za to udało się spotkać dwie znane postacie polskiej polityki: Krystynę Pawłowicz i Barbarę Nowacką) i Łazienki Królewskie. Trzeci dzień to również niezliczona ilość ciekawych miejsc. Odwiedziliśmy pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie, zobaczyliśmy Świątynię Opatrzności Bożej, Lotnisko im. F. Chopina, Stadion Narodowy, atrakcją była  przejażdżka metrem i niesamowite wrażenia w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na ostatni dzień niektórzy czekali najbardziej - i nie zawiedli się. Centrum Nauki Kopernik na wszystkich zrobiło wrażenie. Poza tym Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki, zmiana warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza, Kościół Świętego Krzyża z sercem Chopina i pomnik Mikołaja Kopernika. Spotkaliśmy również znaną aktorkę - Ewę Gawryluk. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury (jak na koniec kwietnia wiał mroźny i porywisty wiatr i było w te dni ok. 5-8oC) wycieczka była udana i wszyscy zdrowi stawili się w poniedziałek na lekcjach. A jak się później okazało w maju padał śnieg i było jeszcze zimniej…

Warsztaty deqoupage

2017-05-04

10 kwietnia z okazji Świąt Wielkanocnych spora grupa uczniów oraz przedszkolaki wykonywała piękne ozdobne jaja za pomocą techniki Decoupage. Praca była nieco rozciągnięta w czasie, bo trzeba było czekać w poszczególnych etapach, aż ozdoba przeschnie, jednak efekt wszystkim bardzo się spodobał.

PARKI NARODOWE - konkurs

2017-04-10

30 marca w konkursie ”Polskie parki narodowe” w Sulęcinie reprezentował naszą szkołę zespół w składzie: Karolina Smolińska, Jakub Staszak i Jakub Grześkowiak. W zmaganiach uczestniczyło wiele chętnych szkół północnej części naszego województwa. Zawodnicy mieli do wykonania wiele zadań. Był test wiedzy i wiele zagadek  do rozwiązania. W tym roku nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i zajęła III miejsce. Wszyscy otrzymali nagrody pamiątkowe dyplomy. Do szkoły przywieźliśmy drzewko – sosnę górską- kosodrzewinę i budkę lęgową dla ptaków. Dzięki przygotowaniom i udziałowi w konkursie poszerzyliśmy swoją wiedzę przyrodniczą.

WIERSZE ŚWIERSZCZA - etap powiatowy

2017-04-10

Reprezentacja naszej szkoły pojechała na konkurs recytatorski „Wiersze Świerszcza” organizowany przez SP 1 w Słubicach. Alicja Pietrow, Kornelia Mazurek i Alan Fronczek zaprezentowali się wspaniale, podobnie jak wszystkie inne dzieci i jury miało twardy orzech do zgryzienia. Niestety naszym uczestnikom nie udało się zdobyć żadnej nagrody, ale i tak gratulacje, bo dla nich ważny był już sam udział.

ZDROWO JEM - WIĘCEJ WIEM

2017-04-10

3-7 kwietnia klasy młodsze uczestniczyły w kolejnym etapie programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Wiosenny temat to:  Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety i Klasowy ogródek ziołowy. Uczniowie rozmawiali o ważnej roli aktywności fizycznej w prawidłowym rozwoju młodego człowieka. Uczestniczyli w ciekawej lekcji wuefu na świeżym powietrzu. W klasie siali wiosenne roślinki, a na zakończenie  zmagali się z  krzyżówką podsumowującą temat. Rodzice na zebraniu również przypominali sobie, jak ważny jest ruch i wspólny aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Otrzymali ulotkę informacyjną – Wychowanie fizyczne – ważna lekcja. Mamy nadzieje, że poruszana tematyka i wiosna zmobilizuje wszystkich do uprawiania sportów.

Pierwsza pomoc - drugaki

2017-04-10

Drugaki uczą się ratować życie. 3 kwietnia klasa pod okiem wychowawczyni uczyła się, jak ratować życie osoby poszkodowanej. Każdy mógł własnoręcznie sprawdzić, czy dałby radę wykonać masaż serca, a Pani czuwała, by uczniowie robili to z zaangażowaniem i poprawnie.

Turniej Piłkarski o Puchar Tymbarka Z PODWÓRKA NA STADION - FINAŁ WOJEWÓDZKI DZIEWCZĄT

2017-04-10

31 marca dwie drużyny dziewcząt (młodsze – U-10 i starsze U-12) wzięły udział w Turnieju o Puchar Tymbarka „Z podwórka na stadion”, który odbył się w Kostrzynie nad Odrą. Wszystkie zawodniczki dzielnie walczyły o zwycięstwo w każdym meczu, jednak wśród starszych zabrakło Sandry, która podnosi zdecydowanie poziom całej drużyny, ale jest starsza o rok od koleżanek, natomiast młodsze jeden mecz wygrały i jeden przegrały. Nie wystarczyło to, by wejść do półfinału, gdyż zabrało bramek. Gratulacje!

Rekolekcje wielkopostne

2017-04-10

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w szkole i kościele.

Palmy wielkanocne

2017-04-10

Jak co roku rodzice ze stowarzyszenia „Jesteśmy razem” aktywnie zaangażowali się w akcję charytatywną robienia palm wielkanocnych. Do pracy przyłączyli się także uczniowie uczęszczający na kółko popołudniowe „Kuźnia Pomysłów” finansowane przez Gminę Słubice. W sumie zrobionych zostało około pięćdziesięciu palm. Zebrane pieniądze zasilą konto stowarzyszenia.

Powitanie wiosny

2017-04-10

Jak co roku w naszej szkole postanowiliśmy powitać wiosnę w sposób nietypowy. Podzieliliśmy się tego dnia na dwie drużyny (dziewczęta i chłopcy) i zorganizowaliśmy podchody. Zabawy było co niemiara, ponieważ dziewczyny wymyśliły sporo zadań, które stanowiły wyzwania dla chłopaków. Był więc taniec („kółko graniaste”), piosenka („Przez twe oczy zielone”), krzyżówka itp., a całość zakończyła się biegiem po zdrowie.

Skarpety nie do pary - Dzień Świadomości Zespołu Downa w SP Golice

2017-04-10

My również wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach. Tego dnia prawie wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły założyli skarpety nie do pary, które miały symbolizować solidarność z osobami dotkniętymi Zespołem Downa. Dwie różne skarpetki to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego osób borykających się z tą chorobą.

Zdrowo-owocowo w klasie czwartej

2017-04-10

WIERSZE ŚWIERSZCZA - etap szkolny

2017-04-10

13 marca - Wszystkie dzieci z klas I-III wzięły udział w szkolnych eliminacjach do konkursu recytatorskiego – „Wiersze Świerszcza” organizowanego przez SP 1 w Słubicach. Każdy starał się zaprezentować najlepiej, jak potrafi, ale tylko trzy osoby mogły reprezentować szkołę. Jury w osobach wychowawców zdecydowało, że będą to: Alicja Pietrow, Kornelia Mazurek i Alan Fronczek. Trzymamy kciuki!

Spotkanie ze strażakiem i szakolne eliminacje do turnieju "Młodzież zapobiega pożarom"

2017-04-07

Wszyscy uczniowie klas II-V wzięli udział w spotkaniu ze strażakiem – panem kapitanem Dawidem Wieczorkiem. Wysłuchali prelekcji, a następnie rozmawiali na poruszone tematy. Było sporo o pracy strażaków, działalności OSP oraz historii pożarnictwa. Na zakończenie chętne osoby wzięły udział w teście sprawdzającym przekazane informacje. Najlepiej spisał się Oliwier Karczewski z klasy V, a następnie spora grupa uplasowała się na drugiej pozycji z tą samą ilością punktów. Musiała więc nastąpić dogrywka, z której obronną ręką wyszli trzecioklasiści: Lena Pawlak i Mateusz Stań. Troje najlepszych uczniów weźmie udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Gratulacje!

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców

2017-04-07

Chłopcy niestety musieli uznać wyższość drużyn, które wzięły razem z nimi udział w Powiatowym Turnieju Koszykówki Chłopców. Nasi zajęli czwarte miejsce, ulegając SP 3 Słubice, SP Rzepin i SP Kunowice.

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt

2017-04-07

6 marca drużyna dziewcząt SP Golice zajęła drugie miejsce w Powiatowym Turnieju koszykówki. Nasze zawodniczki spisały się doskonale, przegrywając decydujące spotkanie z SP Kowalów tylko jednym punktem. Gratulacje!

Babimost Open

2017-04-07

Od kilku lat reprezentacja SP Golice bierze udział w turnieju badmintona BABIMOST OPEN. Nie mogło nas zabraknąć również w tym roku. Reprezentacja, choć nieco mniejsza niż w poprzednich latach, dzielnie spisywała się na babimojskich kortach. Do rozgrywek pucharowych udało się awansować kilku zawodnikom, jednak walkę o medale mogliśmy oglądać już tylko w wykonaniu Sandry Szczerbin. Zajęła ona drugie miejsce, ulegając tylko wyżej notowanej zawodniczce z Hamburga. Gratulacje!

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

2017-04-07

Lepiej od chłopców w turnieju piłki ręcznej 3 marca spisały się dziewczyny, które w gronie pięciu drużyn zajęły trzecie miejsce przegrywając tylko z faworyzowanymi uczennicami z SP 1 Słubice i Kowalowa.

Jak to było w czasach rycerskich?

2017-04-07

2 marca wszyscy uczniowie szkoły w Golicach mieli możliwość wziąć udział w żywej lekcji historii. Przyjechali na tę okazję do szkoły przygotowani w tym celu panowie, przebrani za rycerzy z okresu średniowiecza. Były demonstracje strojów i broni używanej w dawnych czasach. Każde z dzieci mogło namacalnie sprawdzić czy posługiwanie się dawnymi sprzętami było trudne, a niektórzy przymierzali hełmy i byli zakuci w dyby.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

2017-04-07

Reprezentacja chłopców, jak zwykle, dzielnie walczyła w turnieju w Słubicach. Jednak szóstoklasiści z innych szkół pokazali naszym piątakom, że muszą jeszcze popracować nad tą dyscypliną. Nasi zajęli siódme miejsce w turnieju, ale i tak byli zadowoleni z udziału.

„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

2017-04-07

28 lutego odbyło się spotkanie z panią z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Elżbietą Harban przybliżyło naszym uczniom problematykę używania środków chemicznych znajdujących się gospodarstwach rolnych i związanych z nimi wypadkami. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że dzieciom nie wolno przebywać w sąsiedztwie substancji niebezpiecznych, a jeśli już się zdarzy, to jak należy się zachować jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Dzień Śpiocha

2017-04-07

Samorząd Uczniowski podobnie jak w roku ubiegłym z własnej inicjatywy organizuje ciekawe przedsięwzięcia. Tym razem postanowili zorganizować „dzień śpiocha”. Wszystkie klasy podchwyciły temat i 24 lutego po szkolnych klasach i korytarzach snuły się śpiochy w szlafrokach i piżamach. Niektórzy to nawet z podusią i kocykiem spacerowali. Senna atmosfera udzieliła się także nauczycielom, którzy „ziewająco” prowadzili niektóre zajęcia. Na zakończenie dnia wybrano największych śpiochów, którymi zostali: Paulinka Zbrożek, Lena Roszak, Zuzia Zbrożek i Karolina Smolińska oraz pani Ela.

Kuźnia Pomysłów

2017-04-07

W czasie zajęć kółka został zrealizowany program profilaktyczny „Cukierki”. Celem programu jest przygotowanie dzieci do samodzielnego dokonywania wyborów zachowań właściwych dla własnego zdrowia i zdrowia innych ludzi. Uczniowi wspólnie przeczytali bajkę, wykonali wiele zabaw i różnorodnych zadań osnutych na kanwie bajki. Następnie każdy uczeń wykonał swoją książkę. Zajęcia przebiegały w atmosferze zrozumienia i szacunku do drugiej osoby. Zapisz

Mały Mistrz

2017-04-07

Pięknie prezentujemy się w firmowych koszulkach

Ferie w szkole

2017-02-08

Apel podsumowujący pierwsze półrocze

2017-02-06

Jak zwykle przed feriami 27 stycznia Pani Dyrektor zaprosiła społeczność szkolną na apel podsumowujący pierwszy semestr. Wyróżnieni uczniowie to: klasa I - Gołaszewski Oskar, Żak Aleksandra, Mierzejewska Kaja, Raniewicz Filip; klasa II - Walczak Maja, Pietrow Alicja, Stań Aleksandra, Alicki Karol, Stań Mikołaj, Bobkiewicz Kacper; klasa III - Roszak Tomasz, Pawlak Lena, Andrys Nikodem, Mazurek Mateusz, Cyganek Sebastian; klasa IV - Stań Seweryn 4,98, Kopczyński Piotr 4,92, Krajewski Piotr 4,77, Śliwińska Martyna 4,63, Jermakowicz Oktawia 4,56, Pietrow Maria 4,50; klasa V - Smolińska Karolina 4,90, Grześkowiak Jakub 4,85, Karczewski Oliwier 4,85, Staszak Jakub 4,77, Zbrożek Zuzanna 4,71; oddział przedszkolny - Zbrożek Paulina, Cyganek Weronika, Stań Fabian, Wasilewski Damian; punkt przedszkolny - Pieczątkiewicz Filip, Zając Oktawia Ivett.  100% frekwencją popisali się: klasa I - Grześkowiak Bartosz, Mierzejewska Kaja; klasa II -  Bobkiewicz Kacper, Mazurek Mariusz, Stań Mikołaj; klasa III - Wesoły Konrad, Mazurek Mateusz; klasa IV - Krajewski Piotr, Stań Seweryn; klasa V - Grześkowiak Jakub, Smolińska Karolina. GRATULUJEMY!!! Ponadto Pani Teresa Wieczorek uczuliła uczniów, by zachowywali zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych i wrócili wszyscy w lutym do szkoły oraz zaprosiła dzieci na Akcję Zima, która odbędzie się w Szkole Podstawowej w Golicach.

Podsumowanie akcji „LEŚNA SPIŻARNIA”

2017-02-06

Podczas podsumowania pracy szkoły za I półrocze odbyło się rozdanie nagród i dyplomów dla uczniów zaangażowanych w akcję „LEŚNA SPIŻARNIA” Bezkonkurencyjnym w zbieraniu kasztanów i żołędzi okazał się Filip Michałek z klasy I, który zebrał aż 568kg. Na drugiej pozycji uplasował się Kacper Bobkiewicz – 280kg, na trzecim miejscu znalazły się siostry - Paulina i Karolina Smolińskie – po 91kg, Ewa Bobkiewicz -  43kg, oraz Weronika Cyganek i Sebastian Cyganek – po 51kg. Pozostałe dzieci również chętnie brały udział w zbieraniu skarbów jesieni. Mateusz i Mariusz Mazurek po 42kg, Piotr Krajewski zebrał 40,4kg, Olga Krzemień – 10,6kg, Maja Walczak -16,5kg, Jakub Staszak – 7,5kg, Nikodem Andrys – 11,5kg, Kutasiewicz Wiktoria i Kaja Mierzejewska po – 4,5kg, Lena Pawlak i Maja Mazurek – po 9kg, Wszystkim przyrodnikom gratulujemy aktywności.

Kuźnia Pomysłów

2017-02-06

Bal karnawałowy

2017-02-06

W bieżącym roku szkolnym bal przebierańców dla przedszkolaków odbył się w godzinach zajęć 25 stycznia. Wszystkie dzieci już od samego rana w fantastycznych strojach brały udział w rozmaitych zabawach i konkurencjach. Uczniowie tuz po odbytych lekcjach również mieli swój bal przebierańców. Przybyli: muszkieterowie, księżniczki, wróżki, Indianie, strażacy, policjanci i wiele innych ciekawych postaci z bajek, baśni i nie tylko. Dzieci chętnie brały udział w tańcach i zabawach, specjalnie przygotowanych na tę okazję. Było wesoło, a impreza bardzo się wszystkim podobała. Szkoda tylko, że niektórzy nie do końca poczuli klimat karnawału i potrzeba było dodatkowej zachęty do tańca. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy wykażą się pasją do tańca i  zabawy.

W Europie jeździmy bezpiecznie – turniej BRD

2017-02-06

W ostatnim czasie jako szkoła systematycznie bierzemy udział w Turnieju "W Europie jeździmy bezpiecznie", jednak już dawno nie udało się odnieść sukcesu. Mieliśmy nadzieję, że może w tym roku damy radę awansować do finału...? Zuzia Mierzejewska, Kuba Staszak i Seweryn Stań dzielnie walczyli, niestety zabrakło 3 punktów... Zdobyliśmy 63/90 i zajęliśmy 18 miejsce w gronie 55 szkół z całego województwa.
Zapisz

DZIEŃ SENIORA

2017-01-31

W styczniu są dwa magiczne dni, o których nigdy nie zapominają dzieci ze Szkoły Podstawowej w Golicach. Każdego roku przygotowują dla wszystkich Babć i Dziadków wyjątkowe święto pod nazwą Dzień Seniora. Uroczystość organizowana jest w ramach kampanii Postaw na Rodzinę. W tym roku odbyło się ono  20 stycznia pod hasłem „Bardzo kocham moich Dziadków”. Swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz proboszcz Tadeusz Zgórski i nasz sołtys i radny jednocześnie pan Rafał Mazurek. Uroczystość przygotowana była przy wsparciu finansowym Gminy Słubice ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Samorząd Uczniowski witał dostojnych gości  słodkim upominkiem, który przygotowały niezawodne, jak zwykle mamy naszych uczniów. Dzieci pod nadzorem swoich pań zaprezentowały atrakcyjne programy artystyczne, które nagradzane były gromkimi brawami. Na wstępie swoimi wierszami i piosenką radowały serca swoich babć i dziadków wszystkie przedszkolaki. Bardzo podobały się również wiersze, skecze, piosenki i tańce klas I-IV. Klasa V, już tradycyjnie świetnie zaprezentowała się w skeczach kabaretowych , w tym roku pod nazwą Mam Talent.  Na zakończenie rozlosowano nagrody niespodzianki. Wszystkim udzielił się miły i radosny nastrój. To była wspaniała uroczystość. Składamy serdeczne podziękowania Gminie Słubice za wsparcie finansowe naszej uroczystości.

Cichy zabójca - CZAD - spotkanie ze strażakiem

2017-01-17

Spotkanie prewencyjne dotyczące CZADU przeprowadził w naszej szkole aspirant Kamil Wieczorek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Pan Kamil uświadamiał dzieci i nie tylko, jak ważne jest posiadanie czujników czadu, a także dymu w mieszkaniach, które ogrzewane są różnego rodzaju piecami. Dzieci bardzo uważnie i aktywnie słuchały pana Kamila i obiecały porozmawiać z dorosłymi o tym, że czujki są bardzo ważne w mieszkaniu, a pożar jest groźniejszy od złodzieja. Na zakończenie strażak, który jest także wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Golicach, zaprosił dziewczynki i chłopców, młodszych i starszych do wstąpienia w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej, która powstanie przy OSP Golice już wkrótce.
Zapisz

Przedstawienie świąteczne na bis

2017-01-17

Piękne świąteczne występy mogły zobaczyć również osoby, które nie dały rady przybyć na szkolną Wigilię. Dzieci postarały się ponownie wystąpić jak najlepiej, a ci którzy widzieli po raz drugi, twierdzą, że było nawet lepiej niż za pierwszym razem.

Wigilia przy najdłuższym stole

2017-01-17

Najdłuższy stół wigilijny i jasełka ze wspólnym kolędowaniem to wieloletnia tradycja, która ma miejsce w SP Golice podczas ostatniego przed świętami dnia nauki szkolnej. Wszyscy ubrani wówczas w odświętne stroje przychodzą do szkoły z opłatkiem i "potrawą" na wigilijny stół. Są to najczęściej owoce i słodkości, ale są też tacy, którzy przynoszą np. śledzika. Dzień wcześniej panie pracujące w szkole i mamy uczniów przygotowują pierogi z kapustą i grzybami. Jednak zanim wszyscy usiądą do stołu,  oglądają przygotowane starannie przez przedszkolaków - pod okiem pań: Magdy i Wiolety - jasełka. Następnie każda z klas prezentuje przygotowany pod okiem wychowawców repertuar. W tym roku można było także  usłyszeć popularne kolędy i piosenki świąteczne splecione przez panią Asię w montaż słowno-muzyczny, podczas którego usłyszeliśmy wiele o tradycjach bożonarodzeniowych, a także ciekawostki świąteczne. Następnie były życzenia od Pani Dyrektor i wszyscy zasiedli do stołu. Jak zwykle był to piękny dzień dla społeczności SP Golice.
ZapiszZapisz

Ciekawe zajęcia - drzewa genealogiczne

2017-01-16

Uczniowie klasy czwartej w ramach lekcji historii wykonali drzewa genealogiczne swoich rodów. Każdy musiał najpierw dokładnie sprawdzić historię swej rodziny, a niektórzy dowiedzieli się nawet jak mieli na imię ich pradziadkowie...

Pierniczki, pierniczki...

2017-01-16

Okres przedświąteczny to czas wzmożonych prac, które jak się okazuje mogą sprawić nie lada frajdę. Uczestnicy kółka Kuźnia Pomysłów postanowili upiec pierniczki, a następnego dnia za to samo zadanie wzięły się przedszkolaki. Wszyscy pracowali w pocie czoła, ale także z uśmiechem na twarzach.

Decoupage

2017-01-16

15 grudnia spora grupa uczniów oraz przedszkolaki wykonywała ozdoby świąteczne za pomocą techniki Decoupage. Praca była nieco rozciągnięta w czasie, bo trzeba było czekać w poszczególnych etapach, aż ozdoba przeschnie, jednak efekt wszystkim bardzo się spodobał.

Tydzień Witaminek

2017-01-16

12-16 grudnia cała szkoła uczestniczyła w programie prozdrowotnym pn. Święto witaminek. Z tej okazji w szkole przygotowano tematyczne gazetki ścienne, gdzie każdy mógł zapoznać się z ciekawostkami na temat zdrowia młodego człowieka. Podczas akcji realizowany był na lekcjach przyrody program:  „Szkoła realizująca zalecenia europejskiego kodeksu walki z rakiem” Klasa IV i V uczyła się jakie są zasady zdrowego odżywiania, jak wystrzegać się otyłości, o potrzebie spożywania 5 porcji warzyw i owoców dziennie i o konieczności uprawiania sportów. Na  zajęciach można było własnoręcznie przygotować i smakować sałatki i surówki z warzyw  owoców, owocowe szaszłyki i stworki. Przez cały tydzień na trzeciej przerwie odbywała się akcja – Przerwa dla aktywnych, gdzie wszyscy brali udział w gimnastyce. Klasy II - V uczestniczyły w konkursach wiedzy o zdrowiu. (każda klasa na swoim poziomie) Najlepiej wypadli: Maja Walczak i Kacper Bobkiewicz z kl. II, Mateusz Stań  i Tomasz Roszak z kl. III, Seweryn Stań i Nadia Stań z kl. IV oraz Jakub Staszak z kl. V. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy.

Finał Wojewódzki Badmintona Drużynowego Chłopców

2017-01-16

Dzień po dziewczętach do boju w finale wojewódzkim ruszyli chłopcy z SP Golice. Lubuska Olimpiada Młodzieży stała jednak w tym roku na bardzo wysokim poziomie i umiejętności naszych czwartoklasistów Piotra Kopczyńskiego, Jakuba Grześkowiaka (piątoklasista, ale młodszy rocznikiem) i Seweryna Stań nie wystarczyły jeszcze do nawiązania równorzędnej walki. Nasi walczyli najlepiej, jak potrafili "urywając" wszystkim przeciwnikom jak najwięcej punktów i mamy nadzieję, że będzie to doskonała lekcja przed kolejnymi turniejami. Gratulacje!!!

Finał Wojewódzki Badmintona Drużynowego Dziewcząt

2017-01-16

14 grudnia uczennice SP Golice obroniły złoty medal z ubiegłego roku w Badmintonie Drużynowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja w składzie: Sandra Szczerbin, Zuzanna Mierzejewska i Karolina Smolińska dały z siebie wszystko i po raz drugi stanęły na najwyższym stopniu podium zostając mistrzyniami województwa. Szczególne gratulacje i podziękowania należą się Sandrze, która wspięła się na wyżyny swych niesamowitych umiejętności. Gratulacje!!!

Turnieje eliminacyjne w badmintonie

2017-01-16

23 i 24 listopada reprezentacje uczniów naszej szkoły w składach: Sandra Szczerbin, Zuzanna Mierzejewska i Karolina Smolińska oraz Piotr Kopczyński, Jakub Grześkowiak i Seweryn Stań wzięły udział w turniejach eliminacyjnych w badmintonie drużynowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W świebodzińskiej hali poradzili sobie bardzo dobrze. Dziewczęta wygrały swoją rywalizację i na pewno wezmą udział w finale wojewódzkim 14 grudnia, natomiast chłopcy zajęli trzecią pozycję i muszą poczekać na wyniki innych turniejów kwalifikacyjnych.

Mikołajkowy Turniej Badmintona

2017-01-04

10 grudnia reprezentacja naszej szkoły (oraz jeden absolwent) wzięła udział w towarzyskim Mikołajkowym Turnieju Badmintona w Nowogrodzie Bobrzańskim. Bardzo przyjemna atmosfera zawodów w tym mieście sprawia, że dzieci chętnie biorą w nim udział. A jak do tego można zdobyć jeszcze puchar, to tym bardziej. A udało się to kilku osobom. Jak zwykle niezawodna była Sandra, która wygrała w swojej kategorii, a w tej samej Zuzia zajęła czwarte miejsce. Wśród chłopców najlepiej spisał się Kuba Grześkowiak, który zajął drugie miejsce, a w tej samej kategorii Piotrek Kopczyński był czwarty. Gratulacje!

Mali Mistrzowie nagrodzeni

2017-01-04

Mali Mistrzowie z Golic i ich nauczyciele zostali docenieni przez Szkolny Związek Sportowy Ziemia Lubuska i znaleźli się w gronie 20 szkół nagrodzonych za prezentację swojej pracy. Pani Ela wspólnie z kolegami z SP 1 Słubice i SP 3 Słubice miała okazję odebrać zestaw sprzętu, który był nagrodą dla dzieci uczestniczących w projekcie. Gratulacje przede wszystkim dla Małych Mistrzów.

Przedszkolaków wycieczka do słubic i Kunowic

2017-01-04

Dnia 7 grudnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Słubic, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Tam mogły zobaczyć jak funkcjonuje komenda od wewnątrz. Dzieci przymierzały strój strażacki. Następnie oglądały 3 różne wozy strażackie, mające różne funkcje oraz sprzęt w nich zawarty. Drugim etapem wycieczki były zabawy w Uśmiechniętej Planecie. Tam dzieci bawiły się w basenie z kulkami, skakały na trampolinie, chodziły po torze przeszkód itd. Wycieczka udała się znakomicie.

Ciekawe zajęcia - kryształki soli

2017-01-04

Szalone trzeciaki

2017-01-04

Anioły klasy III

2017-01-04

Spotkanie z kolejarzem

2017-01-04

Z okazji święta kolejarza, które przypada na 25 listopada, klasę drugą odwiedził kolejarz pan Dariusz Wasilewski – maszynista pociągów Intercity. Zapoznał uczniów z pracą kolejarzy, a w szczególności maszynistów. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i zadawali dużo ciekawych pytań. Pan Darek pokazał dzieciom wiele gadżetów związanych z koleją. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało pocztówkę z widokiem lokomotywy, malowankę, kredki i słodkość. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

Spotkanie z leśnikiem

2017-01-04

25 listopada na zajęcia kółka przyrodniczego zaprosiliśmy przedstawiciela Nadleśnictwa Rzepin. Pani w interesujący sposób przedstawiła nam ciekawostki z życia lasu. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni i zadawali mądre pytania. Dzięki spotkaniu uzupełniliśmy nasza wiedzę o lesie.

Światowy Dzień Misia w SP Golice

2017-01-04

Młodsi uczniowie tego dnia przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszaka, starsi przypominali sobie swoich dziecięcych przyjaciół od przytulania. Głównym celem obchodów tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Spotkanie przedszkolaków i ich rodziców z okazji Światowego Dnia Misia

2017-01-04

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji zostały zorganizowane „misiowe zabawy” na sali gimnastycznej. Dzieci przyszły ze swoimi rodzicami oraz ulubionymi pluszakami. Po wesołym powitaniu Pani Wioleta przeczytała historię powstania pluszowego misia. W tym roku miś obchodził 114 urodziny. Dzieci śpiewały sto lat z tej okazji. Zaprezentowały swoje misie. Odbyły się zabawy ze śpiewem: „Misie szare”, „Jadą, jadą misie”, „Jedna łapka, druga łapka”. Po krótkiej przerwie na „małe co nie co”, wszyscy razem oglądali znaną bajkę pt.: „Miś Uszatek”. Pani Magda przeprowadziła turniej, w którym dzieci odgadywały ze zdjęć imiona bajkowych misiów. Następnie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w wyścigach rzędów. Chętni rodzice rysowali misia z zamkniętymi oczami, próbowali słodkich smakołyków i zgadywali, co to jest. Na koniec wszystkie dzieci powiedziały swoim rodzicom wierszyk pt.: Miś”.

Zabawa andrzejkowa

2017-01-03

Zabawa andrzejkowa odbyła się pod znakiem ciekawych wróżb, tańców i zabaw przy muzyce. Samorząd Uczniowski przygotował wiele propozycji rozmaitych zadań, które proponował do wykonania uczestnikom zabawy. Było tak wesoło, że zapomnieliśmy o najbardziej popularnej wróżbie z układaniem butów. Nic straconego, powróżymy w przyszłym roku.

Spotkanie integracyjne w drugiej klasie

2017-01-03

Biegi Uliczne o Puchar Słubic

2017-01-03

Biegi Niepodległości o Puchar Słubic w wykonaniu uczniów SP Golice to przede wszystkim uczczenie święta narodowego. Liczna reprezentacja 10 listopada biegała dzielnie, a najlepiej spisał się Kacper Bobkiewicz z drugiej klasy, który zajął drugie miejsce, ponadto dwie osoby  osiągając miejsce w pierwszej 11 otrzymały pamiątkowe medale, a byli to: Piotr Krajewski (4 miejsce) i Sandra Szczerbin (miejsce 6). GRATULACJE dla WSZYSTKICH biegnących.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

2017-01-03

Uroczysta akademia w Szkole Podstawowej w Golicach miała miejsce 10 listopada. Uczniowie klas III-V przygotowali w ramach kółka przedstawienie pod okiem pani Joanny Żak. Było o tym, jak Polska straciła  niepodległość rozdarta między trzy kraje oraz jak długą i heroiczną walkę stoczyła, by ją odzyskać. Patriotycznie zaprezentowały się także przedszkolaki.

Śniadanie daje moc

2017-01-03

Wszyscy uczniowie i nasze przedszkolaki zaangażowali się w organizację wspólnego drugiego śniadania w szkole. Każdy przygotował produkty, pamiętając, żeby posiłek był pełnowartościowy. Oprócz chleba, serów, wędlin, jajek na naszych stołach królowały warzywa. Kanapki wyglądały bardzo apetycznie i smakowały wyjątkowo. Wszyscy wprost zajadali się własnoręcznie przygotowanymi smakołykami. Mamy nadzieję, że nauka zaowocuje tym, że każde drugie śniadanie będzie tak kolorowe, apetyczne i przede wszystkim zdrowe.

Dyskoteka Halloween

2016-11-22

28 października wszyscy chętni do dobrej zabawy, w liczbie ponad 20 osób, wzięli udział zabawie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Pomysłowe stroje i ciekawe konkurencje sprawiły, że czas między godzinami 16 a 19 zleciał w mgnieniu oka.

Halloween w przedszkolu

2016-11-22

Kawałek "żywej" orkiestry

2016-11-22

Na zaproszenie trzeciaków mających zajęcia dotyczące orkiestry, siostry Mierzejewskie udały się do nich z instrumentami, na których uczą się grać. Brzmiące "na żywo" saksofon i klarnet zrobiły na kolegach i koleżankach spore wrażenie, więc idąc za ciosem, Zuzia i Kaja zagrały jeszcze pierwszakom.  

Spotkanie z Panią Psycholog

2016-11-22

Spotkanie organizacyjno – zapoznawcze z nową osobą w naszej szkole odbyło się 24 października. Uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjnych podzieleni na dwie grupy: młodszą i starszą. Pani Joanna Pusz zdobyła sympatię uczniów, co pozwoli jej od listopada z przyjemnością rozpocząć pracę w naszej placówce.

Spacer do lasu klasy drugiej

2016-11-22

Rozpoznawanie drzew

2016-11-22

19 października klasa IV i V uczestniczyła w lekcji terenowej na temat rozpoznawania drzew i krzewów w najbliższej okolicy. Podczas spaceru poznaliśmy ciekawostki, dzięki którym nauczyliśmy się dokładnie rozpoznawać kilka gatunków drzew. Zajęcia prowadziła Pani z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych w Słubicach.

Projekt MAŁY MISTRZ

2016-10-25

Trzeci rok projektu Mały Mistrz to kolejna pierwsza klasa ucząca się, jak dbać o własne zdrowie i jak być coraz sprawniejszym. Pierwszaki ochoczo rozpoczęły zbieranie sprawności do swojej nowej legitymacji i z dużym zaangażowaniem wykonują wszystkie ważne zadania. Starsze klasy (II i III) także wykonały jesienne testy, by sprawdzić swoje postępy. Wszyscy bardzo starają się pokonać siebie sprzed jakiegoś czasu. Gratulacje!

Pasowanie na ucznia, Święto Edukacji

2016-10-24

13 października w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość. Przepięknie wykonany polonez rozpoczął jedno z ważniejszych wydarzeń w roku szkolnym - pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Golicach. Dziesiątka pierwszaków - po zdanym egzaminie - stała się pełnoprawną częścią społeczności szkolnej. Pani dyrektor Teresa Wieczorek po mianowaniu uczniów nagrodziła swoich pracowników. Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej nauczyciele oraz pracownicy obsługi odebrali z jej rąk życzenia i nagrody. To był bardzo miły dzień.

Turniej Piłkarski o Puchar Tymbarka Z PODWÓRKA NA STADION

2016-10-21

Dwie reprezentacje chłopców (młodsi z klas II-III i  starsi IV-V) wzięły udział w powiatowych rozgrywkach Turnieju Piłkarskiego o Puchar Tymbarka  Z PODWÓRKA NA STADION. Młodsi rozegrali mecze grupowe z Cybinką i Słubicami. Niestety nie udało się wygrać, ale walka była do ostatniego gwizdka. Jak się później okazało obie drużyny spotkały się w finale, który wygrali chłopcy z Cybinki. Starsza drużyna grała systemem „każdy z każdym” i mogła rozegrać aż cztery mecze. Ośno, Rzepin i dwie słubickie drużyny niestety również nie pozostawiły wątpliwości, że mała szkoła golicka ma niewielkie szanse, by mierzyć się z dużymi ośrodkami, jak równy z równym. Tylko jeden pojedynek do ostatniej minuty trzymał wynik 0:0, a i tak skończyło się porażką 0:1. Pozostałe mecze kończyły się wynikiem podobnym do rozgrywanego tego samego dnia meczu Legia Warszawa – Real Madryt. Należy jednak wspomnieć, że nasi uczniowie pomimo przegranych meczy walczyli do końca i z honorem kończyli pojedynki podając na koniec rękę przeciwnikowi, czego nie można powiedzieć o wszystkich rywalach.

Dzień Dziewczynki

2016-10-21

Kółko "Kuźnia Pomysłów"

2016-10-21

Kółko „Kuźnia Pomysłów” finansowane jest w ramach zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii przez gminę Słubice. Autorskie zajęcia Pani Joanny Żak są jednym z przedsięwzięć realizowanych w naszej szkole w jego zakresie. Zajęcia artystyczno-profilaktyczne odbywają się raz w tygodniu, dwie godziny w czwartek dla uczniów klas III-V.

Pipi i piraci

2016-10-20

Tydzien grzeczności

2016-10-20

W pierwszym tygodniu października zorganizowaliśmy w szkole  akcję pod nazwą „Tydzień grzeczności”. W ramach akcji: Przypominaliśmy sobie prawa i obowiązki ucznia  i dbaliśmy o ich przestrzeganie. Ustalaliśmy i doskonaliliśmy  klasowe regulaminy zachowania. Organizowaliśmy pomoc koleżeńską w klasach. Każdego dnia na trzeciej przerwie organizowaliśmy zabawy integracyjne na wesoło  dla wszystkich uczniów. Były to: balonik przyjaźni – bum, gimnastyka dla smyka, tunel – porywam przyjaciela, taneczna przerwa – zumba. Na zakończenie tygodnia grzeczności każdy uczeń wręczył wylosowanemu koledze z klasy własnoręcznie wykonany prezencik. To było przyjemne i sympatyczne podsumowanie akcji.

XVIII Golicka Mila

2016-10-18

30 września 2016 r. Szkoła Podstawowa w Golicach zorganizowała kolejną "Golicką Milę", której celem jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim propagowanie biegów masowych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wyjątkowa, ponieważ jubileuszowa XVIII edycja "Golickiej Mili" była wielkim sukcesem organizacyjnym, cieszącym się bardzo dużym zainteresowaniem wśród biegaczy z naszej gminy, jak również z sąsiednich powiatów. Deszczowe chmury i jesienny chłód nie odstraszyły uczestników, czego bezpośrednim dowodem jest imponująca frekwencja, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Na starcie w 20 biegach obejmujących poszczególne kategorie wiekowe stanęła godna podziwu liczba 672 biegaczy. Z zapartym tchem podziwialiśmy zmagania wszystkich zawodników, jednakże to grono najmłodszych amatorów biegania zagwarantowało nam niezapomniane emocje. Było bardzo wesoło! Oprócz zdrowej rywalizacji sportowej był również czas na zabawę i odpoczynek przy gorącym poczęstunku, jakim była pyszna grochówka przygotowana przez miejscową spółdzielnię rolniczą. Ponadto, dla chętnych czekały również inne smakołyki w postaci pysznych wypieków, hot-dogów, czy popcornu, przygotowanych przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Golicach. Warto w tym miejscu podkreślić, że dużym atutem "Golickiej Mili" jest fakt, iż jest to impreza prorodzinna, w którą angażują się rodzice uczniów oraz absolwenci szkoły. Uroczystej ceremonii wręczenia pucharów oraz nagród dokonali organizatorzy oraz zaproszenie goście m.in.: Burmistrz Słubic – Tomasz Ciszewicz i Wojciech Skwarek – reprezentujący Starostę Słubickiego oraz sponsorzy. Na szczególne słowa uznania i podziękowania zasługują organizatorzy "Golickiej Mili" za duży wkład pracy społecznej w przygotowaniu i sprawnego przeprowadzeniu zawodów, a także sponsorzy, dzięki którym można było zakupić atrakcyjne nagrody i przygotować gorący poczęstunek dla startujących zawodników. Ofiarodawcami, którzy wspomogli nasze przedsięwzięcie są:
1. Gmina Słubice – na czele z Burmistrzem Panem Tomaszem Ciszewiczem
2. Powiat słubicki – Starosta Pan Marcin Jabłoński
3. GOLICE WIND FARM (grupa ACCIONA) – Pan Andrzej Konarowski – dyrektor oraz Pani Magdalena Liberadzka
4. Pan Bogusław Pietrow – RSP Nowa Wieś GOLICE
5. Pan Krzysztof Wesoły – Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AUTOMIX Golice
6. Państwo Monika i Grzegorz Kozaczyńscy – Hurtownia „CHEMUS” w Słubicach
7. Pani Katarzyna Nowak – Hurtownia Elektryczna EL – KIBA w Słubicach
8. Państwo Grażyna i Janusz Gibała – Firma GIBAU w Słubicach
9. Pan Tomasz Kowalczyk – Liquid Trans sp. z o.o.
10. Pani Agnieszka Grzegorczyk – Salon ORANGE w Słubicach
11. Państwo Aleksandra i Benedykt Pirtin – Sklep „FAN SPORT” w Słubicach
12. Pan Andrzej Udziela – Piekarnia MIKA w Kowalowie
13. Pan Mirosław Wrzesiński – Colloseum Marketing Sport w Gajcu
14. Pan Dariusz Drzazga – ICT POLAND w Kostrzynie/n O
15. Pani Krystyna Skubisz
16. Państwo Anna i Tomasz Pietrow
17. Państwo Anna i Rafał Mazurek

Chcielibyśmy podziękować Panom: Łukaszowi Grześkowiakowi oraz Andrzejowi Szczerbinowi za okazaną pomoc w zabezpieczeniu tras biegowych.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Golicach oraz Zarząd UKS "Golice" składają serdeczne podziękowania za współorganizację i pomoc.

Wycieczka do niezwykłego ogrodu - ciekawe zajęcia w klasie trzeciej

2016-10-18

Pan Lucjan Krajna – Dziadek naszego kolegi Tomasza zaprosił klasę trzecią do swojego ogrodu. Można powiedzieć, że to wcale nie jest zwyczajny ogród, tylko prawdziwy ogród botaniczny. Mogliśmy tam podziwiać wiele ciekawych roślin z różnych zakątków świata. Były: rododendrony, azalie, hibiskusy, metasekwoja chińska i wiele, wiele innych, których nazw nawet nie udało nam się zapamiętać. Najbardziej zaciekawiła nas iglicznia, oraz mamutowiec. Dowiedzieliśmy się jak dużo pracy wymaga prowadzenie tak wyjątkowego ogrodu i poznaliśmy ciekawe rozwiązania, by uzyskać wodę do podlewania roślin. Na koniec poczęstowaliśmy się gorącą czekoladą z rodzinnego przepisu i pysznymi ciasteczkami. Aż żal było odchodzić. Cała klasa ślicznie dziękuje za zaproszenie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

2016-10-18

Rozpoczęcie astronomicznej jesieni przyniosło ze sobą przesympatyczne święto, jakim jest Dzień Chłopaka, które obchodzone jest 30 września. Mimo, że jest to nieoficjalne święto uczniowie, a właściwie uczennice Szkoły Podstawowej w Golicach postanowiły obchodzić ten dzień szczególnie, chcąc wyrazić swoją sympatię względem chłopców. W tym, jakże wyjątkowym dniu, dziewczęta złożyły chłopcom życzenia, a także wręczyły drobne upominki w postaci słodyczy, lecz to nie był koniec atrakcji, ponieważ na chłopców czekała pewna mała niespodzianka... Nasze uczennice wykazały się wyjątkowym i nowatorskim pomysłem, a mianowicie przygotowały pewien rodzaj dramy – wcieliły się w rolę chłopców, zakładając wcześniej przygotowane przez siebie krawaty i doczepiane wąsy. 30 września w Szkole Podstawowej w Golicach był dniem niezwykle radosnym, gdyż na twarzach chłopców nie znikał uśmiech.

Czwartaki na wesoło

2016-10-18

Starszaki z oddziału przedszkolnego

2016-10-18

Klasa pierwsza w całej okazałości

2016-10-18

Klasowe fotki drugaków

2016-10-18

Sesja klasy piątej

2016-10-18

Piątaki wybrały się w ramach zajęć integracyjnych na sesję zdjęciową ze swoim wychowawcą. Pomysłowość na oryginalne fotki nie miała granic.

Zdjęcia wszystkich uczniów i pracowników

2016-10-18

Zdjęcia wszystkich (obecnych tego dnia) uczniów i pracowników wykonane na potrzeby szkolnego profilu FB. Tutaj prezentacja w całej okazałości - oryginalna rozdzielczość (może się długo ładować).

Pieczemy chleb- ciekawe zajęcia w klasie trzeciej

2016-10-18

13. września klasa trzecia poznawała rośliny występujące na  naszych polach. Postanowiliśmy skorzystać z przepisu znajdującego się w podręczniku i upiec chleb wieloziarnisty. Wszyscy byli mocno zaangażowani i podekscytowani. Udało się przygotować ciasto i zaraz w całej szkole rozchodził się przyjemny zapach świeżego chleba. Po ostudzeniu, malutkimi porcjami naszego chleba z masłem poczęstowaliśmy wszystkich uczniów w szkole. Tak to szybko się działo, że zapomnieliśmy o zdjęciach. Udało nam się zrobić tylko jeno na zakończenie. Niektórzy już wykorzystali przepis i doświadczenie z lekcji  w domu. Smacznego i na zdrowie.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

2016-10-18

19 września cała społeczność szkolna wzięła udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami byli uczniowie klas starszych. Osoby, które uzyskały największą liczbę głosów utworzyły zarząd samorządu. Przewodniczącą została Natalia Wieliczko, a w zarządzie  znaleźli się również: Zuzanna Zbrożek, Zuzanna Mierzejewska, Wiktoria Stań i Seweryn Stań. Do pracy w Samorządzie Uczniowskim  zgłosiło się wiele chętnych osób. Opracowaliśmy już plan pracy i z wielkim zapałem zabieramy się do działania.

Światowy Dzień Kropki

2016-10-18

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień w którym uświadamiamy sobie jak ważna jest wiara we własna siły. Dzień ten inspirowany jest historią Vashti, która dzięki pomocy nauczyciela znajduje swój talent, który zaczyna rozwijać. W tym dniu obejrzeliśmy krótki film opowiadający historię Vashti a także wzięliśmy udział w konkursach związanych z kropkami.

Ciekawe zajęcia II klasy

2016-10-18

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

2016-10-18

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Członkowie Samorządu Uczniowskiego serdecznie powitali wszystkich przybyłych na uroczysty apel. Pani dyrektor Teresa Wieczorek szczególnie gorąco powitała najmłodszych członków naszej szkolnej społeczności – uczniów klasy pierwszej i przedszkolaków. Wszystkim życzyła radości w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu nowych umiejętności, a rodzicom satysfakcji i zadowolenia ze swoich pociech. Po uroczystym apelu odbyły się spotkania uczniów i  rodziców z wychowawcami.

ABSOLWENCI 2016

2016-09-19

Hubert Alicki
Wiktoria Fink
Krzysztof Kisielewicz
Michał Krawczyk
Nikola Poddebniak
Marcel Śliwiński

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

2016-09-19

Apel kończący pracę w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczął się jak zwykle częścią oficjalną i hymnem. Głos zabrała Pani Dyrektor Teresa Wieczorek oraz zaproszony gość – Zastępca Burmistrza Słubic pan Roman Siemiński, który pogratulował osiągnięć w mijającym roku szkolnym. Następnie zaprezentowała się klasa VI, która przygotowała wraz z wychowawcą program artystyczny. Absolwenci stanęli na wysokości zadania i pięknie podziękowali za lata spędzone w Szkole Podstawowej w Golicach, z czego szczególnie dumni byli rodzice i wychowawczyni. A później to już tylko nagrody i podziękowania… 

Sesja klasy VI

2016-09-19

Tradycyjnie na zakończenie roku klasa szósta fotografuje się dla potrzeb szkolnego tablo, a przy okazji kilka ciekawych wspólnych ujęć. 

Wycieczka do Wrocławia

2016-09-18

22 czerwca udało się zorganizować wycieczkę do Wrocławia, która była niejako odrobieniem zaległości z roku ubiegłego, kiedy to nie udało nam się wejść do ZOO. Tym razem przy okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego pojechaliśmy zrelaksować się po ciężkiej pracy. W ramach relaksu odbyliśmy przepiękny spacer po ZOO, a następnie udaliśmy się do Wrocławskiego Parku Wodnego, gdzie oddaliśmy się mokrym uciechom.

Turniej badmintona w Nowogrodzie Bobrzańskim

2016-09-09

Reprezentacja UKS Golice wybrała się 18 czerwca do Nowogrodu Bobrzańskiego, gdzie wzięła udział we wspaniale zorganizowanym turnieju badmintonowym. Nasi uczniowie wspólnie z Panią Elą zagrali wiele wyczerpujących meczy, ale się opłaciło. Czteroosobowa ekipa wróciła z pięcioma trofeami. Gratulacje! 

Pokaz taneczny dla rodziców

2016-09-09

Dziewczęta, które brały udział w zajęciach tanecznych, prowadzonych na terenie naszej placówki. zaprosiły bliskich na pokaz zdobytych umiejętności. Zaprezentowały zgromadzonym kilka układów tanecznych, a następnie zebrały gromkie brawa.

"Przerwa na czytanie"

2016-09-09

17 czerwca w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie. Wszystkie klasy zebrały się na jednej z przerw na korytarzu szkolnym, by wziąć udział w akcji: „Przerwa na czytanie”. Każdy mógł wypożyczyć książkę w bibliotece szkolnej, a później w skupieniu i z zainteresowaniem poczytać. Miejmy nadzieję, że przerodzi się to w bardziej spontaniczną czynność wśród naszych uczniów…

Sprawdzian umiejętności dla chcących zdobyć kartę rowerową

2016-09-09

Każdy uczeń który ukończył 10 lat uzyskuje prawo do zdobycia karty rowerowej. W tym roku szkolnym nie było zbyt wielu takich uczniów. Zdarzyło się też, że do sprawdzianu praktycznego nie wszyscy zostali dopuszczeni, z uwagi na braki w wiadomościach teoretycznych. Osoby, które zaliczały część praktyczną poradziły sobie jednak doskonale i wszystkie zaliczyły elementy miasteczka ruchu drogowego i toru przeszkód. Gratulacje!

Festyn rodzinny "Czas miło płynie na rodzinnym festynie"

2016-09-09

W niedzielę 12 czerwca spotkaliśmy się na Festynie Rodzinnym pod hasłem  „Czas miło płynie na rodzinnym festynie”.  Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. Zastępca Burmistrza Słubic, Pan Roman Siemiński. Na przybyłych gości czekały występy uczniów Szkoły Podstawowej. W programie występów znalazły się piosenki, wiersze a także tańce – nie próżnowały nawet maluchy i dzielnie występowały przed sporą publicznością. Oprócz występów odbyły się konkursy – zadaniem dzieci było wykonanie stworka oraz namalowanie farbami w jaki sposób spędzają czas z rodziną. Ciekawym pomysłem okazała się także loteria fantowa – przez cały czas ustawiała się długa kolejka do baloników z losami. W każdej chwili można było także napić się lemoniady, skosztować ciasta czy kiełbaski z grilla. Na dzieci czekały także inne atrakcje – malowanie twarzy, szaleństwa na dmuchanym zamku czy też wóz strażacki.  W czasie trwania imprezy chętni mogli sprawdzić sobie poziom cukru we krwi oraz ciśnienie. Festyn udał się zatem znakomicie, pogoda dopisała , wszyscy wyszli zadowoleni  a my dziękujemy za obecność i pomoc. Do zobaczenia w przyszłym roku! Za wsparcie finansowe, pomoc w organizacji i nie tylko pragniemy podziękować: Burmistrzowi Słubic, Golice Wind Farm sp. z o.o., OSP Golice, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słubicach, Stowarzyszeniu JESTEŚMY RAZEM oraz wspaniale spisującym się rodzicom i absolwentom.

Sesja klasy III

2016-09-09

Uczniowie klasy III postanowili zrobić wyjątkowy prezent swojej wychowawczyni z okazji zakończenia klasy III. Z pomocą rodziców wykonali album ze wspomnieniami od przedszkola. Dodatkowo z Panią Elą udali się w plener i wykonali aktualne zdjęcia. Pani Angelika była zachwycona. 

Zajęcia plastyczne

2016-09-09

Przedszkolakowy piknik

2016-09-09

Warsztaty "Zdrowe żywienie"

2016-09-08

30 maja uczniowie klas IV i VI wzięli udział w warsztatach żywieniowych zorganizowanych w ramach projektu Powiatu Słubickiego pn. Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim. Dzieci nauczyły się tego dnia, jak ważna jest dobrze zbilansowana dieta i mogły pod okiem fachowca przygotować bardzo pożywne soki owocowo-warzywne.

Wycieczka do Czelina

2016-09-08

Wszyscy młodsi członkowie naszej społeczności pojechali 6 czerwca na ciekawą wycieczkę do Biogospodarstwa w Czelinie.  Dzieci były podekscytowane, gdy zwiedzały zagrody z reniferami, danielami, kozami, królikami i innymi ciekawymi zwierzątkami. Wiele z nich same mogły karmić. Po wspólnym posiłku odbyła się mega zabawa na lapońskim placu zabaw. Bardzo podobały się trudne tory przeszkód, linowa zjeżdżalnia, słuchanie opowiadań w wigwamie, konkurencje w łowieniu ryb, celowaniu piłkami i wyścigi zaprzęgów saneczkowych. Po wesołej zabawie wszyscy częstowali się wypiekanymi na bieżąco podpłomykami z dżemem. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo weseli wrócili do domu.

Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

2016-09-08

Finał Wojewódzki okazał się w tym roku zbyt trudny dla uczniów naszej szkoły. Chyba stres pokonał zawodników, bo każdy wypadł nieco poniżej oczekiwań. Pozwolił im zająć 16 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Wszyscy twierdzą, że w następnych latach nie da się wypaść gorzej, a czwartoklasiści już zabierają się do pracy…

Maraton zumby z okazji Dnia Dziecka

2016-09-01

Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował Maraton Zumby. Wszyscy zmobilizowali się, by przygotować najciekawsze układy taneczne. Jury miało duży problem z wyborem, bo wszystkie pokazy były wspaniałe. Wszystkim udzielił się taneczny nastrój i z każdą chwilą przybywało chętnych do tańca razem z występującą klasą. Na koniec tańczyła już cała sala gimnastyczna. To był ciekawy Dzień Dziecka na sportowo.

Dzień Mamy u przedszkolaków

2016-09-01

Konkurs policyjny "Bezpieczne wakacje z LUPO"

2016-09-01

Uczeń naszej szkoły - Michał Krawczyk wziął udział w powiatowym finale konkursu policyjnego „Bezpieczne wakacje z LUPO”. Tym razem jednak to przeciwnicy wykazali się większą wiedzą i uczniowie innych szkół będą reprezentować nasz powiat na finale wojewódzkim.

Sandra w Finale „TYMBARKA”

2016-09-01

Nasza najlepsza piłkarka w dniach 1-2 maja wraz ze swoją drużyną MUKS STILON Gorzów wzięła udział w finale krajowym Turnieju o Puchar Tymbarka z Podwórka na Stadion. Tym razem gorzowianki nie stanęły na podium.

Cyrk na kółkach

2016-09-01

21 maja na boisku szkolnym gościliśmy niezwykłych ludzi. Warsztaty cyrkowe poprowadzili słubiccy cyrkowcy. Projekt realizowany przez grupę cyrkową FUN-atycy, działającą przy SP 3 w Słubicach, bardzo spodobał się dzieciom, a także dorosłym, którzy licznie przybyli na spotkanie.

Trening z mistrzynią

2016-08-31

Na jednych z zajęć lekkoatletycznych uczniów SP Golice pojawił się Gość. Dzieci były nie lada podekscytowane, tym co miało się wydarzyć. Na treningu pojawiła się Małgorzata Krzyżan – wicemistrzyni świata weteranów w lekkoatletyce (rzut dyskiem). Zawodnicy mieli okazję wziąć udział we wspólnym treningu, uczyli się techniki rzutu dyskiem, ale także pozostałych rzutów. Wszyscy z wielką uwagą obserwowali prawidłowe rzuty mistrzyni i próbowali ją naśladować. Zajęcia wszystkich wprowadziły w doskonały nastrój i skończyły się zdecydowanie zbyt szybko…

Ciekawe zajęcia na języku angielskim w klasie pierwszej

2016-08-31

Wycieczka rowerami i Zefirem

2016-08-30

Starsze klasy podjęły spore wyzwanie. Postanowiły za namową Pani Eli wybrać się na wycieczkę rowerową z przerwą na rejs statkiem wycieczkowym Zefirem po   Odrze z Kostrzyna do Słubic. Trzeba było spiąć się mocno i zdążyć na czas do Kostrzyna, co nie do końca się udało ze względu na defekty niektórych rowerów. Załoga statku wykazała się dużą cierpliwością i poczekała na wszystkich, którzy mieli kłopoty na trasie. Rejs to fantastyczny kilkugodzinny relaks, piękne okoliczności przyrody, rozmowy z załogą i ZUMBA na pokładzie. Zrelaksowani uczestnicy z radością wsiedli w Słubicach na rowery i udali się do domów. Po drodze można było zaobserwować, jak dzieci wzajemnie się wspierają wymieniając się rowerami, by ulżyć osobom, które miały trudność z jazdą. Wycieczka była bardzo udana, choć męcząca.

XXXIX Powiatowy Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

2016-08-30

14 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zuzanna Zbrożek, Zuzanna Mierzejewska, Hubert Alicki i Jakub Staszak gościła w murach SP 3 w Słubicach. Cała drużyna spisała się świetnie i dzięki temu udało się zwyciężyć w klasyfikacji końcowej, choć indywidualnie nikt nie stanął na podium. LICZY SIĘ ZESPÓŁ!!! Gratulacje!

X Kunowicka Pętla

2016-05-25

13 maja reprezentacja uczniów SP Golice udała się do Kunowic, by - jak co roku - wziąć udział w zawodach rowerowych - Kunowicka Pętla. Cztery drużyny dzielnie walczyły na niełatwej trasie. Trzy z nich: młodsze dziewczynki (Lena Pawlak, Maja Mazurek i Nadia Stań), młodsi chłopcy (Mikołaj Stań, Konrad Wesoły i Piotr Krajewski) oraz chłopcy starsi (Oliwier Karczewski, Hubert Alicki i Mariusz Małyszek) zajęły trzecie miejsca, natomiast starsze dziewczynki (Zuzanna Mierzejewska, Sandra Szczerbin i Nikola Poddębniak) zajęły miejsce trzecie. Łączny czas wszystkich drużyn pozwolił naszym zająć drugie miejsce, tuż za gospodarzami.

Mistrzostwa Powiatu w Trójboju

2016-05-24

12 maja odbyły się w Słubicach Mistrzostwa Powiatu w Trójboju i Czwórboju. Z uwagi na brak uczniów druga opcja nam odpadła i na zawody udały się tylko drużyny dziewcząt i chłopców z klasy IV i młodszych. Zarówno jedni jak i drudzy startowali na miarę swoich możliwości, każdy starał się dać drużynie jak najwięcej punktów, osiągając we wszystkich konkurencjach możliwie wysokie wyniki. Dziewczęta zajęły w ten sposób miejsce 5, natomiast chłopcy znaleźli się o oczko niżej. Gratulacje!

Ciekawa lekcja języka angielskiego w klase IV

2016-05-24

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

2016-05-24

Uczniowie SP Golice bardzo lubią, podobnie jak większość dzieci, grać w piłkę nożną. I choć nie wychodzi im to po mistrzowsku, to turnieje piłki nożnej są najważniejsze w całym sportowym roku szkoły. Tym razem chłopcy nie sprostali rywalom, przegrywając wszystkie mecze dość wysoko i zajmując 7 miejsce, natomiast dziewczęta wygrały jeden mecz i przegrały dwa, jednak stosunkiem bramek zajęły drugie miejsce i awansowały do etapu rejonowego. Gratulacje!

Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce

2016-05-24

Mistrzostwa Powiatu w LA w wykonaniu uczniów SP Golice okazały się wyborne w wykonaniu uczniów klasy III. Najlepiej wypadli: Maria Pietrow i Piotr Krajewski, którzy wygrali po dwie z trzech konkurencji przygotowanych dla klas I-III (bieg na 400m i skok w dal). Wśród starszych uczniów drugie miejsce zajęła Sandra Szczerbin w rzucie piłeczką palantową, a trzecie Hubert Alicki w biegu na 1000m. Gratulacje!!!

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-maja

2016-05-24

Wycieczka na Kaszuby - dzień 5 - ostatni - Malbork, Szymbark

2016-05-22

Wycieczka na Kaszuby - dzień 4 - Gdańsk

2016-05-20

Wycieczka na Kaszuby - dzień 3 - SEAPARK, Gdynia, Sopot

2016-05-20

Wycieczka na Kaszuby - dzień 2 - ŁebaPark

2016-05-19

Wycieczka na Kaszuby - dzień 1 - Łeba - Słowiński Park Narodowy

2016-05-19

IV edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „Baśniolandia, kraina moich marzeń – w szkole”

2016-05-19

IV Edycja Gminnego Konkursu Plastycznego „Baśniolandia, kraina moich marzeń – w szkole” okazała dla pierwszaków z naszej szkoły bardzo szczęśliwa. Gdyż aż trzech uczniów otrzymało nagrody: Maja Walczak zajęła II miejsce, jej koledzy Karol Alicki i Kacper Bobkiewicz otrzymali wyróżnienia. Wręczenie nagród odbyło się 26.04.2016r. o godz. 13.00 w Bibliotece Publicznej Miasta Słubice, gdzie również zostały wyeksponowane nagrodzone prace. Oczywiście pierwszaki z wielką ochotą pojechały na wręczenie nagród. Każde dziecko w nagrodę otrzymało pamiątkowy dyplom, książkę, czekoladę i  kolorowego balona z logo biblioteki.

LICZ NA ZDROWIE

2016-04-24

Uczniowie klasy czwartej: Oliwier Karczewski, Karolina Smolińska i Jakub Grześkowiak wzięli udział w konkursie matematyczno-ekologiczno-sportowym pod nazwą LICZ NA ZDROWIE w Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań matematycznych o tematyce ekologicznej oraz na wykonywaniu prostych zadań ruchowych. Nasi uczniowie nie dość, że rozwiązywali zadania bardzo dobrze, to jeszcze świetnie poradzili sobie w stresujących ćwiczeniach (skoki na skakance, celność rzutów czy podbijanie piłeczki pingpongowej). Okazało się, że nie mieli sobie równych i z wynikiem 17 punktów pokonali kolejną szkołę – SP 3 różnicą 3 punktów. Gratulacje!

Dzień Ziemi w SP Golice

2016-04-22

"Ptasie trele"

2016-04-22

5 miejsce w Badmintonie Drużynowym Chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

2016-04-22

Reprezentacja SP Golice w składzie: Hubert Alicki, Jakub Staszak i Jakub Grześkowiak rozegrała Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi rozpoczęli od fazy grupowej, w której znaleźli się z drużyną z Bobrówka oraz gospodarzy, czyli Nowogrodu Bobrzańskiego. Pierwszy mecz okazał się najtrudniejszym tego dnia, bo miejscowi robili wszystko, by wygrać na swoim terenie. Hubert grał jak równy z równym z najlepszym, jak się później okazało, zawodnikiem turnieju, a i w deblu nasi chłopcy grali bardzo dobrze, jednak to nie wystarczyło, by ograć gospodarzy. Z Bobrówkiem za to poszło gładko i nasi pokonali rywala 3:0.  Wychodząc z drugiego miejsca w grupie musieli spotkać się w walce o półfinał z ekipą ze Świebodzina, z którą przegrali turniej rejonowy. Niestety rywale pokazali klasę i pokonali naszych 3:0. Pozostał więc mecz o 5 miejsce z SP Szprotawa. Choć mało było życia w naszych chłopakach (przecież chcieli zdobyć medal w tych zawodach), stanęli na wysokości zadania i ograli przeciwników 3:0. 5 miejsce nie jest może oszałamiające, szczególnie przy złotym medalu dziewcząt, jednak to jest piąta drużyna województwa, więc należą się chłopcom ogromne gratulacje!

Dziewczęta z SP Golice mistrzyniami województwa :-)

2016-04-20

12 kwietnia reprezentacja w składzie: Sandra Szczerbin, Nikola Poddębniak i Zuzanna Mierzejewska wzięła udział w Finale Wojewódzkim badmintona drużynowego. Na zawodach stawiło się 9 drużyn z całego województwa, które podzielone zostały na 3 grupy. Nasze trafiły na szkoły z Bobrówka oraz Bobrowic. Od początku wiadomo było, że drużyny zwyciężające pierwszą fazę znajdą się w strefie medalowej. Goliczanki ostro wzięły się więc do gry i pokonały dość gładko obu rywali. Radość nastała ogromna, gdyż sam fakt zdobycia medalu sprawił wszystkim wielką frajdę. Trzeba było rozpocząć walkę o jak najcenniejszy kruszec. Nasze rozluźniły się więc i koncertowo zagrały z faworyzowanymi dziewczynkami ze Świebodzina, z którymi przegrały zawody rejonowe. Szczególnie debla zagrały ŚWIETNIE, a to zawsze jest najważniejszy pojedynek w meczu drużynowym. Skończyło się wynikiem 3:2 dla Golic. Jako, że Świebodzin wygrał pierwszy mecz z trzecimi finalistkami - drużyną SP Zabór, ostatni mecz mógł wydawać się formalnością. Jednak walka o złoty medal trwała do ostatniej lotki. Radość nastała ogromna, gdyż dziewczyny udowodniły, że podium drugi rok z rzędu im się należy. Gwiazdą naszej drużyny była oczywiście Sandra Szczerbin, która w całych zawodach nie przegrała żadnego pojedynku. Ciekawostką jest teraz tylko fakt, czy w przyszłym roku zdołają obronić tytuł? 2/3 składu powtórzy się, więc szanse są, ale sport bywa nieprzewidywalny... Póki co cieszymy się bardzo!

Wycieczka do Słubic

2016-04-20

Przedstawienia teatralne Teatru ARTENES z Wrocławia: "Piotruś i Wilk" oraz "Przygody Tomka Sawyera" stały się przyczynkiem organizacji wycieczki do... Słubic. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Golicach, w dwóch grupach wybrali się, by obejrzeć ciekawe i pouczające spektakle. Jednak postanowiono wykorzystać wyjazd jeszcze bardziej edukacyjnie. Po edukacji polonistycznej przyszedł czas na przyrodniczą. Dzieciaki udały się więc do Stacji Hydrologiczno - Meteorologicznej im. Michała Kowalskiego w Słubicach (kto wiedział, że ma ona nadane imię?), gdzie bardzo miła Pani oprowadzała po ogródku meteorologicznym. Wiele ciekawostek usłyszeli uczestnicy, między innymi dowiedzieli się tego, że stacja jest prawie całkowicie zinformatyzowana, jednak bez obsługi człowieka się nie obędzie. Później wszyscy udali się do Stacji Uzdatniania Wody i Oczyszczalni Ścieków dla Miasta i Gminy Słubice. Tam wycieczkowicze usłyszeli jak wygląda proces uzdatniania wody do takiej postaci, którą można spożywać bezpośrednio "z kranu" i o wyższości tej wody nad butelkowaną oraz co dzieje się z wyprodukowanymi później ściekami, by można je było wpuścić z powrotem do obiegu wody w przyrodzie. Starsi uczniowie, którzy wcześniej obejrzeli swój spektakl w międzyczasie udali się jeszcze do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym zaczerpnęli edukacji artystycznej. Najpierw nagrywali repertuar na płytę pod okiem Pana Piotra Tamborskiego, który omówił cały proces powstawania profesjonalnej muzyki. Kolejnym etapem była wizyta w Galerii OKNO i spotkanie z jej kuratorem Panią Anną Panek-Kusz. Szóstaki i czwartaki obejrzeli wystawę niemieckiej artystki Ute Lindner pt. "Czy jestem jeszcze w swoim domu", a następnie dowiedzieli się, na czym polega praca w ciemni. Na zakończenie mogli zrobić sobie jeszcze zdjęcia klasowe w prawdziwym studio fotograficznym. Dzień był pełen wrażeń i wydaje się, że nie zastąpi go cały tydzień spędzony w ławce szkolnej...

Sandra najlepsza strzelczyni!

2016-04-20

W Golicach i okolicy powszechnie już wiadomo, że Sandra z klasy czwartej świetnie gra w piłkę nożną i od prawie dwóch lat  reprezentuje Stilon Gorzów. Tym razem uczestniczyła w finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na stadion" o puchar TYMBARKU w Babimoście 4 kwietnia. Nasza zawodniczka grająca na pozycji napastnika strzeliła w tym turnieju 21 bramek i została najlepszą snajperką, otrzymując piękną statuetkę. Jej drużyna wygrała cały turniej w kategorii U-12, więc Sandra będzie miała okazję ponownie zdobyć trofeum, tym razem w finale ogólnopolskim. Jeśli Stilon dostanie się do finału, wówczas zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie. Życzymy powodzenia!

Sprawdzian szóstoklasisty

2016-04-20

5 kwietnia szósta klasa pisała prawdopodobnie ostatni w historii sprawdzian szóstoklasisty. Cała szóstka stawiła się już po ósmej, by poczynić ostatnie przygotowania. Dla rozluźnienia atmosfery mama Wiktorii wykonała kilka fotek, a następnie uczniowie udali się do sekretariatu, by sprawdzić "szczelność" zestawów. Po losowaniu ławek i ostatnich instrukcjach komisji uczniowie rozpoczęli część matematyczno-polonistyczną. Podobno łatwo nie było, ale kto by się zbyt długo nad tym zastanawiał, jak mamy przygotowały przepyszne gofry z owocami i bitą śmietaną. Po przerwie kolejne losowanie i test z języka niemieckiego. Wyniki pod koniec maja, dobrze byłoby, gdyby ostatni test wypadł jak najlepiej...

Zajęcia plastyczne

2016-04-20

Takie oto prace wykonali młodsi uczniowie podczas zajęć plastycznych pod okiem pani Joanny Żak.

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wiersze Świerszcza"

2016-04-20

21 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Lena Pawlak, Maja Mazurek i Maria Pietrow brała udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod nazwą: „Wiersze Świerszcza” zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach. Dziewczęta starały się bardzo, ćwiczyły swoją dykcję i wygłaszanie wierszy z odpowiednią intonacją.  Konkurencja była duża, przeszkadzała trema, a mimo to Marysi i Mai udało się zdobyć wyróżnienie. Gratulujemy!

Powiatanie wiosny

2016-04-20

Tradycją naszej szkoły stało się już kolejny raz powitanie wiosny na sportowo. Samorząd Uczniowski zachęcał wszystkich do ubrania się na zielono na cześć „pani wiosny” Po zakończonych lekcjach wybraliśmy się na podchody. Bardzo spodobała się wszystkim ta zabawa w przygotowywanie, ukrywanie zabawnych zadań i szyfrowanie trasy oraz tropienie, wyszukiwanie i rozwiązywanie ukrytych zagadek. Przy okazji poszukujemy zwiastunów wiosny, no i przede wszystkim ruszamy się, bo przecież jesteśmy szkołą promującą zdrowie. Było tak ciekawie i wesoło, że po przebyciu kilkukilometrowej trasy, nikt nie marudził, że jest zmęczony.

Decoupage wielkanocny

2016-04-20

Gry i zabawy podwórkowe

2016-04-20

Babimost Open 2016

2016-03-29

4-5 marca zawodnicy UKS GOLICE tradycyjnie wzięli udział w turnieju badmintona BABIMOST OPEN. Pierwszego dnia początek zawodów grali zawodnicy ze szkół podstawowych i gimnazjów. Do fazy finałowej, która rozgrywana była już w sobotę dostała się w tym roku chyba najmniejsza grupka naszych. Tylko Piotr Żak, Sandra Szczerbin i Hubert Alicki rozgrywali swe pojedynki w fazie pucharowej i tym razem żadnemu z nich nie udało się sięgnąć po medal tej imprezy (Piotr i Hubert 4 miejsca, Sandra - 5). Wówczas sprawy w swoje ręce musiała wziąć Pani Prezes... Elżbieta Mierzejewska wzięła rakietę w garść i przegrywając jedynie z liderką tabel amatorskich w Polsce i mistrzynią Polski w kategorii wiekowej - Justyną Grzybek - sięgnęła po srebrny medal. Bardzo przyjemnie gra się w Babimoście, pewnie za rok znowu pojedziemy...

Drużyny golickich badmintonistów w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży!

2016-03-22

W dniach 16-17 marca reprezentacje dziewcząt (Sandra Szczerbin, Nikola Poddębniak i Zuzanna Mierzejewska) i chłopców (Hubert Alicki, Jakub Staszak i Jakub Grześkowiak) Szkoły Podstawowej w Golicach wzięły udział w turnieju rejonowym w badmintonie drużynowym. Obie awansowały do finału wojewódzkiego Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, jednak nie wszyscy mieli tak samo łatwo... Dziewczęta drogę do finału miały chyba łatwiejszą, albo też reprezentują jako drużyna nieco wyższy poziom od chłopców i one do finału turnieju dotarły bez większych problemów. Dopiero w finale "zderzyły się" z PSP 7 Świebodzin i przegrały 3:1. Najlepszą zawodniczką indywidualnie została Sandra, która wszystkie mecze singlowe wygrała. Chłopcy natomiast już w fazie grupowej trafili na PSP 7 Świebodzin i po ograniu SP Kunowice wyszli z drugiego miejsca w grupie. Tam trafili na zwycięzców grupy drugiej w półfinale. O finał musieli więc stoczyć bardzo zacięty pojedynek z SP Sulęcin. Pierwsze pojedynki singlowe przyniosły wynik 1:1, później były ogromne emocje w deblu, który na szczęście nasi, po sporych kłopotach, wygrali. Ogromne brawa należą się Hubertowi Alickiemu, który wspiął się na wyżyny możliwości i wygrał swój drugi singiel po wielu trudnych i długich wymianach. Chłopcy z Golic spotkali się - podobnie jak dziewczęta - w finale z PSP 7 Świebodzin i podobnie jak koleżanki nie dali jednak rady uczniom "bardziej badmintonowej" szkoły. Czekamy teraz, jak nasi spiszą się w finałach, które w połowie kwietnia odbędą się w Nowogrodzie Bobrzańskim i Babimoście.

Powiatowy Turniej Badmintona Dziewcząt i Chłopców

2016-03-22

Dzień po koszykówce, także w Kunowicach, odbył się Powiatowy Turniej Badmintona Drużynowego Dziewcząt i Chłopców. Tym razem stawiły się do udziału reprezentacje gospodarzy oraz SP Golice, a także jedna drużyna gimnazjalna – „dwójka” ze Słubic. Na zawodach golicka ekipa nie miała sobie równych i pewnie awansowała z pierwszego miejsca do etapu rejonowego. Gratulacje!

Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców

2016-03-22

Uczniowie SP Golice wzięli udział w Powiatowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców. Jedni i drudzy walczyli dzielnie z SP Rzepin w półfinale, tym razem mieli jeszcze kłopoty. Zgodnie jednak wszyscy przyznali, że w przyszłym roku łatwo nie oddadzą skóry. Jako że większość koszykarzy była z czwartej klasy, będzie okazja na rewanż. Czekamy więc na wynik.

Maskotki pierwszaków

2016-03-22

Spotkanie ze strażakami

2016-03-22

Uczniowie klas III-VI spotkali się z panami strażakami z OSP Golice. Druhowie Dawid i Artur opowiadali o pracy strażaka, o sprzęcie który wykorzystują do akcji oraz o organizacji Ochotniczych straży Pożarnych. Na zakończenie odbył się test wiadomości, który wyłonił trzyosobową reprezentację na Gminny Konkurs Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom”. Zakwalifikowali się: Wiktoria Fink, Michał Krawczyk i Krzysztof Kisielewicz – wszyscy z klasy VI. Gratulacje!

Dzień Pizzy w klasie 4

2016-03-22

Dzieci uwielbiają ciekawe i aktywizujące lekcje, a jeśli do tego dochodzi jedzenie pizzy, to już  można mówić o miłości i nieprzespanej dzień wcześniej nocy. A to wszystko za sprawą tematyki rozdziału 5 z języka angielskiego, w którym uczyliśmy się o różnych smakach świata, odwiedzając m.in. Meksyk, Indie czy Włochy. Postanowiliśmy zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i własnoręcznie przygotować pizzę, rozmawiając tylko po angielsku!