Burmistrz Słubic ogłasza rekrutację na rok szkolny 2023/2024.

Wszystkie informacje i dokumenty dostępne w zakładce INFORMACJE.

W dniu 12 października w auli Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się niezwykła uroczystość z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Na tę okoliczność Burmistrz Słubic zaprosił wszystkich pracowników szkół podstawowych, przedszkoli samorządowych oraz żłobka.

Uroczystość rozpoczęła się krótkometrażowym filmem-sondą zrealizowaną przez naszą telewizję HTS Słubice. Tematem przewodnim była oczywiście szkoła i nauczyciele.

Uczniowie, przypadkowi przechodnie chętnie, szczerze i bardzo entuzjastycznie wypowiadali się w tym temacie, opowiadając o swoich nauczycielach, szkolnych relacjach i wspomnieniach z tym związanych.

Po emisji filmu głos zabrał gospodarz uroczystości Burmistrz Słubic Pan Mariusz Olejniczak. Złożył wszystkim zebranym gościom najserdeczniejsze życzenia, dziękując za trud i ogrom pracy włożony w edukację, wychowanie i opiekę naszych dzieci.

Głos zabrała również zaproszona na uroczystość Pani Weronika Bursztynowicz Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słubicach.

Po życzeniach na scenie pojawiła się artystyczna gwiazda wieczoru - Stanisław Sojka z zespołem, który w sposób niezwykle hipnotyzujący zaczarował widownię, śpiewając utwory, które były wzruszające i poruszające, ale również wesołe i zabawne. Artysta między utworami opowiadał różne anegdoty nawiązując w ten sposób kontakt z publicznością.

 Po części artystycznej na gości czekał mini poczęstunek w foyer auli Collegium Polonicum.

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

Z głębokim żalem i niepowetowanym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszej Pani dyrektor Jolanty Skręty,

długoletniego dyrektora Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach.

Nasze środowisko oświaty straciło wspaniałego i wyjątkowego mentora, przewodnika i nauczyciela, szefa i nad wyraz empatycznego człowieka.

Ta niespodziewana strata jest dla nas - pracowników ZAO ogromnym wstrząsem, z którego płynie żal i głęboki smutek.

Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci Naszej drogiej Pani dyrektor, składamy kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym.

~pracownicy Zespołu Administracyjnego Oświaty

Praktyczny kurs warsztatowy z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkoli.

O granty w nowym Programie Erasmus+ 2021-2027 w sektorze „Edukacja szkolna” mogą ubiegać się wszystkie typy placówek: od przedszkoli do szkół ponadpodstawowych, zarówno publiczne, jak i niepubliczne. W Programie na lata 2021-2027 dopuszczone zostały placówki prowadzone nie tylko przez jednostki samorządu terytorialnego czy organizacje non-profit, ale również przez spółki cywilne i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą!

Warunkiem otrzymania dotacji jest poprawne i terminowe złożenie wniosku do programu. Formularz zgłoszeniowy może wypełnić dyrektor szkoły lub inna odpowiedzialna osoba

Więcej informacji o programie ERASMUS+: www.szkolenia-erasmus.org

Szkoła lub przedszkole może pozyskać fundusze na:

 • Zagraniczne kursy i szkolenia dla kadry
 • Obserwację pracy w partnerskiej placówce (job shadowing)
 • Prowadzenie zajęć dydaktycznych za granicą (teaching assignment)
 • Zaproszenie ekspertów z zagranicznych placówek
 • Krótko- lub długoterminowe wyjazdy uczniów w celu uczenia się za granicą
 • Wymiany grup uczniów

UWAGA! Najbliższe nabory wniosków dla szkół:
AKCJA 1: Mobilność edukacyjna
TERMIN NABORU: 1 kwartał 2023 r
AKCJA 2: Partnerstwa na małą skalę; Partnerstwa w zakresie współpracy
TERMIN NABORU: 1 kwartał 2023 r

TERMIN WARSZTATÓW MODUŁOWYCH ONLINE:
Data szkolenia: 17.10 - 27.10.2022 r.
Temat: Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ 2021-2027 oraz moduł dodatkowy WNIOSEK KA220-SCH - Partnerstwa w zakresie współpracy

Zapisy tutaj: www.szkolenia-erasmus.org/sektor/edukacja-szkoln

Podczas warsztatów dowiesz się:

 • Jak napisać wniosek, aby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert przeprowadzi Cię krok po kroku przez wniosek z wykorzystaniem nowego formularza ERASMUS+ 2021-2027 oraz wyjaśni wszystkie zawiłości formalne
 • Jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu w projektach KA1 i KA2
 • W jaki sposób pozyskać partnera projektu
 • Jak skonstruować budżet, żeby placówka NIE dokładała środków własnych
 • Jak pozyskać akredytację ERASMUS+ w edukacji szkolnej
 • Jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w edycji ERASMUS+ 2021-2027, w najbliższych naborach wiosną i jesienią br.

-----

Organizator szkolenia: Grupa Wydawnicza Semantika.