W dniu 12 października w auli Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się niezwykła uroczystość z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Na tę okoliczność Burmistrz Słubic zaprosił wszystkich pracowników szkół podstawowych, przedszkoli samorządowych oraz żłobka.

Uroczystość rozpoczęła się krótkometrażowym filmem-sondą zrealizowaną przez naszą telewizję HTS Słubice. Tematem przewodnim była oczywiście szkoła i nauczyciele.

Uczniowie, przypadkowi przechodnie chętnie, szczerze i bardzo entuzjastycznie wypowiadali się w tym temacie, opowiadając o swoich nauczycielach, szkolnych relacjach i wspomnieniach z tym związanych.

Po emisji filmu głos zabrał gospodarz uroczystości Burmistrz Słubic Pan Mariusz Olejniczak. Złożył wszystkim zebranym gościom najserdeczniejsze życzenia, dziękując za trud i ogrom pracy włożony w edukację, wychowanie i opiekę naszych dzieci.

Głos zabrała również zaproszona na uroczystość Pani Weronika Bursztynowicz Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słubicach.

Po życzeniach na scenie pojawiła się artystyczna gwiazda wieczoru - Stanisław Sojka z zespołem, który w sposób niezwykle hipnotyzujący zaczarował widownię, śpiewając utwory, które były wzruszające i poruszające, ale również wesołe i zabawne. Artysta między utworami opowiadał różne anegdoty nawiązując w ten sposób kontakt z publicznością.

 Po części artystycznej na gości czekał mini poczęstunek w foyer auli Collegium Polonicum.

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI