Środa, 26 czerwca 2019
email:
swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać newsletter

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1

2015-04-09

Dnia 20 marca 2015 r. w Gimnazjum nr 1 odbył się Dzień Otwarty.

Warsztaty z Radiem Zachód

2014-12-07

6 grudnia młodzież uczestniczyła w atrakcyjnych warsztatach dziennikarskich w siedzibie Radia Zachód w Zielonej Górze.

Dzień Bez Papierosa w Gimnazjum nr 1

2014-12-07

W dniu 25.11.2014 w naszym Gimnazjum odbył się Dzień Bez Papierosa.

Ochrona upraw kukurydzy

2014-09-28

Odszkodowania dla rolników za szkody w uprawach rolnych wypłacają koła łowieckie. Często są to kwoty sięgające setek tysięcy złotych. Redukcja liczebności niektórych gatunków zwierząt (jelenie, sarny i dziki) to konieczność. Urządzenia łowieckie służące do wykonywania polowania są niezbędne do prawidłowej selekcji osobniczej oraz zapewniają oddanie bezpiecznego strzału. Uczniowie naszej szkoły raz jeszcze wybrali się na teren Nadleśnictwa Rzepin, obwód łowiecki nr 78 w celu ustawienia i naprawy kilku zwyżek, które posłużą lokalnym myśliwym do ochrony upraw kukurydzy przed jeszcze większymi szkodami.

Remont ambon

2014-09-28

Kolejny wyjazd za nami. Tym razem wykonaliśmy remont dwóch ambon, które posłużą myśliwym do ochrony upraw rolnych (głównie kukurydzy) przed szkodami wyrządzonymi przez dziki i jelenie. Urządzenia zlokalizowane są w obwodzie łowieckim nr 78 dzierżawionym przez Koło Łowieckie "DROP" na terenie Nadleśnictwa Rzepin.

Gospodarka łowiecka jako forma ochrony przyrody

2014-09-15

Korzystając z pogodnego, niedzielnego przedpołudnia, uczniowie naszej szkoły postanowili wybrać się na teren Nadleśnictwa Rzepin (obwód łowiecki nr 78) w celu naprawy urządzeń łowieckich, służących do wykonywania polowania.

10 lat Polski w UE

2014-05-15

W czwartek 8 maja o godzinie 13.00 w SMOKU, w Małej Galerii odbyło się otwarcie wystawy pt. „10 lat Polski w UE”.

Bajkowe Otrzęsiny

2013-10-08

4 października 2013r. w Gimnazjum nr 1 odbyły się "Bajkowe Otrzęsiny".

Nastolatki gotują i dekorują

2013-06-13

Warsztaty kulinarne dla gimnazjalistów "Nastolatki gotują i dekorują"

Europa bez granic

2013-05-20

W czwartek 9 maja o godzinie 13.00 w SMOKU, odbyło się w Małej Galerii otwarcie wystawy pt. „Europa bez granic”.
Wystawa została przygotowana wspólnie przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Słubicach oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.
Uczniowie w swoich pracach starali się przedstawić najpiękniejsze zabytki, budowle i pomniki krajów należących do Unii Europejskiej. Na kilku pracach znalazło się kilka budowli charakterystycznych dla poszczególnych stolic np. Wieża Eiffla w Paryżu czy Koloseum w Rzymie. Prace zostały wykonane różną techniką . Możemy zobaczyć rysunki wykonane ołówkiem, kredkami jak i farbami przez młodzież w wieku od 12 do 18 lat.
Na otarcie wystawy przebyli uczniowie obu szkół wraz ze swoimi opiekunami, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach, oraz przedszkolaki. Byli również zaproszeni goście. Prace podobały się zwiedzającym. Wszystkich którzy jeszcze nie widzieli naszej wystawy zapraszamy do Małej Galerii. Wystawa będzie czynna do 27 maja 2013r.

DZIEŃ ZIEMII w Gimnazjum nr 1

2013-05-05

Dnia 26 kwietnia 2013 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi” organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA.

Egzamin gimnazjalny 2013

2013-04-23

Za nami pierwszy dzień egzaminu.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

2013-04-17

W piątek, 12 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Słubicach, odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W rywalizacji udział wzięło 19 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Dominik Kosiński z Gimnazjum nr 2 w Słubicach. Uczeń naszej szkoły Szymon Grontkowski zajął III miejsce.

Wycieczka do Gorzowa Wlkp.

2013-04-02

Dnia 11 lutego 2013r młodzież klasy IIb i klasy Ia naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce integracyjno-edukacyjnej do Gorzowa Wlkp. Program wycieczki obejmował: pobyt w Centrum Sportowo Rehabilitacyjnym Słowianka, wizytę w Miejskim Ośrodku Sztuki oraz seans filmowy w kinie Helios.

Warsztaty z Radiem Zachód

2012-11-29

24 listopada młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w atrakcyjnych warsztatach dziennikarskich w siedzibie Radia Zachód w Zielonej Górze.

Młodzieżowa Siatkarska Liga Mistrzów

2012-11-29

UKS „ SERWIS ” przy Gimnazjum nr 1 w Słubicach na przełomie października i listopada 2012 roku był organizatorem turnieju piłki siatkowej o nazwie „Młodzieżowa Siatkarska Liga Mistrzów”

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2012-11-11

W piątek (09.11.12.) uczniowie gimnazjum świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gimnazjaliści w Urzędzie Miejskim

2012-03-11

6 marca uczniowie klas trzecich z Gimnazjum nr 1 im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Słubicach mieli okazję odwiedzić Urząd Miejski w Słubicach.

Dzień chłopaka w łowisku

2011-10-04

30 września 2011 - remont urządzeń łowieckich

Lasy to życie - chrońmy je

2011-09-20

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątania Świata. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było "Lasy to życie - chrońmy je."
Chętnych nie musieliśmy długo szukać. Pomimo pięknej, słonecznej pogody za oknem, udało się nam skutecznie dobrnąć do końca lekcji, choć trzeba przyznać, nie było łatwo. Po szybkim obiadku, ruszyliśmy w stronę Nowego Lubusza. Miejsce to wytypowane zostało nie bez powodu. Położony w bezpośrednim sąsiedztwie Słubic, niezwykle cenny przyrodniczo Rezerwat Łęgi, to obszar chroniony siecią Natura 2000. Spodziewaliśmy się miłego spaceru w "pięknych okolicznościach przyrody", po dotarciu na miejsce miny nam jednak zrzedły. Okazało się, że bezmyślność niektórych słubiczan przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Przez dwie godziny pracy zebraliśmy całą, dość okazałych rozmiarów przyczepkę śmieci. Na szczęście w akcję włączyli się myśliwi z Koła Łowieckiego DROP, którzy zabezpieczyli akcję od strony logistycznej. Bez ich pomocy zebrana przez nas góra śmieci nadal szpeciłaby krajobraz tej pięknej okolicy. Za rok najprawdopodobniej wrócimy w to samo miejsce, mając nadzieję, że tym razem czas spędzimy na podziwianiu jakże malowniczej "bagiennej" fauny i flory.

Patryk Bagnerowski IIB

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

2011-05-13

9 maja 2011r. w Gimnazjum nr 1 odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy.

Podróż do przeszłości

2011-05-06

5 maja 2011 r. w naszej szkole odbyło się krótkie przedstawienie, z okazji obchodów kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali krótką historię, podczas której widzowie przenieśli się w czasy ostatniego króla Polski- Stanisława Augusta Poniatowskiego, za panowania którego uchwalono pierwszą konstytucję.
Nad całością, czyli realizacją scenariusza, przygotowaniem scenografii i muzyki czuwał uczeń klasy III – Patryk Koblischke.
Opiekun: Monika Cieszyńska

Konkurs na mistrz języka polskiego

2011-05-05

W czwartek 28.04.2011r. odbył się drugi etap konkursu polonistycznego „MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO”. W pierwszym etapie – kwalifikacyjnym wzięło udział ponad trzydzieścioro uczniów, wśród których wyłoniono najlepszą dziesiątkę. Ta dziesiątka walczyła o tytuł MISTRZA JĘZYKA POLSKIEGO biorąc udział w turnieju „1z 10”.

Tytuł mistrza uzyskała Natalia Maciejewska z klasy I c.
Drugie miejsce zajął Rafał Babiak z klasy II b, a trzecie Patryk Koblischke z klasy III d.

Z wizytą w Muzeum Bociana Białego w Kłopocie

2011-05-01

Przed wyjazdem na długi majowy weekend postanowiliśmy odwiedzić jedno z bardziej urokliwych miejsc w naszym powiecie – Muzeum Bociana Białego w Kłopocie. Na miejscu zaopiekowali się nami pracownicy Muzeum i Krzesińskiego Parku Krajobrazowego. Nasza wizyta rozpoczęła się od wykładu na temat biologii bociana białego. Podczas rozmowy wyniknęła burzliwa dyskusja na temat form i metod ochrony przyrody. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że bociany zjadają żaby sporadycznie, ich gniazda osiągają wagę ponad jednej tony, a tak w ogóle co piąty bocian jest Polakiem. Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie Muzeum, w którym zgromadzono imponującą liczbę eksponatów, zdjęć i plansz edukacyjnych. Spacerując po Kłopocie wraz z pracownikami Parku Krajobrazowego przeliczyliśmy wszystkie zajęte przez bociany gniazda, niestety, jak pokazują badania, liczebność bociana białego wykazuje tendencję spadkową i to nie tylko w Kłopocie, ale w skali całej Europy. Bez wątpienia najdłużej w naszej pamięci pozostanie ekscytująca wspinaczka na kilkunastometrową wieżę obserwacyjną, z której mogliśmy podziwiać piękno Krzesińskiego Parku Krajobrazowego oraz bocianiej wioski.
Agata Dobosz

Wiosenne porządki w łowisku

2011-04-12

Sól jest makroelementem o ogromnym znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania organizmów. Mimo to wykładanie soli w łowisku budzi tyle samo kontrowersji co zimowe dokarmianie. Pewne jest jednak, że lizawki poprawiają warunki bytowe zwierzyny w przekształconym przez człowieka środowisku. Te komponenty diety decydują m.in. o prawidłowym funkcjonowaniu takich procesów życiowych jak reprodukcja, rozwój płodu, wzrost, jakość poroża, działanie mechanizmów odpornościowych oraz wiele innych. Nie zważając na wietrzną pogodę udaliśmy się na teren Nadleśnictwa Rzepin w celu sprawdzenia stanu technicznego lizawek i wyłożenia soli.
Tomek Ziębiec

Dzień Talentów w Gimnazjum nr 1

2011-03-27

Obecny rok szkolny został ogłoszony Rokiem Odkrywania Talentów. Część szkół, placówek oświatowych i innych instytucji już zgłosiła się do akcji Szkoły Odkrywców Talentów oraz Miejsca Odkrywania Talentów, w tym Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca, stał się Dniem Talentów. Rano, w Gimnazjum nr 1, odbył się apel, na którym finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych odsłonili na murach szkoły tabliczkę z nadanym tytułem ,,Szkoły Odkrywców Talentów”. Po apelu, zamiast lekcji odbywały się zajęcia artystyczne, warsztaty lub ciekawe wykłady, np.: ,,Warsztat robienia biżuterii”, ,,Wyszywam motywy – bo lubię’’, ,,Rzeźba w korze’’, ,,Jak oni śpiewają’’, ,,Wiosenne kwiaty – origami’’, ,,Mam talent sportowy’’, ,,Graffiti’’, ,,Moja fascynacja piłką nożną’’ i wiele innych…
Urozmaiceniem była darmowa wata cukrowa rozdawana w holu szkoły.
Uzyskany tytuł ,,Szkoły Odkrywców Talentów’’ jest dowodem na to, że Gimnazjum nr 1 tworzy odpowiednie warunki do nauki i rozwijania talentów.
Agata Dobosz

Pierwszoklasiści w łowisku

2011-03-13

Pierwszy wiosenny, jeszcze niekalendarzowy, weekend postanowiliśmy spędzić na terenie Nadleśnictwa Cybinka. Na miejscu wykonaliśmy kilka lizawek skrzynkowych, które uzupełniliśmy solą. Wzbogaci ona dietę zwierząt w niezbędne do prawidłowego rozwoju mikro- i makroelementy. Poprawiony został również dach paśnika.
Na zagospodarowanym przez nas terenie widoczne były ślady częstego bytowania zwierzyny w okresie zimowym. Kolejny wyjazd w łowisko poświęcony będzie wiosennym porządkom - zebraniu resztek zalegającej karmy i zwapnowaniu paśnika.
Arek Kucharczyk

Spotkanie z poetą

2011-01-27

25 stycznia 2011 r. gościliśmy w naszej szkole poetę regionu słubickiego, byłego pedagoga, wybitnego trenera, sportowca , obecnie Przewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Piotra Kiedrowicza.

Zima zaskakuje drogowców, nie gimnazjalistów

2010-12-11

Duża pokrywa śnieżna znacznie utrudnia dostęp zwierzętom dziko żyjącym do pożywienia. Koła łowieckie i przedstawiciele Lasów Państwowych w okresie tym wykładają karmę w specjalnie przeznaczanych do tego miejscach (paśniki, buchtowiska, pasy zaporowe). Uczniowie naszej szkoły również stanęli na wysokości zadania i wywieźli wcześniej zgromadzone żołędzie, ziarna zbóż i suchy chleb. Dodatkowo przygotowali słupy pod lizawki, które po dokończeniu będą służyć zwierzętom w uzupełnianiu soli mineralnych. Kolejna wyprawa wkrótce, dokończymy lizawki, uzupełnimy w nich sól, a do paśnika wyłożymy siano lub snopówkę.
Agata Urbaniak

SMERFIENIE

2010-12-08

Dnia 01.10.2010r. w Gimnazjum nr1 w Słubicach odbyło się przyjęcie uczniów klas pierwszych pod nazwą „Smerfienie”.

Otwarcie Orlika przy Gimnazjum nr 1 i Szkole Podstawowej nr 1

2010-11-22

17 listopada 2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie boisk w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" przy Gimnazjum nr 1 i Szkole Podstawowej nr 1 Słubicach

Konkurs Przyrodniczo - Łowiecki o Nagrodę im. Włodzimierza Korsaka

2010-11-22

Ruszyła VI edycja Konkursu Przyrodniczo - Łowieckiego o Nagrodę im. Włodzimierza Korsaka. Organizatorami tegorocznych eliminacji są Okręgowa Rada Łowiecka Polskiego Związku Łowieckiego w Gorzowie Wielkopolskim, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie oraz Lubuski Kurator Oświaty w Gorzowie Wlkp.
Reprezentacja gimnazjum im Z. Imbierowicza po serii interesujących wykładów wzbogaconych prezentacjami multimedialnymi udała się na teren Nadleśnictwa Cybinka, aby sprawdzić, czy łowiecka teoria pokrywa się z praktyką. Pod lupę wzięto obwód łowiecki dzierżawiony przez Koło Łowieckie SOKÓŁ w Krośnie Odrzańskim. Na terenie łowiska pojawiły się liczne okazje do zapoznania się z różnego typu urządzeniami łowieckimi służącymi nie tylko do wykonywania polowania, ale przede wszystkim do wykładania karmy dla zwierzyny. Obserwacja pozostawionych na miejscu śladów dowiodła, że zarówno lizawki, buchtowiska, pasy zaporowe, jak i paśniki cieszą się wśród dziko żyjących zwierząt wielką popularnością.
Szybko zmieniająca się pogoda daje szanse na rychłe opady śniegu, zatem kolejna lekcja w terenie dotyczyła będzie tego, jak, czym i po co dokarmiać zwierzynę. Na miękkim, białym puchu doskonale widać ślady leśnych mieszkańców. Podążając ich tropami można odkryć wiele leśnych tajemnic. A więc... do następnego spotkania.

Szkolne Koło Przyrodnicze

2010-11-11

Pomimo deszczowego i wietrznego popołudnia członkowie Szkolnego Koła Przyrodniczego udali się na kolejną myśliwską wyprawę. Tym razem uczniowie poznawali metody zagospodarowania polnych obwodów łowieckich. Przemieszczając się od remizy do remizy wykładali karmę dla bażantów w specjalnie przygotowanych do tego celu posypach.
W polach uprawnych i na łąkach baza pokarmowa dla bażantów występuje podczas okresu wegetacji na ogół w nadmiarze. Jedynym mankamentem dla żyjących tam kuraków może być małe zróżnicowanie upraw, zwłaszcza na terenach z wielkołanową gospodarką rolną. Jednak po zbiorach plonów i jesiennych orkach pola takie stają się praktycznie pozbawione pokarmu dla zwierząt, a pozostałości roślin na miedzach i pobrzeżach rowów oraz dróg sprawiają, że istniejąca baza pokarmowa w okresie jesieni, zimy i przedwiośnia jest bardzo uboga.
Dokarmianie zwierzyny w polach dotyczy głównie kuropatw, bażantów, zajęcy i saren. Kuropatwy i bażanty dokarmiać można karmą treściwą w postaci: ziaren zbóż (pszenicy, jęczmienia i prosa), kukurydzą, nasionami drzew i krzewów (dzikiej róży, jarzębiny, tarniny) oraz ziół i chwastów. Bażanty dokarmiać można w posypach stanowiących jednospadowy daszek, umocowany na palikach o wysokości od 0,25 do 1,0 metra nad powierzchnią ziemi, zabezpieczających karmę przed opadami śniegu i deszczu.

Szkolne Koło Przyrodnicze

2010-10-13

Korzystając z pięknego jesiennego popołudnia członkowie Szkolnego Koła Przyrodniczego udali się na swoją pierwszą myśliwską przygodę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć urządzenia służące do dokarmiania zwierzyny, jak i do wykonywania polowania. W pięknej, złoto-czerwonej scenerii słuchali opowieści o lesie i jego wielkich zwolennikach - myśliwych.
Mało kto wie, że łowiectwo nie polega wyłącznie na polowaniu. Istotą łowiectwa jest bowiem zachowanie zasobów przyrody umożliwiające ich zrównoważone użytkowanie, co wynika nie tylko z obowiązującego prawa, ale również z powszechnego przekonania przyjętego wśród ludzi zajmujących się tą problematyką. Jako podstawowy cel współczesnego łowiectwa należy zatem uznać zachowanie wszystkich rodzimych gatunków zwierząt. Z praw ekologii wynika, że prawidłowo funkcjonujący zespół gatunków obejmujący zarówno gatunki liczne jak i bardzo rzadkie, powinien być silnie zróżnicowany, gdyż dopiero wówczas można się spodziewać naturalnego funkcjonowania populacji umożliwiającego ich eksploatację, realizowaną w ramach myślistwa.

Otwarcie Szkolnego Centrum Sportowo-Edukacyjnego

2010-09-20

1 września 2010r. uroczyście otwarto Szkolne Centrum Sportowo – Edukacyjne.
Kompleks został wybudowany przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Z budżetu gminy Słubice zainwestowano w obiekt niecałe 3 miliony złotych. Wsparcie z Unii Europejskiej wyniosło prawie 3,5 miliona.
W ramach inwestycji powstały:
- wielofunkcyjna hala sportowa o powierzchni 1059 m2,
- sala korekcyjna o powierzchni 350 m2,
- szatnie, sanitariaty, pokoje nauczycielskie oraz pomieszczenia gospodarcze - 320 m2.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

2010-05-10

W dniu 6 maja 2010 roku odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Przybyło 18 uczniów wraz z opiekunami. Tworzyli oni trzyosobowe drużyny z 6 szkół gimnazjalnych naszego powiatu : Cybinki, Rzepina, Górzycy, Kowalowa i Słubic.

Rekolekcje 2010

2010-04-11

W dniach 29-31 marca 2010 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje prowadził ks. Paweł Terzyk, wikariusz z Dobiegniewa.

Dzień Otwarty 2009

2009-04-15

Dzień Otwarty w Gimnazjum nr 1 - 8 kwietnia 2009 r.

Dzień Patrona 2008

2008-06-16

Dnia 5 czerwca 2008r. w naszej szkole odbył się Dzień Patrona.

Dzień Otwarty 2008

2008-04-10

Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1
4 kwietnia 2008r.

Zawody lekkoatletyczne w Górzycy

2007-11-02

Dnia 06.10.2007r. na obiektach Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy odbyły się pierwsze otwarte mistrzostwa Gminy Górzyca w lekkiej atletyce. W zawodach tych brali udział także nasi uczniowie.

Jessienne spotkania z sadem

2007-10-03

Jesienne spotkania z sadem w Stacji Terenowej Lubuskiego Klubu Przyrodników.

Wycieczka do Lebus.

2007-09-27

Integracja z młodzieżą niemiecką podczas Zielonej Szkoły w Lebus

Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego

2007-09-27

Zwiedzamy Wielkopolski Park Narodowy i jego okolice

Sprzątanie jeziora w Starych Biskupicach

2007-06-04

Dnia 2 czerwca 2007 r. braliśmy udział w sprzątaniu terenu wokół jeziora w Starych Biskupicach. Po sprzątaniu można było upiec kiełbaskę nad ogniskiem. Na zakończenie uczestniczyliśmy w odsłonięciu pomnika przyrody.

Dzień Otwarty

2007-05-11

Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1